Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Mały: 14.10.2016, 15:54
 Ojcze Święty błagam Cię spróbuj wyprosić u Pana Jezusa uzdrowienie dla mojego Papy! Błagam Cię! Błagam!
 Ola: 07.10.2016, 12:59
 Ojcze Święty, pisze to choć wiem, ze nie masz dostępu do internetu ;) masz za to dostęp do naszych serc i umysłów Balagam Cię o sile, wiarę i zdrowie dla Taty i dla nas wszystkich. Proszę Cię o cud! Powierzam Tobie Tatę, siebie i moich bliskich. Potrzebujemy Twojej obecności. Ja potrzebuje Taty! Jezu ufam Tobie!
 Ola: 07.10.2016, 12:59
 Ojcze Święty, pisze to choć wiem, ze nie masz dostępu do internetu ;) masz za to dostęp do naszych serc i umysłów Balagam Cię o sile, wiarę i zdrowie dla Taty i dla nas wszystkich. Proszę Cię o cud! Powierzam Tobie Tatę, siebie i moich bliskich. Potrzebujemy Twojej obecności. Ja potrzebuje Taty! Jezu ufam Tobie!
 kararzyna: 29.09.2016, 19:05
 Ojcze Święty proszę o wstawiennictwo u Boga o cud zdrowia dla mojego męża Sławka
 Patryk: 27.09.2016, 22:20
 Ojcze święty proszę Cię o dar zdrowia dla mojego taty
 Matka: 13.09.2016, 02:25
 Ojcze Święty błagam o uzdrowienie dla mojego syna. Całym sercem błagam Cię.
 Ciocia: 11.09.2016, 14:28
 Ojcze Święty proszę o uzdrowienie Franusia.
 K.G: 06.09.2016, 02:38
 Ojcze Swiety, prosze o laske uzdrowienia dla mojego brata przebywajcego na oddziale intensywnej terapii, wspomoz go i pozwol wrocic do pelni sil. Ufam i wierze wTwoja pomoc. Prosze o wstawiennictwo dla calej Rodziny o zdrowie i uleczenie z nalogow.
 GRAZYNA : 04.09.2016, 11:52
 Kochany Ojcze Swiety !!! Dziekuje Ci ze poprzez Swoja Osobe , Swoj Pontyfikat i Swoje czlowieczenstwo jestes caly czas w moim zyciu . Jestes mi tak bliski i memu sercu ze ufam Ci calkowicie i wierze ze pomozesz kazdemu kto kroczy droga Jezusa i tej pomocy potrzebuje .Ja rowniez skromnie bom nie godna prosze Cie o wstawiennictwo u naszego Pana Boga o zdrowie dla mnie i mojej rodziny .Od kilku lat przechodze trudny okres borykajac sie z chorobami i tylko wiara i zaufanie dodaje mi sil . Kocham Cie nieustannie a Twoj glos dziala na mnie jak balsam i powoduje ze szczescia lawine łez - chawała PANU !


 aga: 31.08.2016, 12:27
 Ojcze Świety błagam Cię o spokojny rok szkolny w nowej szkole dla syna,aby lęk,który go dręczy ustąpił.Powierzam Ci go Ojcze Swiety,pod Twoją opiekę.
 Magdalena: 30.08.2016, 22:35
 Ukochany Ojcze dziękuję...Ty wiesz za co. Błagam Cię również o uzdrowienie dla moich dzieci,dla całego domu. Błagam z całych sił. Ojcze mój!
 Sławek: 29.08.2016, 18:06
 Ojcze Święty wstaw się za mną o uzdrowienie mojego chorego serca. JEZU UFAM TOBIE.
 Matka: 25.08.2016, 21:49
 Ojcze Święty, Ty wiesz jak bardzo cierpi moje dziecko i jak krwawi moje serce. Błagam, wyproś u Boga uzdrowienie mojej córki, jej uwolnienie i spraw, aby wróciła na łono kościoła.
 Małgorzata: 23.08.2016, 07:42
 Błagam o pomoc dla mojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Proszę o zdrowie dla niego.
 gosia: 20.08.2016, 16:24
 Ojcze Święty, miej proszę w opiece moją siostrę, która tak bardzo cierpi. Niech odnajdzie w sobie siły do dalszej walki o zdrowie i życie. Kochamy ją i jej potrzebujemy. Proszę pomóż nam.
 kochająca_siostra: 20.08.2016, 14:58
 Ojcze Święty i Wy wszyscy, którzy to czytacie - proszę pomódlcie się za moją siostrę. Minął ponad miesiąc od kiedy jest w szpitalu a dzisiaj trafiła na intensywną terapię. Trzy razy ją reanimowali. Urodziła miesiąc temu upragnione dziecko i nawet nie mogła z nim trochę pobyć. Proszę wszystkich o modlitwę za jej zdrowie. Cała rodzina gorąco modli się o jej uzdrowienie
 Agata: 17.08.2016, 22:17
 Ojcze Święty błagam o cud,ufam Tobie całym sercem. Nigdy mnie nie zawiódłes. Ponawiam ma prośbę...Jesteś moim Ukochanym Ojcem.
 Agnieszka: 14.08.2016, 19:13
 Ojcze Święty błagam Cię aby mój problem został rozwiązany,pomoz mi błagam Cię. Wysłuchaj mego wołania. ... proście a będzie wam dane...
 Maria: 11.08.2016, 01:50
 Ojcze Święty proszę zdrowie dla mojego dziecka aby odzyskała radość , siłę i pokonała swoje słabości oraz upadki .
 Edyta: 09.08.2016, 22:30
 Ojcze Swięty proszę o uzdrowienie z choroby abym mogła jeszcze pozostać z dziećmi izrobić coś dobrego dla świata
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej