Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Monika : 06.02.2017, 22:02
 OJCZE ŚWIĘTY ZA TWOIM WSTAWIENNICTWEM PROSZĘ O UZDROWIENIE MOJEGO BRATA ARKADIUSZA Z NOWOTWORU ŻOŁĄDKA
 Marta: 05.02.2017, 14:12
 Ojcze Święty, błagam o dar uzdrowienia i przywrócenia wiary, tak bardzo chcę wierzyć...
 Anna: 25.01.2017, 18:22
 Ojcze Święty błagam Cię ratuj mojego syna Łukasza z problemów alkoholowych , długów ,nieporozumień w małżeństwie,trudności w pracy , problemów mieszkaniowych ......jednym słowem wszystko wisi tylko na włosku ......pokładam nadzieję w przemienienie .......już nie wiem u kogo wzywać wstawienniczej pomocy ,czuję ,że nie jesteśmy godni tego cudu ale modlę się jak mogę ......Ojcze Święty nie daj nam marnie zginąć ratuj.....
 Mirek: 20.01.2017, 14:13
 OJCZE SWIETY JANIE PAWLE 2 BŁAGAM CIE SPRAW ABY W NASZEJ RODZINIE ZAISTNIAŁA MIŁOŚĆ I UCZCIWOSĆ I ZDROWIE I POPRAWA MATERIALNA OJCZE ŚWIĘTY WSTAW SIĘ ZA NAMI BÓG ZAPŁAC
 Babcia: 13.01.2017, 10:48
 Blagam Cię Ojcze Swiety o wstawiennictwo u Boga za uzdrowienie dzieciątka mojej córki ( jest w 3 miesiącu ciąży) u którego lekarze zauważyli wady
 L.M: 10.01.2017, 22:04
 Św.Janie Pawle 2 dziekuję za wysłuchanie prośby o dobre wyniki badania markera nowotworowego PSA mojego syna Dariusza.Tak niskiego wyniku nie miał on od 3 lat.Tylko Bogu jest wiadome czy stosowany przez niego olej, który niemal w całości zostal wykorzystany / 100 ml / " odtworzył sie" w niewytłumaczalny sposób, a buteleczka od nowa stała sie niemal pełna.Po kilka kropel tego cudownego olej dodaje teraz syn do każdej zakupionej butelki i nadal stosuje.
 barbara: 08.01.2017, 21:23
 Ojcze Święty błaga cię o uzdrowienie 5 miesięcznego wnusia Brajanka
 K: 27.12.2016, 15:33
 Ojcze Janie Pawle dopomóż mi abym za twoim wstawiennictwem mogła zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko aby cała moja rodzina była zdrowa
 Agata: 08.12.2016, 22:16
 Ojcze Święty. Otocz opieka moja córkę w szczególny sposób,ochraniaj ja,blagam Cię. Z całych sił. Ty wiesz przed kim. Jezu Ufam Tobie!


 Ania: 29.11.2016, 13:41
 Ojcze Święty, proszę o łaskę daru macierzyństwa. oraz o uwolnienie z lęków, bezsenności.
 Gosia: 20.11.2016, 16:57
 Ojcze Święty błagam o modlitwę w intencji uzdrowienia mojego męża z nieoperacyjnego guza mózgu
 Gosia: 20.11.2016, 16:54
 Błagam o uzdrowienie mojego męża Grzegorza z nieoperacyjnego guza mózgu
 Gosia: 20.11.2016, 16:53
 Błagam o uzdrowienie mojego męża Grzegorza z nieoperacyjnego guza mózgu
 Nikola: 16.11.2016, 20:37
 Ojcze SWIĘTY proszę o uzdrowienie mojej duszy i umysłu. Wiara jest dla mnie wszystkim.
 Teresa : 27.10.2016, 01:07
 Daj zdrowie, miłość spokój Teresy. Aby zawsze była uśmiechem i długo W Zdrowiu Żyła
 Iza: 19.10.2016, 13:20
 Chciałam tylko napisać że mój artystyczny syn jest nadwrazliwy na dźwięki gdy chodziliśmy co niedziela do Kościoła zawsze to było dla niego trudne bo zatykal uszy przez całą Mszę. Gdy zbliżała się jego Pierwsza Komunia Święta zastanawiałam się jak mój syn złoży rączki do komuni. Wtedy zaczęłam modlić się do Jana Pawła II. W dniu komuni mój synek wchodząc do Kościoła nie zatkal uszu. Komunie przyjął ze złożonymi rączkami. Od tamtej pory nie zatyka uszu w kościele a na dzień dzisiejszy w szkole też już jest ok. Dla mnie to był cud. I zawsze będę za to dziekowala Bogu i naszemu papieżowi bo wierzę że mi pomógł :)
 Anna: 16.10.2016, 23:31
 Święty Janie Pawle, z całego serca i w pełni nadziei zwracam się do Ciebie z wielką prośbą o wstawiennictwo u Pana Boga za uzdrowieniem mojej mamy Bożeny, która zmaga się z chorobą nowotworową. Ojcze Święty, błagam o cud, jakim jest życie w zdrowiu bez choroby dla mojej mamy, rodziny i wszystkich, którzy poprzez modlitwę proszą o zdrowie, pokładając swą ufność w Twoim orędownictwie. Poprzez tę trudną sytuację zrozumiałam, że życie w zdrowiu to cenny dar, którego na codzień nie doceniamy, dlatego jestem niezmiernie wdzięczna Pan Bogu za wszystkie łaski, które każdego dnia od niego otrzymujemy.
 Magdalena: 14.10.2016, 20:52
 Wyrwij mnie z więzów choroby,blagam Ojcze.
 Agnieszka: 14.10.2016, 16:40
 Błagam Cię Ojcze o uzdrowienie z nerwicy lękowej,abym wyszła z tego w cudowny sposób. Abym kiedyś mogła żyć normalnie i odstawić leki. Tylko Ty możesz mi pomóc. Powierzam ci siebie. Kocham Cię całym sercem.
 Agnieszka: 14.10.2016, 16:38
 Ojcze Ukochany porusz zatwardziale serce Zanety,o jej uzdrowienie i nawrócenie. Żeby widziała potrzebująch wokół siebie. Ojcze Tobie ufam,ze pomożesz mi ją zmienić.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej