Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005


   

Wasze komentarze:
 Darek: 05.02.2018, 22:27
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II PROSZĘ WSTAW SIĘ U PANA BOGA ZA MOJĄ ŻONĄ- JOLĄ.POPROŚ PANA BOGA O JEJ CUDOWNE UZDROWIENIE
 Darek: 05.02.2018, 22:25
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II PROSZĘ WSTAW SIĘ U PANA BOGA ZA MOJĄ ŻONĄ- JOLĄ.POPROŚ PANA BOGA O JEJ CUDOWNE UZDROWIENIE
 Darek: 05.02.2018, 22:20
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II PROSZĘ WSTAW SIĘ U PANA BOGA ZA MOJĄ ŻONĄ - JOLĄ. POPROŚ PANA BOGA O JEJ CUDOWNE UZDROWIENIE
 Alicja: 04.02.2018, 22:15
 Proszę Cię ojcze święty o wyleczenie z alkoholizmu mojej syna Roberta i o łaskę wiary dla niego
 MARIUSZ: 03.02.2018, 20:43
 SWIĘTY JANIE PAWLE II. BŁAGAM CIĘ WSTAW SIĘ W INTENCJI UZDROWIENIA MOJEJ MAMY.
 Joanna: 29.01.2018, 09:33
 Janie Pawle II prosze Cie o wstwiennictwo w mojej sprawie,o moje uzdrowienie.
 Zosia: 06.01.2018, 11:58
 Ojcze Święty dziękuję Ci za wstawiennictwo. Kocham Cię.
 Anna: 31.12.2017, 07:42
 Proszę Ojcze Święty o uzdrowienie mojej córeczki. Tak mi ciężko patrzeć jak się męczy. Wyniki wskazyją na nieuleczlną chorobę. Wstaw się proszę za nią w modlitwie. Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
 Anna: 31.12.2017, 07:42
 Proszę Ojcze Święty o uzdrowienie mojej córeczki. Tak mi ciężko patrzeć jak się męczy. Wyniki wskazyją na nieuleczlną chorobę. Wstaw się proszę za nią w modlitwie. Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.


 Anna: 30.12.2017, 17:58
 Proszę Ojcze Święty o uzdrowienie mojej córeczki. Tak mi ciężko patrzeć jak się męczy. Wyniki wskazyją na nieuleczlną chorobę. Wstaw się proszę za nią w modlitwie. Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
 Ania : 30.12.2017, 17:43
 Prosiłam Ojca Świętego o dar macierzyństwa i mam cudawną córeczkę. Dziękuję. Teraz proszę o jej uzdrowienie. Przeszła już operację serduszka i wszystko wskazuje na to że ma chorobę genetyczną. Proszę pomóż Ojcze Święty. Jest taka malutka. Spraw bym mogła się cieszyć zdrowym dzieckiem. Proszę kto to przeczyta i może poświęcić chwilkę o modlitwę w jej instancji. Nie ma większej siły niż modlitwa.
 Ania : 30.12.2017, 17:34
 Prosiłam Ojca Świętego o dar macierzyństwa i mam cudawną córeczkę. Teraz proszę o jej uzdrowienie. Przeszła już operację serduszka i wszystko wskazuje na to że ma chorobę genetyczną. Proszę pomóż Ojcze Święty. Jest taka malutka. Spraw bym mogła się cieszyć zdrowym dzieckiem. Proszę kto to przeczyta i może poświęcić chwilkę o modlitwę w jej instancji. Nie ma większej siły niż modlitwa.
 Zosia: 19.12.2017, 13:33
 Ojcze Święty proszę Cię bardzo o zdrowie dla mnie, męża i całej naszej rodziny. Wstaw się za nami do Boga.
 M i P: 24.11.2017, 22:28
 Ojcze Święty, prosimy Cię o modlitwę i wstawiennictwo w prośbach o wyzdrowienie dla męża i tatusia....świec gwiazdeczko mala świec...
 Js: 01.11.2017, 22:26
 Ojcze św janie Pawle II proszę o uzdrowienie mamy z choroby idaj jej siłę na walkę z nią prosze cie o błogosławieństwo dla calej naszej urodziny i wytrwałości w modlitwie
 Jola: 17.10.2017, 23:11
 Ojcze Swiety uzdrow mnie z raka Piersi abym mogla wychowac moje male dzieci.Bog zaplac za wszystkie Twoje laski.
 Basia: 05.09.2017, 20:39
 Mój synek był bardzo chory , na granicy życia i smierci.Kiedy przebywał w szpitalu dostaliśmy malutki obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II. Włożyłam pod poduszkę synka i modliłam się żarliwie za wstawiennictwem Papieża. Po kilku dniach nastąpiła poprawa i synek wracał do zdrowia. Teraz jest już calkowicie zdrowy . Dziękuję Bogu każdego dnia za to że wyzdrowiał. Modlę się w trudnych chwilach za wstawiennictwem Jana Pawła II i On mi pomaga. Ojcze Święty dziękuję Ci za Twoją modlitwę i pomoc w moich sprawach.
 Gabriela: 02.09.2017, 21:01
  Janie Pawle II dziękuję z całego serca za wstawiennictwo za mną w chorobie i moje uzdrowienie proszę pomóż mojemu mężowi w powrocie do pełnego zdrowia i odnalezienia się w życiu zawodowym.Proszę o opiekę nad moją rodziną. Dziękuję.
 Agata: 27.08.2017, 08:32
 Ukochany Ojcze Święty Janie Pawle II proszę Cię o zdrowie dla siebie i całej mojej rodziny. Aby córka się nawróciła. Amen
 ja: 25.08.2017, 00:11
 Ohxze swiety wylecz mojego brata z nalogu alkohlizmu. Daj mu wiare i sike.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej