Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Marlena: 31.10.2018, 17:45
 Najukochanszy Ojcze Swiety Janie Pawle II , blagam o Twoja modlitwe do Najswietszej Marii i naszego kochanego Pana Jezusa o uzdrowienie mojego ukochanego tatusia. Prosze Cie z calego serca. Kocham Cie bardzo.
 Maria : 20.10.2018, 10:58
 Ojcze Święty Janie Pawle2 prosze o Twoje wstawiennictwo u Boga. Jezusa i Maryji aby corki Anna i Agnieszka zięć Michał i Łukasz przejrzeli na oczy aby potrafili przebaczyc ulecz ich nienawiści i złośliwości do Mnie abysmy mogli żyć w zgodzie także ze względu na moje wnuczki które bardzo kocham abym mogla mieć kontakty z wnuczkami i ich rodzicami .Aby mi pomogli i opiekowali.i wspierali w chorobie.O ratumek dla naszej rodziny
 Maria : 20.10.2018, 10:58
 Ojcze Święty Janie Pawle2 prosze o Twoje wstawiennictwo u Boga. Jezusa i Maryji aby corki Anna i Agnieszka zięć Michał i Łukasz przejrzeli na oczy aby potrafili przebaczyc ulecz ich nienawiści i złośliwości do Mnie abysmy mogli żyć w zgodzie także ze względu na moje wnuczki które bardzo kocham abym mogla mieć kontakty z wnuczkami i ich rodzicami .Aby mi pomogli i opiekowali.i wspierali w chorobie.O ratumek dla naszej rodziny
 Maria : 20.10.2018, 09:01
 Święty Janie Pawle 2 o prosze łaske umocnienia Wiary Nadzieji i Miłości a najważniejsza jest MIŁOŚC i Prosze o łaske Szczerej MIŁOSCI i PRZEBACZENIE w Naszej RODZINIE. Jeśli BÓG jest na PIERWSZYM MIEJSCU to.WSZYSTKO jest na WŁAŚCIWYM MIEJSCU. Święty Janie Pawle 2 prosze z ufnością modlitwe o łaski umocnienia WIARY NADZIEJI i MIŁOŚC w Rodzinie aby w Naszych SERCACH było ZAWSZE.MIEJSCE i CZAS dla BOGA .
 Maria : 20.10.2018, 08:29
 Święty Janie Pawle 2 prosze o modlitwe o łaski uzdrowienia duszy i ciała .o NAWRÓCENIE i szczera spowiedź i cierpliwego spowiednika .o łaski uzdrowienia i uwolnienie z lęku depresji i nerwicy natręct o łaske życzliwości i zrozumienia i wsparcie aby na drodze zycia Bóg postanowił życzliwe osoby które z Boża pomocą pomogą w tym trudnych chwilach zycia .o łaske cierpliwości i siły w dźwiganiu krzyża choroby i samotności i dary Ducha świętego aby z rozsądkiem rozwiązać trudne sprawy rodzinne Boże to co po ludzku jest niemożliwe to u Boga jest wszystko możliwe Boże prosze jeśli jest takaWola Twoja wysłuchaj i obdarzasz potrzebnymi łaskami według Twojej Woli .Św. Janie Pawle 2 Ty patrzysz na NAS z Domu OJCA w NIEBIE prosze z pokora o Twoje wstawiennictwo u Boga Jezusa i Maryji która jest NASZĄ NAJLEPSZA MATKA w NIEBIE o opiekę nad naszą rodziną .JEZU UFAM TOBIE
 Beata : 19.10.2018, 10:59
 Proszę 🙇 Ojcze nasz Św Janie Pawle drugi o zdrowia dla mnie o uzdrowienie mnie z raka piersi wiemże Ty jesteś dobry jesteś u naszego Ojca i modlisz sie za nas za nasze choroby i o nas dla mnie jesteś szczególnie bliski bo jesteś naszym rodakiem Amen.
 Wiola: 17.10.2018, 16:05
 Ojcze Świety prosze o udrowienie z dlugotrwałej choroby. Zaopiekuj sie całą moja rodzina.
 Michal: 16.10.2018, 22:11
 Boże w Trójcy jedyny pobłogosław wszystkim tym ludziom wysłuchaj prósb za wstawienictwem Ojca Świetego Jana Pawła 2
 Aneta: 16.10.2018, 20:21
 Kochany Ojcze Święty proszę za Twoim wstawiennictwem o dar potomstwa.


 Iwona: 29.09.2018, 09:30
 Kochany tatusiu blagam o uleczenia raka.piersi kocham cie bardzo Iwona
 GRACE: 15.09.2018, 06:13
 KOCHANY OJCZE SWIETY PROSZE CIE UZDROW MOJEJ KUZYNKI MEZA LESZKA Z RAKA TRZUSKI.BY GOZ ZNIKAL,Z NADZIEJA NA LEPSZE JUTRO DLA LESZKA ORAZ OSOB MU BLISKICH
 Paulina: 24.08.2018, 20:52
 Kochany Święty Janie Pawle II błagam Cię z głębi mego serca o Twoje wstawiennictwo do Pana Jezusa i Najswietszej Maryi Panny o uzdrowienie mojej twarzy. Błagam Cię, pomóż mi, bo już nie mam siły.
 Edyta: 06.08.2018, 15:00
 Ojcze św.pomóz blagam
 Piotr: 04.08.2018, 09:21
 Ojcze św wstaw się u Boga o uzarowienie mojego szfagra Janusza jest po wylewie lekarze nie dają mu żadnych szans ale ja wieże ze dobry Jezu za twoim Janie Pawle 2 pośrednictwem go uzdrowi proszę amen
 Monika: 03.08.2018, 14:28
 Święty Janie Pawle II proszę o wstawiennictwo w intencji mojej córeczki o zdrowie.
 Mariola: 30.07.2018, 23:20
 Kochany Janie Pawle, dziekuje z całego serca za nieustanna opiekę.Wiem, ze mnie nigdy nie opuścisz. Pomóż mi przetrwać trudne chwile i spraw, aby w mym sercu zawsze była wszechobecna miłość
 Anna: 19.07.2018, 21:08
 Kochany Janie Pawle II proszę o przemianę serca Michała oraz aby dojrzał
 Joanna: 16.07.2018, 13:55
 Najukochańszy nasz Papieżu Janie Pawle II wstaw się za Arturem , Genowefą i Joanną o wylczenie ich z depresji Tobie Matka Boża nie odmówi .
 Monika: 14.06.2018, 20:17
 Kochany Ojcze Święty, błagam o uzdrowienie oraz zanik guza.
 Piotr: 01.06.2018, 00:36
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę Cię o uzdrowienie mojej osoby.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej