Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

     W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

     1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

     2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

     Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

     Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

     W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".


Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-2005   

Wasze komentarze:
 Ewa: 28.08.2015, 01:34
 Kochany Ojcze Swiety, prosze wypyos u Boga laske macierzynstwa dla mnie i meza. Blagam Cie Ojcze! Powierzam sie twojej opiece i modlitwie bo czasami brakuje mi juz sil aby sie modlic. Modl sie za nami
 justyna: 26.08.2015, 08:50
 Błagam Cię Ojcze Świety, wstaw sie za moim tatą u Dobrego Boga. Błagam spraw cud. Uzdrów go. Błagam. A jesli wola pana jest inna, zabierz od niego strach, daj mu spokój i bądź przy nim teraz i na wieki.
 Magdalena: 11.08.2015, 14:04
 Ojcze Święty proszę Cię o powrót to zdrowia dla mojego ukochanego ojca.
 kasia.b: 09.08.2015, 21:19
 kochany ojcze swięty proszę wspieraj mnie w życiu i wysłuchaj moich modlitw i spraw w moim życiu cuda. Proszę cudgwlw o cud małżeństwa i macierzyństwa z arkiem i to żebyśmy znależli swoje miejsce w życiu i zawsze byli razem żebyśmy się bardzo kochali i byli bardzo szczęśliwi. proszę o cuda w moim życiu spraw ojcze święty cuda zdrowie dla rodziców babci i wojtka. wysłuchaj i pomoż ojcze swięty
 kw: 31.07.2015, 15:59
 Lolku proszę aby w sprawie mojego syna wydano dzisiaj pozytywną decyzję,oddalono od niego to,czego sam nie zrobił,a mnie daj trochę siły
 Andrzej: 30.07.2015, 21:00
 Ojcze święty wątpiłem w Ciebie....ale proszę Cię o uzdrowienie z choroby proszę Cię z całego serca miej mnie w swojej opiece.
 Renata: 28.07.2015, 20:27
 OJCZE ŚWIĘTY proszę Cię o cud uzdrowienia dla ANETY .
 Justyna: 17.07.2015, 15:46
 Ojcze Święty. Proszę o uzdrowienie mojej mamy chorej na złośliwego raka. Proszę żeby byla z nami jak najdłużej...
 Beata: 14.07.2015, 09:20
 Ojcze Święty proszę o cud ratowania mojego małżeństwa. O światło Ducha Świętego, o męstwo, roztropność i mądrość Bożą.
 Beata: 14.07.2015, 09:19
 Ojcze Święty proszę o cud ratowania mojego małżeństwa. O światło Ducha Świętego, o męstwo, roztropność i mądrość Bożą.
 jola: 09.07.2015, 23:19
 prosze ojcze swiety o zdrowie dla mojego taty zeby nie miał raka ani przerzutów zeby zył długo i zdrowo i zeby doczekał prawnukow . rowniez prosze o zdrowie dla mojej całej rodziny mamy taty siostry moich corek meza i dla siebie.i zeby milence sie te migdałki zmniejszyły zeby były takie jak trzeba.
 kasia.b: 09.07.2015, 22:04
 Proszę cię ojcze święty o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziców żeby tacie się nic nie stało o szczęśliwy powrót mamy o to żeby wojtek się w końcu uspokoił,proszę spraw cuda w moim życiu o które się modle i w ich intencji chodzę na pielgrzymką, proszę o cud gwwl i miłość i macierzyśtwo o szczęśliwą odwzajmninioą miłość
 Teresa: 08.07.2015, 20:39
 Ojcze swiety prosze o termin operacji I cud uzdrowienia
 zatroskana mama i zona: 05.07.2015, 17:27
 Najpierw dziekuje za wszystkie otzymane laski, za to, ze moglam przebaczyc. Chcialabym, zeby corka tez mogla przebaczyc, ale jeszcze nie jest na to gotowa. Wiedze jednak, ze przebaczenie jest konieczne, zeby zyc w spokoju duszy. Prosze o pewnosc siebie ,zaufanie Tobie i mocny charakter dla mojego syna. Nie pozwol dzieciom oddalic sie od ciebie i zatracic wiary. Dla meza prosze o radosc i zadowolenie - zeby byl swiadomy tego, co w zyciu naprawde jest wazne. Dla siebie prosze o wytrzymanie w mojej cudownej wierze i o pelna ufnosc Bogu - bo to jest najwazniejsze.
 Agnieszka: 04.07.2015, 03:26
 Ojcze Swiety prosze z calego serca o laske uzdrowienia z autyzmu dla mojego najukochanszego syna. Prosze o przywrocenie mu zdrowia fizycznego I umyslowego, o uleczenie tych ran o ktorych nawet nie wiemy I ktorych lekarze nie potrafia nam wskazac I pomoc wyleczyc. Tylko w Tobie pokladam nadzieje. Prosze wyprowadz Olusia z ciemnosci tej choroby zeby mogl z nami swiadomie rozmawiac I poznawac swiat jak wiekszosc jego rowiesnikow. Prosze Ojcze Swiety poblogoslaw cala nasze rodzine i nie pozostaw nas w potrzebie.
 krzysiek: 03.07.2015, 16:26
 Ojcze Święty z pokorą proszę Cię o Bożą opiekę dla całej mojej rodziny oraz o zdrowie, o cud wyleczenia z choroby abym mógł wrócić do robienia tego co kocham.
 Danusia : 01.07.2015, 08:08
 Ojxze Swiety proszę Cie o stawiennictwo za mojego syna o nawrocenie z nalogu błagam modl sie chce zobaczyc jego rodzine szczesliwa kocham CIE Ojcze
 Marcela: 27.06.2015, 03:17
 Ojcze Święty, Proszę, aby mój tata przestał pić, abyśmy byli szczęśliwą, kochającą rodziną.
 danuta: 25.06.2015, 00:37
 Kochany Ojcze Swiety, jestes moja nadzieja i wierze, w moc Twojego wstawiennictwa. Jestes moim przyjacielem, z którym co dzien rozmawiam i czuje Twoja opieke, tylko czasem boje sie, ze nie zasluguje na Twoja pomoc. Jestem chora a chce żyć dla moich dzieci, dlatego blagam Cię pomóż wyprosić mi laske uzdrowienia. Ojcze Swiety, wysluchaj mnie.
 magda: 22.06.2015, 23:57
 Błagam Ojcze święty o cud uzdrowienia dla mojej śmiertelnie chorej mamy. Proszę by Bóg dal mi czas bym mogla tu na ziemi mieć ja jak najdłużej przy sobie. proszę o każdy kolejny dzień z nią.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej