Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 córka: 13.07.2014, 22:01
 Ojcze święty bardzo proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy i opiekę
 kasiab: 05.07.2014, 21:50
  Ojcze święty prosze spraw w moim zyciu cuda prosze o nie i się modle do ciebie o nie prosze o cud glwl o cud milosci wiernej trwalej o cud macierzyństwo prosze pomoz mi w życiu tak bardzo poytezebuje wsparcia nie zostawiaj mnie sobie samej prosze o cuda w moim zyciu a jeżeli to ma tK długo trwac to prosze o rychla śmierć
 danuta: 24.06.2014, 21:17
 Ojcze Świetyprosze Cię o zdrowie całej rodziny dla mnie i corki ktora wpadła w naług alkohcolowy i o powrot do swoich dzieci ktore pozostawiła dla nałogu pomoż jej wyzdrowiec
 Dominika: 17.06.2014, 21:48
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla cioci Haliny. Wspierają ja w tych trudnych chwilach i umocnij jej wiarę. Wstawiaj sie w jej sprawie u Maryji.
 Dominika: 17.06.2014, 19:50
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla cioci Haliny. Wspierają ja w tych trudnych chwilach i umocnij jej wiarę. Wstawiaj sie w jej sprawie u Maryji.
 ktoś: 17.06.2014, 17:27
 idźcie do kościoła a nie siedzicie na jakimś portalu
 Dominika: 17.06.2014, 00:21
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla cioci Haliny. Wspierają ja w tych trudnych chwilach i umocnij jej wiarę. Wstawiaj sie w jej sprawie u Maryji.
 Dominika: 16.06.2014, 22:39
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla cioci Haliny. Wspierają ja w tych trudnych chwilach i umocnij jej wiarę. Wstawiaj sie w jej sprawie u Maryji.
 kasia: 10.06.2014, 21:35
 Proszę cie kochany ojcze swięty o cud głównej wygr.wl, o cud szczęśliwej odwzajemnionej miłości, ssksamen małżeństwa i cud macierzyństwa z arkiem proszę pomóż mi w zyciu


 ty: 29.05.2014, 21:21
 Idźcie do kościoła, a nie siedzicie na jakimś portalu.
 Janusz: 29.05.2014, 12:02
 Ojcze swiety mam chora matke na raka prosze cie o to bys poblogoslawil mame by poczula sie lepiej..i wrocila do normalnego zdrowego zycie. nie saluguje by jeszcze odejsc.prosze cie o ten cud.kocham cie ojcze swiety.
 kasiab: 29.05.2014, 05:47
 Prosze cie ojcze swiety o cuda w moim zyciu o cud gwl prosze o cud milosci odwzajemnionej do arka sakrament malzenstwa z nim o szczsesliwa przyszłość dla nas i moich rodziców babci i brata o zdrowie i blogoslam nam ojcze swiety na kazdy dzien spraw cud6
 Lula: 25.05.2014, 20:24
 Ojcze Swiety! Blagam Cie o wstawiennictwo za moja kochana rodzinke.Prosze Cie wyblagaj laske wiary i milosci dla naszej czworki.Pragniemy zyc pieknie i swoim zyciem dawac swiadectwo na istnienie Boga.Drogi Karolu, ktory tak ukochales mlodych, wypros lake u Pana dla moich dzieci, aby TEN napelnil ich ogromnym, prawdziwym szczesciem.AMEN
 Lula: 25.05.2014, 20:23
 Ojcze Swiety! Blagam Cie o wstawiennictwo za moja kochana rodzinke.Prosze Cie wyblagaj laske wiary i milosci dla naszej czworki.Pragniemy zyc pieknie i swoim zyciem dawac swiadectwo na istnienie Boga.Drogi Karolu, ktory tak ukochales mlodych, wypros lake u Pana dla moich dzieci, aby TEN napelnil ich ogromnym, prawdziwym szczesciem.AMEN
 Piotr: 25.05.2014, 08:03
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę cię o wstawiennictwo do Pana Boga za zdrowie mojej mamy. Proszę o pomoc i opiekę nad nią.
 ANNA: 22.05.2014, 11:04
 OJCZE sWIĘTY -ŚWIĘTY NASZ JANIE PAWLE II - jestes z mojego rodzinnego miasta chodze codzień po tych samych ulicach co ty kiedyś.....................proszę popatrz z góry na mnie i wyprostuj moje drogi pogubiłam się ..wpadam codzień w dołki ,z których nie mogę wyjśc czuje sie oszukana zawiedziona ,czepiam się rąk JEZUSA.,kłopoty finansowe zero pomocy od rodziny,oprócz moich rodziców którzy o tym nie mają pojęcia że jest ze mną zle ,wiem jestem słaba ale moja wiara jest silna wierze i nie poddaje się wiem ze ty jesteś ze nie zgine dam rade .jak z tego wyjśc gdzie szukac jeszcze pomocy??? ŚW JANIE PAWLE II DZIĘKUJE-ANIA
 Aga: 20.05.2014, 11:17
 Ukochany Ojcze Święty bądź proszę "drogowskazem" dla moich rodziców. Pomóż im znaleść prawą drogę, po której powinni stąpać. Otwórz im proszę oczy i umysły.
 sylwia: 17.05.2014, 13:02
 Podejrzewano tzn bylo pewne że mam guza nerki i kanienie,potwierdzic mial tylko tomograf .po odebraniu wyników okazalo sie zże nie ma guza ani kamieni.zaden lekarz nie umie mi wyjasnic gdzie to sie podzialo.w miedzyczasie dostalam obrazek z janem pawłem //.uwazam ze to cud .dziękuję bardzo wierzę że to co się wydarzyło jest cudem bo ibnego wytłumaczenia nie mam.proszę o zdrowie dla całej rodziny.
 Michi: 16.05.2014, 18:59
 Uwielbiam naszego PAPIEŻA!
 weronika: 15.05.2014, 21:49
 Ojcze Swiety Janie Pawle II bardzo Cie prosze o Twoje wstawiennictwo do Boga za moja corka Milena -prosze o Jej cudowne uzdrowienie. Bardzo Cie prosze kochany sw. Janie Pawle II popros Boga Ojca zeby zmilowal sie nade mna jako matka,zebym mogla sie cieszyc szczesciem dzieci i obdarzyl mnie laska zostania szczesliwa babcia dla dzieci wszystkich moich dzieci ..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej