Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Wiktoria: 28.04.2016, 22:43
 Ojcze święty Panie Janie Pawle II proszę o to bym poczuła co to prawdziwa miłość by wszyscy moi bliscy byli zdrowi bym ja odzyskała spokój wewnętrzny i żebym doświadczyła cudu
 krystyna : 16.04.2016, 18:55
 Ojcze Swiety prosze o zdrowie dla bratowej
 babcia : 10.04.2016, 20:11
 OJCZE prosze cie o dar uzdrowienia mojego wnusi PROSZE CIE MIEJ GO W SWOJEJ OPICE OPIEKUJ SIE NIM ABY DOBRZE SIE ROZWIJAŁ I ZACZĄL CHODZIĆ PROSZE O MODLITWE I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
 Magda: 09.04.2016, 13:18
 Ojcze Święty, spraw żeby nauczyciele uczacy mego syna spojrzeli na niego przez pryzmat jego zdolności i tego co ma w sobie, wiarę,miłość, pokorę,żeby go rozumieli.Żeby docenili jego umiejętności. Jezu Ufam Tobie!
 Magda: 09.04.2016, 13:13
 Ojcze,wysłuchaj mej prośby,która nie daje spokoju. Wierzę, że Ty mi dopomożesz.
 Kasia: 09.04.2016, 04:30
  Blogoslawiony Ojcze Swiety janie Pawle II Prosze Cie o uzdrowienie mojej Coreczki ktora zaczela cierpiec na jednostronne bole glowki po upadku przy zabawie.Prosze wysluchaj mnie dobrotliwie prosze o Pomoc z calego serca .Ojcze Swiety dokonujacy cudow cudow na tej ziemi
 A.K: 09.04.2016, 00:54
 Dziś był dla mnie bardzo ważny dzień. Poświęciła m swoje życie i swoje intencje świętemu Janowi Pawłowi II . prosiłam go żeby wstawił się za mną u Matki Boskiej,ponieważ wiem że On poświęcił swoje życie w jej ręce i niejednokrotnie Matka Boską mu.pomogła. tak jest i tym razem ,pomogl mi nasz kochany Ojciec Święty. I za każdym razem mi pomaga. Cud. Tak to jest cud. I chciała bym na.moim przykładzie pokazać ludziom że modlitwa szczera bardzo pomaga i Nasz Papież też pomaga.!!!!! Jan Paweł II zawsze będzie moim wzorcem i autorytetem. I doznałam tego że czyni cuda
 Renata: 07.04.2016, 00:08
 Kochany Ojcze Święty Janie Pawle II Proszę Cię z calego serca o łaskę uzdrowienia mojej corki Ani, ktora jest w śpiączce po wypadku.Ojcze Proszę daj nam siłę w walce o powrót do zdrowia corki.Powierzam Ci naszą rodzinę w opiekę.
 Renata: 07.04.2016, 00:07
 Kochany Ojcze Święty Janie Pawle II Proszę Cię z calego serca o łaskę uzdrowienia mojej corki Ani, ktora jest w śpiączce po wypadku.Ojcze Proszę daj nam siłę w walce o powrót do zdrowia corki.Powierzam Ci naszą rodzinę w opiekę.


 Córka: 30.03.2016, 15:58
 Ojcze Święty, Błogosławiony Janie Pawle II proszę Cię o zdrowie dla mnie i dla mojej rodziny. Pomóż mojemu tacie wyjść z nałogu jakim jest grzech nikotynowy, spraw, aby wytrwał w swoim postanowieniu. Dziękuję.
 janina 29.03.2016: 29.03.2016, 20:01
 Ojcze Sw.prosze wstawiaj sie do naszego Ojca i Syna za moimi dziecmi i wnukami orazmoimi trudnymi sprawami.KOCHAN CIE.
 monika: 25.03.2016, 19:57
 Ojcze Święty uzdrów mnie
 Anna: 25.03.2016, 13:01
 Ojcze Swiety Ty ktory cale zycie milowales szczerze Pana Najwyzeszego i ktory zjednoczyles narody milowales dzieci Ty ktory nauczyles nas kochac Pana bkagam wstaw sie u naszego Pan Niebieskiego o cudowne uzdrowienie mojego synka Kobiego z tej strasznej choroby. Blagam Ojcze modl sie za niego przy boku Pana i zanies moje blagania prosto do Niego. Otul go swoja szata i prowadz nas wszystkich prosze.PrOsze rowniez Was kochani wierzacy o modlitwe za mojego synka Kobiego. Bog z Wami.
 Wiola: 17.03.2016, 15:49
 Ojcze, blagam Cię z całych sił abyś uporządkował nasze życie rodzinne,proszę Cię o wsparcie, dobre decyzję, spokój wewnętrzny, o wyleczenie z nerwicy, która nie daje spokoju. Ojcze czuwaj nad nami.
 Agata: 16.03.2016, 22:09
 Proszę Cię Ojcze aby Szymus wytrzymał badanie, żeby wracał do zdrowia, żeby był radością swoich rodziców.Dodawaj im sił.
 Monika: 09.03.2016, 23:01
 Ojcze,dziękuje Ci za wysłuchane prośby,i blagam o sprawy dla mnie ważne abys wszystkim kierował, Tobie ufam i Tobie wierzę. Kocham Cię Ojcze.
 mira: 07.03.2016, 21:22
 ojcze św proszę o uzdrowienie duszy i ciała naszeo ojca franciszka
 Magda: 05.03.2016, 18:49
 Ojcze,blagam o pozytywne załatwienie wszystkich spraw,które są dla mnie bardzo trudne. Zebym odzyskała wewnętrzny spokój. Blagam Cię również o nawrócenie mojego szwagra Mariusza.Żeby był db mężem i ojcem. Blagam Cię Ojcze Ukochany.
 Mama : 04.03.2016, 03:19
 Ojcze swiety blagam o uzdrowienie mojego syna krzysia
 Mama : 04.03.2016, 03:19
 Ojcze swiety blagam o uzdrowienie mojego syna krzysia
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej