Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 aga: 28.12.2013, 09:34
 drogi ojcze święty proszę cię abyś uzdrowił moją siostre Maje która jest chora
 kasia b: 27.12.2013, 22:06
 Ojcze Święty nie mam już siły dlaczego moje życie tak wygląda...PROSZĘ co jak takiego zrobiłam że inni mają wszystko i są szczęśliwi a ja nie nie mam już siły nawet się modlić błagam spraw w moim życiu cuda...a jeżeli ni to zabierz mnie stąd
 S&SG: 27.12.2013, 14:42
 Bardzo prosze Cie Ojcze Janie Pawle o chwile modlitwy za nami w niebie. Prosze o wstawiennictwo i dar madrosci jak uzdrowic tak trudna sytuacje w naszej rodzinie. Chyba juz nic nie moze pomoc tylko cud.
 kasia b: 24.12.2013, 23:00
 Proszę nowo narodzony Panie Jezu spraw żeby mój tato był zdrowy i nic mu się złego nie stało, proszę o zdrowie dla mamy i pracę dla niej, zdrowie dla babci i żeby wojtek się uspokoił, proszę spraw żebym bardzo dobrze zdała egzamin w kwietniu proszę Cię o cud głównej wygranej w l. i miłość odwzajemnioną w moim życiu, żeby wszystko szczęśliwie mi się ułożyło, proszę o wstawieninictwo Jana Pawła 2
 kasia b: 19.12.2013, 21:31
 Proszę ccię Janie Pawle o cuda w moim życiu ty wiesz błagam pomoż, o cud tafienia w l., sakrament małżeństwa z arkiem zdrowie dla rodziców
 kasia b: 14.12.2013, 22:55
 Proszę Cię Janie Pawle o cuda w moim życiu:o łaski zdrowie dla rodziców babci i brata i dla mnie o cud miłości sakrament małżeństwa macierzyństwo pomóż mi kochany ojcze święty spraw w moim zyciu cuda prosze spraw żebym wygrała główną wygr. w l.
 Mariola: 13.12.2013, 14:01
 Kochany Ojcze Święty dziękuję za cud poczęcia mojego synka i proszę wymódl nam uzdrowienie mojej siostry aby nie musiala być operowana, Jezu ufam Tobie.
 Lukasz: 13.12.2013, 01:11
 Ojcze Swiety... Swiety Janie Pawle II, prosze Cie o blogoslawienstwo dla mojej najblizszej rodziny. O to abysmy sie kochali, szanowali. O to abysmy wspolnie z zona dali dzieciom naszym szczesliwy dom, wypelniony miloscia. Prosze Cie Ojcze Swiety prowadz nas przez zycie. Prosze... O zdrowie, sile i wiarę.
 Lukasz: 13.12.2013, 01:11
 Ojcze Swiety... Swiety Janie Pawle II, prosze Cie o blogoslawienstwo dla mojej najblizszej rodziny. O to abysmy sie kochali, szanowali. O to abysmy wspolnie z zona dali dzieciom naszym szczesliwy dom, wypelniony miloscia. Prosze Cie Ojcze Swiety prowadz nas przez zycie. Prosze... O zdrowie, sile i wiarę.


 kasia b: 12.12.2013, 20:54
 Proszę Cię Ojcze Święty o cuda w moim życiu oszczęśliwie zadany egzamin po aplkiacji na bardzo dobre oceny, o zdrowie dla rodziców o błogosłwiństwo boże dla moich bliskich. O szczęście i miłość o cud macierzyńśwtwa sakrament małżeństwa z arkiem ocud głównej wygranej proszę
 Mariola: 12.12.2013, 07:59
 Błogosławiony Ojcze Święty proszę Cię o dar uzdrowienia 2-miesięcznej porzuconej przez rodziców Madzi,która cierpi z powodu ciężkiej choroby wątroby i jest w ciężkim stanie(w grę wchodzi przeszczep wątroby)
 Wiola: 09.12.2013, 17:38
 Kochany Ojcze Święty!!!! Proszę pomóż mi, bo nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Proszę o cud uzdrowienia dla mojej babci Marii. O zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny oraz o polepszenie sytuacji finansowej, znalezienie dobrej pracy, która będzie dla mnie przyjemnością. Dziękuję za wszystko co otrzymałam, co piękne w moim życiu.
 kasia: 08.12.2013, 10:35
 Prosze cie janie pawle o cuda w moim zyciu....o szczesliwie zdany egzamin probny, o milosc arka, o cud glownej wygranej w l. i zeby w moim zyciu wszystki zmienilo sie na lepsze.prosze
 ewelina: 08.12.2013, 01:49
 Ojcze Swiety , prosze , jestem taka zrozpaczona , nie wiem co mam robic i proszę Ciebie o zdrowie i łaski dla mojego ukochanego chłopaka marcina , aby zwyciezyl z choroba ,tyle w zyciu przeszedl , niech zazna szczescia i wyjdzie z tego , niech Pan Bog mi go nie zabiera, niech pozwoli cieszyc sie zyciem razem
 kasia b.: 06.12.2013, 19:36
 Proszę Cię kochany Ojcze Swiety oz drowie dla rodziców rodziny calej, o cug glownej wygranej w l., szczesliwie bardzo dobrze zany egzamin po aplakcji i o molosc i sakramen malzenstwa z arkiem cud macierzynstwa szczesliwe zycie, cud c3
 asia: 03.12.2013, 19:22
 OJCZE ŚWIĘTY PROSZĘ O CUD UZDROWIENIA DLA MOJEGO TATY
 kasia b.: 03.12.2013, 17:21
 Proszę o cuda w moim życiu, milość wygraną i szczęśliwie zdany egzamin
 Aga : 02.12.2013, 20:54
 Ojcze Święty proszę Cię o upragnioną pracę jako nauczyciel. Błagam pomóż mi żyć
 jadzia: 02.12.2013, 15:05
 Ojcze Swiety prosze Cie o zdrowie dla mnie I calej rodziny.Czyn cuda w naszym zyciu bo bardzo ich potrzebujemy
 BJ: 01.12.2013, 15:25
 Proszę Cię Ojcze Św o zdrowie, aby nie był to rak. BŁAGAM Z CAŁYCH SIŁ
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej