Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Teresa: 08.07.2015, 20:39
 Ojcze swiety prosze o termin operacji I cud uzdrowienia
 zatroskana mama i zona: 05.07.2015, 17:27
 Najpierw dziekuje za wszystkie otzymane laski, za to, ze moglam przebaczyc. Chcialabym, zeby corka tez mogla przebaczyc, ale jeszcze nie jest na to gotowa. Wiedze jednak, ze przebaczenie jest konieczne, zeby zyc w spokoju duszy. Prosze o pewnosc siebie ,zaufanie Tobie i mocny charakter dla mojego syna. Nie pozwol dzieciom oddalic sie od ciebie i zatracic wiary. Dla meza prosze o radosc i zadowolenie - zeby byl swiadomy tego, co w zyciu naprawde jest wazne. Dla siebie prosze o wytrzymanie w mojej cudownej wierze i o pelna ufnosc Bogu - bo to jest najwazniejsze.
 Agnieszka: 04.07.2015, 03:26
 Ojcze Swiety prosze z calego serca o laske uzdrowienia z autyzmu dla mojego najukochanszego syna. Prosze o przywrocenie mu zdrowia fizycznego I umyslowego, o uleczenie tych ran o ktorych nawet nie wiemy I ktorych lekarze nie potrafia nam wskazac I pomoc wyleczyc. Tylko w Tobie pokladam nadzieje. Prosze wyprowadz Olusia z ciemnosci tej choroby zeby mogl z nami swiadomie rozmawiac I poznawac swiat jak wiekszosc jego rowiesnikow. Prosze Ojcze Swiety poblogoslaw cala nasze rodzine i nie pozostaw nas w potrzebie.
 krzysiek: 03.07.2015, 16:26
 Ojcze Święty z pokorą proszę Cię o Bożą opiekę dla całej mojej rodziny oraz o zdrowie, o cud wyleczenia z choroby abym mógł wrócić do robienia tego co kocham.
 Danusia : 01.07.2015, 08:08
 Ojxze Swiety proszę Cie o stawiennictwo za mojego syna o nawrocenie z nalogu błagam modl sie chce zobaczyc jego rodzine szczesliwa kocham CIE Ojcze
 Marcela: 27.06.2015, 03:17
 Ojcze Święty, Proszę, aby mój tata przestał pić, abyśmy byli szczęśliwą, kochającą rodziną.
 danuta: 25.06.2015, 00:37
 Kochany Ojcze Swiety, jestes moja nadzieja i wierze, w moc Twojego wstawiennictwa. Jestes moim przyjacielem, z którym co dzien rozmawiam i czuje Twoja opieke, tylko czasem boje sie, ze nie zasluguje na Twoja pomoc. Jestem chora a chce żyć dla moich dzieci, dlatego blagam Cię pomóż wyprosić mi laske uzdrowienia. Ojcze Swiety, wysluchaj mnie.
 magda: 22.06.2015, 23:57
 Błagam Ojcze święty o cud uzdrowienia dla mojej śmiertelnie chorej mamy. Proszę by Bóg dal mi czas bym mogla tu na ziemi mieć ja jak najdłużej przy sobie. proszę o każdy kolejny dzień z nią.
 kasia.b: 18.06.2015, 22:58
 proszę cię ojcze święty o błogosławieństwo dla taty żeby mu się nic nie stało, żeby nie zwolnili go z pracy i cała sprawa skończyłą się dla niego pomyślnie, proszę o cud gwłw i małżeństwo z an proszę cię o cuda o które się modlę


 kasia.b: 17.06.2015, 22:11
 proszę cię ojcze święty o cuda w moim życiu o zdrowie dla taty żeby mu się nic złego nie stało zeby był zdrowy i nie zwolnili go z pracy żeby ten człowiek dał mu wreszcie spokój i żeby tato był szanowany i doceniany w pracy proszę cię o zdrowie dla mamy i żeby była cała i zdrowa w tych niemczech prosze o cud zdania egzaminu dla wojtka, i zdrowie dla babci. Proszę cię ojcze święty również dla mnie o cuda w moim życiu o które się tak do ciebie modlę o cud głwlw. i oto żebym założyła szczęśliwą rodzine i o cud miłości ty sam wiesz co dla mnie najlepsze proszę cię o cuda kochany ojcze świety pomóż mi w życiu za wszystko ci dziękuję i bardzo się do ciebie modlę
 m: 10.06.2015, 21:45
 O zdrowie dla mojego Taty, proszę.
 m: 10.06.2015, 21:45
 O zdrowie dla mojego Taty, proszę.
 w.d.: 07.06.2015, 22:16
 Święty Janie Pawle II prosze o wstawiennictwo u Pana Boga,aby dał mi i mojemu mężowi łaskę bycia rodzicami.
 leszek: 05.06.2015, 14:02
 Ojcze Swiety prosze cie o ratunek dla mojego malzenstwa otworz nam oczy i nasze serca abysmy sie zrozumieli i potrafili wybaczac dla dobra naszych dzieci i sumien bl;agam cie Ojcze Swiety o wstawiennictwo do Matki Bozej Maryii Matki naszego Zbawiciela Jezusa chrystusa
 kasia.b: 02.06.2015, 22:05
 Proszę cię Ojcze Święty o cuda o które nieustannie się modlę, proszę spraw żebym szczęśliwie wgwll spraw cuda w moim życiu proszę cie spraw żebym założyła szczęśliwą i kochającą się rodzinę z arkiem żebyśmy mieli dzieci i byli razem bardzo szczęśliwi proszę cię o zdrowie dla rodziców wojtka i babci. spraw ojcze święty cuda w tobie jedyna nadzieja
 Lilka: 31.05.2015, 19:57
 Prosze cie o zdrowie mojej corki
 maria m: 26.05.2015, 13:40
 ojcze swiety prosze cie o pomoc aby moja wazna sprwa zostala pozytywnie dzisiaj zalatwiona oraz ozdrowie dla mnie i blogoslawinstwo dla mojej rodziny.
 Ela: 26.05.2015, 08:25
 Ojcze Święty za Twoim wstawiennictwem, ośmielam się prosić o dar zdrowia dla mojego męża aby wyniki i przeprowadzone badania były dobre. Żeby okazało się ,że jest zdrowy. Aby Bóg mi go nie zabrał, jesteśmy rok po ślubie, mamy całe życie przed sobą. Tyle zadań zapewne na nas czeka przygotowanych przez Boga. Ojcze święty uproś łaski nam u Boga. Błagam
 Anna z Przemyśla.: 24.05.2015, 22:10
 Błagam Ojca Św. Jana Pawła II o laskę cudownej przmiany życia mojego syna Jacka. O pomoc dla niego Bogu znanej sprawie oraz o szczęśliwy powrót z emigracji.
 kasiab: 23.05.2015, 22:02
 Proszę Cię ojcze swiety o zdrowie i długie życie dla rodziców i brata i babci prosze wysluchaj mioch prosb o cuda w moim życiu. Proszę spraw zebym kochala i byla kochana o cud macierzynstwa i miłości prosze o cud gwwl.prosze cie ojcze swiety o cuda w moim życiu ((
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej