Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Joanna: 17.12.2015, 05:36
 Drogi Sw. JANIE Pawle II, dziekuje za uzdrowienie mojej mamy. Tylko dzieki Tobie ona zyje i jest zdrowa. Kocham cie i nie lekam sie bo wieze ze i teraz pomozesz mi w tej trudnej sytuacji w jakiej jestem.
 Weronik : 16.12.2015, 23:50
 Ojcze Święty, dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Proszę, ulecz mnie z wszelkich chorób jakie w sobie noszę. Miej w opiece moją rodzinę i przyjaciół. Dziękuję Ci, że przy mnie jesteś.
 kasia.b: 10.12.2015, 21:52
 kochany ojcze święty proszę cię ojcze święty o cuda w moim życiu o cgwl o cud zdrowia dla rodziców babci i brata o cud macierzyństwa i małżeństwa. proszę wysłuchaj mnie i moich modlitw
 Agnieszka i Ewa: 05.12.2015, 21:48
 OJCZE ŚWIETY,KOCHANY MÓJ PAPO BŁAGAMY CIE o UZDROWIENIE z ciężkiej choroby nowotworowej Naszego Tate i męża KAZIMIERZA F.Wierzę ze SŁYSZYSZ moje błaganie i rozpacz .PROSZE PROSZĘ dotknij Jego ran i CUDOWNIE UZDROW
 Agnieszka i Ewa: 05.12.2015, 21:47
 OJCZE ŚWIETY,KOCHANY MÓJ PAPO BŁAGAMY CIE o UZDROWIENIE z ciężkiej choroby nowotworowej Naszego Tate i męża KAZIMIERZA F.Wierzę ze SŁYSZYSZ moje błaganie i rozpacz .PROSZE PROSZĘ dotknij Jego ran i CUDOWNIE UZDROW
 Anna: 03.12.2015, 23:19
 Ojcze Św proszę o Twoje wstawiennictwo o uzdrowienie mojego synka Huberta z choroby nowotworowej, dzięki Tobie go mam, za co gorąco dziękuję, proszę, wysłuchaj mojego wołania
 MONIKA 02.12.15: 02.12.2015, 23:31
 Kochany wspaniały Ojcze Św. Zawsze czułam że jesteś mi bardzo bliski jak byś był moim dziadkiem zwracam się do Ciebie kochany Ojcze z prośbą o wstawiennictwo u naszego Ojca Niebieskiego z prośbą o cudowne uzdrowienie naszego cięszmo chorego synka Kocham Cię OJCZE Monika Bóg zapłać.
 MONIKA 02.12.15: 02.12.2015, 23:29
 Kochany wspaniały Ojcze Św. Zawsze czułam że jesteś mi bardzo bliski jak byś był moim dziadkiem zwracam się do Ciebie kochany Ojcze z prośbą o wstawiennictwo u naszego Ojca Niebieskiego z prośbą o cudowne uzdrowienie naszego cięszmo chorego synka Kocham Cię OJCZE Monika Bóg zapłać.
 Agata : 27.11.2015, 20:20
 Kochany Ojcze Świety błagam Cię, wstaw się u Pana Jezusa za moją siostrą Ilonką, by zniknęły stwierdzone u niej zmiany nowotworowe.


 kasia.b: 25.11.2015, 23:03
 Proszę Cię Ojcze święty o cuda w moim życiu o zdrowie dla rodziców brata i babci o cud głwl o cud macierzyństwa małżeństwa z arkiem o cuda o które się tak bardzo modlę do ciebie proszę wysłuchaj mnie
 zofia: 05.11.2015, 14:45
 Ojcze Święty , kocham Cię i dziękuję za opiekę nad moją rodziną . Proszę o modlitwę za moje zdrowie bardzo boję się operacji .
 Mirek: 03.11.2015, 21:04
 Ojcze Święty proszę Cię o cudowne uzdrowienie mojej prawej ręki
 beza: 03.11.2015, 14:09
 ojcze swiętyproszę cię z całego serca wstaw się z mna u najświętrzej panienki zebym wyszła z tej choroby i uzyskała sprawność nogi i ręki pomóż mi błagam cię
 mariusz: 01.11.2015, 08:39
 Ojcze. Swiety prosze. Cie o wstawiennictwo za mna u u. Pana. Boga o uzdrowienie mojej zony. Iwony i o wszystkie laski potrzebne na ten trudny czas dla calej naszej rodziny.
 Aneta: 31.10.2015, 02:55
 Ojcze Święty proszę o cud i uzdrowienie Wiesława chorego na nowotwór trzustki z przerzutami.... już leży nieprzytomny... a ja nie tracę nadziei na cud... Proszę o uzdrowienie taty z całego serca.
 Aneta: 31.10.2015, 02:54
 Ojcze Święty proszę o cud i uzdrowienie Wiesława chorego na nowotwór trzustki z przerzutami.... już leży nieprzytomny... a ja nie tracę nadziei na cud... Proszę o uzdrowienie taty z całego serca.
 Ania: 30.10.2015, 03:41
 Ojcze Swiety prosze o uzrowienie ciezko chorego na nowotwor Mieczyslawa. Blagam spraw cud i pozwol mu wrocic do zrowia. Wysluchaj nasza modlitwe.
 Ula: 27.10.2015, 21:03
 Ojcze Swiety, dziękuje Ci za opiekę nad moja rodziną , za opiekę nad moimi dziećmi i mężem, proszę Ciè o towarzyszeniem nam w codziennym dniu, kroczeniu drogą pełna tolerancji, miłości i wzajemnego wsparcia
 Tomek: 25.10.2015, 02:56
 Ojcze Św. dziękuję Ci za to że jesteś z Naszą rodziną. Dziękuję Ci za słowa "nie lękaj się" zawsze będą z nami. Bądz ze mną Ojcze daj mi siłę i wiarę abym ja mógłbym być dobrym ojcem dla moich dzieci i dobrym mężem dla żony.
 ZYBI: 25.10.2015, 01:38
 Proszę Cię Ojcze ŚWIĘTY o porozumienie w naszych rodzinach (My i nasi Rodzice) o zdrowie szczęście i błogosławieństwo Boże.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej