Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

     W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

     1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

     2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

     Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

     Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

     W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".


Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-2005   

Wasze komentarze:
 Magdalena: 12.06.2016, 21:59
 Ojcze pomóż mi odnaleźć sens życia ,dobrych ludzi na drodze,prawdziwych przyjaciół. Tylko Ty możesz mi pomóc,ufam Ci,wiem że mnie nie zawiedziesz. Modle się z ufnością do Ciebie.
 Matka: 12.06.2016, 21:56
 Ojcze blagam Cię o uzdrowienie mojego syna z bólów brzucha żeby go dobrze zdiagnozowano.
 leonlewandowski: 12.06.2016, 21:29
 Wiara czyni cuda, jest ważna w leczeniu i wspomaga medycynę. Jezus uzdrawiając mówił: „Twoja wiara Cię uzdrowiła” Proszę na mojego bloga :http://leon2000.bloog.pl/id,353791827,title,Uzdrowienie-dostepne-dla-kazdego,index.html
 Magdalena: 07.06.2016, 19:16
 Ojcze Święty blagam cię w pewnej intencji Tobie wiadomej o sprawiedliwość.
 monika: 30.05.2016, 23:14
 Drogi OJCZE SWIETYprosze zebys dal mi sile i zdrowie pomogl odnalezc sie w tym zagmatwanym swiecie
 D.: 28.05.2016, 22:19
 O uzdrowienie dla córki. Żeby była dobra i mądra dziewczynka. Również proszę cię Ojcze o uzdrowienie każdego z nas. Żeby w domu nastała zgoda i miłość.
 A.: 24.05.2016, 18:47
 Ojcze Ukochany,dziękuje za wszystkie wysluchane prosby,za pracę męża,za dobrych ludzi spotykanych na drodze,za ich życzliwość.Proszę cię o zdrowie dla nas wszystkich,czuwaj nad nami Ojcze każdego dnia,nad naszymi dziećmi.Ojcze tak bardzo Ci ufam i wierzę,ze pewnego dnia odmienisz i nawrócisz mojego szwagra.
 Magdalena : 21.05.2016, 19:33
 Mój mąż w Święta BN w nocy uległ poważne mu wypadkowi miał krwiaka podtwardówkoego , złamanie podstawy czaszki. Byłam w strasznym stanie psychicznym , napisałam od razu do naszego proboszcza SMS z prośbą o modlitwę. Rano miał być operowany ale przed tym zrobiono mi kolejną ortografię i okazało się że krwiak jest połowę mniejszy niż kilka godzin wcześniej. Wezwani kolejnego neurochirurgia do konsultacji i postanowiono wstrzymać się z operacją. TRZECIEGO dnia od wypadku powtórzone tomografię i okazało się że krwiak się całkowicie wchłonoł. Lekarz powiedział że chyba mamy dobre chody na górze bo nie widział w swojej karierze aby e tak duży krwiak się wchłonął i to w tak krótkim czasie. Mąż w dzień Sylwestra wyszedł do domu. Zadzwoniłam do proboszcza aby mu o tym powiedzieć ani mi na to, że wiedział że tak będzie bo całą noc modlił się do JP2 o zdrowie dla męża. Ja również wiem to że dzięki Ojcu Świętemu mój mąż dziś jest z nami.
 Syn : 19.05.2016, 21:56
 Ojcze Św proszę za twoim pośrednictwem o cud uzdrowienia mojej bardzo cieżko chorej Mamusi,
 Matka,której pozostało wierzyc: 13.05.2016, 11:36
 Ojcze Święty błagam Cie o uzdrowienie mojego synka Filipka ma zaledwie trzy miesiące a jego wątroba nie chce pracowac
 Agata: 10.05.2016, 02:55
 W pewnej intencji Tobie Ojcze mój wiadomej. Pomóż mi również pokonać bezsenność, dodawaj sił każdego dnia.Aby odeszły lęki. Ojcze ufam Ci,nigdy mnie nie zawiodles.
 A.: 10.05.2016, 02:51
 Blagam Cię Ojcze Święty o całkowite nawrócenie Mariusza. Żeby w domu zapanowała miłość i zgoda. Wzajemne wybaczenie.
 Wiktoria: 28.04.2016, 22:43
 Ojcze święty Panie Janie Pawle II proszę o to bym poczuła co to prawdziwa miłość by wszyscy moi bliscy byli zdrowi bym ja odzyskała spokój wewnętrzny i żebym doświadczyła cudu
 krystyna : 16.04.2016, 18:55
 Ojcze Swiety prosze o zdrowie dla bratowej
 babcia : 10.04.2016, 20:11
 OJCZE prosze cie o dar uzdrowienia mojego wnusi PROSZE CIE MIEJ GO W SWOJEJ OPICE OPIEKUJ SIE NIM ABY DOBRZE SIE ROZWIJAŁ I ZACZĄL CHODZIĆ PROSZE O MODLITWE I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
 Magda: 09.04.2016, 13:18
 Ojcze Święty, spraw żeby nauczyciele uczacy mego syna spojrzeli na niego przez pryzmat jego zdolności i tego co ma w sobie, wiarę,miłość, pokorę,żeby go rozumieli.Żeby docenili jego umiejętności. Jezu Ufam Tobie!
 Magda: 09.04.2016, 13:13
 Ojcze,wysłuchaj mej prośby,która nie daje spokoju. Wierzę, że Ty mi dopomożesz.
 Kasia: 09.04.2016, 04:30
  Blogoslawiony Ojcze Swiety janie Pawle II Prosze Cie o uzdrowienie mojej Coreczki ktora zaczela cierpiec na jednostronne bole glowki po upadku przy zabawie.Prosze wysluchaj mnie dobrotliwie prosze o Pomoc z calego serca .Ojcze Swiety dokonujacy cudow cudow na tej ziemi
 A.K: 09.04.2016, 00:54
 Dziś był dla mnie bardzo ważny dzień. Poświęciła m swoje życie i swoje intencje świętemu Janowi Pawłowi II . prosiłam go żeby wstawił się za mną u Matki Boskiej,ponieważ wiem że On poświęcił swoje życie w jej ręce i niejednokrotnie Matka Boską mu.pomogła. tak jest i tym razem ,pomogl mi nasz kochany Ojciec Święty. I za każdym razem mi pomaga. Cud. Tak to jest cud. I chciała bym na.moim przykładzie pokazać ludziom że modlitwa szczera bardzo pomaga i Nasz Papież też pomaga.!!!!! Jan Paweł II zawsze będzie moim wzorcem i autorytetem. I doznałam tego że czyni cuda
 Renata: 07.04.2016, 00:08
 Kochany Ojcze Święty Janie Pawle II Proszę Cię z calego serca o łaskę uzdrowienia mojej corki Ani, ktora jest w śpiączce po wypadku.Ojcze Proszę daj nam siłę w walce o powrót do zdrowia corki.Powierzam Ci naszą rodzinę w opiekę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej