Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa o miłość

Ty, który jesteś Miłością,
przyjmij moją modlitwę 
- prośbę o zdolność do miłości. 

Pragnę z Twoją pomocą rozwijać swoją męskość (kobiecość), 
zgodnie z prawem moralnym, które wpisałeś w serce 
każdego człowieka. 

Pragnę kształtować swoje wnętrze, 
pomnażać talenty, dzięki którym będę mógł 
uczynić swą naukę i pracę owocniejszą, 
a ludzi obdarować samym dobrem.

Daj mi zdolność rozeznawania koleżeństwa, 
przyjaźni i miłości, bym umiał dobrze wybrać. 
Przygotuj mnie Panie do miłości, 
do uczynienia szczęśliwym człowieka 
przeznaczonego dla mnie. 

Daj mi Panie wzrok czysty, sięgający głębi człowieka, 
tak bym widział jego wartość, a nie zewnętrzne pozory; 
myślenie godne pięknej, odpowiedzialnej miłości; 
język jedności i zrozumienia, 
bym nie ranił słowem. 

I dozgonną chęć budowania związku, 
tak by zawsze był źródłem naszej radości 
i szkołą miłości dla naszych dzieci. 

Miłością uczyń me życie. 

Amen.
   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ja: 19.07.2015, 00:56
 Panie nie wiem czy mam brnąć w ten związek dalej czy dokonać innego wyboru Ty wiesz jakiego!
 T: 18.07.2015, 16:36
 Wiem ,szukam drogi do Twojego serca i nie potrafię jej odnaleść? Podaj moje imię to zadzwonie ':__:'
 Jesteś szczęściarzem!: 16.07.2015, 22:30
 Dlaczego? Ktoś Ciebie mocno kocha,miłością szaloną i bezgraniczną.Za darmo.Bez żadnych warunków. Mimo wszystko.Pamiętaj o tym! A resztę Bóg Ci dopowie [...].
 idź tylko za Jezusem!: 16.07.2015, 14:18
  „Ja jestem drogą i PRAWDĄ, i życiem.”...Co z tego, że w wazonie bukiet kwiatów jest pięknie ułożony, skoro nie ma w nim wody?
 szukająca prawdy: 15.07.2015, 22:08
 Gubię się...nie wiem już co jest prawdą???
 T: 15.07.2015, 16:25
 dzwonilem dzisiaj o 16:13----brakuje mi odwagi .....musialem Cie uslyszec. Wiem Pan Jezus polaczy nasze drogi,wierze w to z calego serca.
 T: 15.07.2015, 16:07
 Niewiem co myslec?........---teraz jestem skolowany?zadzwonie dzisiaj musze uslyszec Twoj glos........kocham cie tez. Z Panem Bogiem.......
 ?: 14.07.2015, 23:13
  KOCHAM CIĘ ... WIEM na teraz i na wieczność...
 T: 11.07.2015, 20:32
 Czy to ty jesteś moją ukochaną?.......( Dorota Sz.) Czekam na Ciebie. Z Panem Bogiem.
 Miłość wiele znosi:) : 11.07.2015, 14:50
 Kochać, to troszczyć się o dobro drugiego człowieka także wtedy, gdy on sam nie rozumie naszej miłości i gdy czyni wszystko, by nas do siebie zniechęcić. Każdy z nas przeżywa czasami poważne trudności, by poznać i zrozumieć samego siebie. Tym bardziej więc powinniśmy być pokorni wobec tajemnicy drugiego człowieka. Kto chce poznać i zrozumieć drugiego człowieka, musi najpierw pokonać typowe przeszkody i pułapki. Pierwszą z nich jest przekonanie, że drugi człowiek jest podobny do mnie. Nie odróżniamy wtedy siebie od drugiego człowieka i jesteśmy przekonani, że potrzebuje on dokładnie tego samego, co my. Sądzimy, że te same słowa i gesty go cieszą, że te same czyny i działania go umacniają, a nawet, że smakują mu te same potrawy. Tymczasem jest to niebezpieczne złudzenie. Kochać to nie znaczy postępować wobec innych ludzi tak samo, jak wobec samego siebie. Zrozumieć miłość wielka sztuka. Pozdrawiam kochających ;) Dorota.
 T: 07.07.2015, 14:02
 Dokładnie też tak czuje? Wszystko w rękach Boga.
 Tak: 06.07.2015, 23:08
 "Prawdziwa miłość jest raną. I tylko tak ją można odnaleźć w sobie, gdy czyjś ból boli człowieka jako jego ból."
 Pustka: 05.07.2015, 13:40
 "Bo czy ty wiesz chociaż, ile cierpienia jest w tobie? Może tyle, ile we mnie za tobą tęsknoty. Może jedno jest nasze cierpienie, a nie wiemy o tym. Może to ty jesteś moją pamięcią i niepamięcią. I wszystkim, co tylko czuję przez ciebie. Wszystkim, co w ogóle czuję"."- Miłość... jest... dużo... trudniejsza... od sztuki".-W.Myśliwski-
 Rozmowa z Bogiem: 02.07.2015, 23:23
 Co Cię najbardziej zdumiewa w ludziach?-zapytałam.-To,ze tracą zdrowie,aby zdobyć pieniądze,a potem tracą pieniądze aby odzyskać zdrowie.To,ze przejęci przyszłością zaniedbują terazniejszość,i przez to nie żyją ani w terazniejszości ani w przyszłości.To,że żyją tak jakby nigdy nie mieli umierać,a potem umierają tak jakby nigdy nie żyli.Bóg położył na mnie rękę i przez chwilę byliśmy cicho;po czym zapytałam; Jakich kilku wskazówek chciałbyś udzielić swoim dzieciom,jako ich Ojciec ,aby o tym pamiętali? Niech pamiętają,że nie mogą nikogo zmusić aby kochał innych,ale mogą sprawić aby każdy czuł się kochanym.Niech pamiętają ze nie należy porównywać się z innymi.Niech pamietają,że wybaczać należy poprzez praktykowanie przebaczenia.Niech pamiętają ze wystarczy kilku sekund,aby zranić tych którzy nas kochają,a potem trzeba całych lat,aby te rany zagoic.Niech pamiętają,ze bogatym człowiekiem nie jest ten kto ma najwiecej,lecz ten kto potrzebuje najmniej.Niech pamiętają,ze obok nich są ludzie którzy kochają ich szczerze,tylko po prostu nie potrafią wyrazić i okazać swoich uczuć.Niech pamiętają,że dwoje ludzi moze patrzeć na tę samą rzecz,a widzieć ją zupełnie inaczej.Niech pamiętają,że nie wystarczy ,aby jeden wybaczył drugiemu,lecz że muszą też wybaczyć sobie nawzajem.Dziękuję za twój czas-powiedziałam pokornie.Czy jest coć jeszcze co chciałbys,abyśmy wiedzieli? Bóg uśmiechnął się i rzekł: To że, TU JESTEM.ZAWSZE.
 Ann: 30.06.2015, 21:22
 Panie, proszę by pewien chłopak odważył się i napisał do mnie. Tak bardzo mi na nim zależy. PRoszę, bym w końcu zaznała miłosci.
 Zgasiłeś : 30.06.2015, 18:45
 moją miłość w kilka minut...tylko dlaczego?/ nie rozumiem...
 Tak bym...: 30.06.2015, 00:29
  Chciała... być? Czuję serce czyjeś gorące jak oplata moje. Przenika w duszę . Serce bije jak szalone na dźwięk Twego imienia. I tracę oddech poddając się temu uczuciu i Wiem Anioł stoi za mną bym nie przestała walczyć każdego dnia o piękne chwile .. O jutro dla Nas? Modlić się, Kochać, pracować i wspierać się.. Śmiać się i płakać. Rozmawiać i czasem umieć pomilczeć.. Tęsknić i powracać zawsze z dalekich podróży do czyiś ukochanych i bezpiecznych ramion do domu wymarzonego. Marzyć już wspólnie.. na resztę życia . Przepraszać za potknięcia i dziękować za radości. Proszę. . .Tak to ja moje imię znasz, wszak miłością moją już od dawna jesteś Ty? Gdy serce woła odpowiedz - Bo ono płacze z bezsilności za Twoim tak bardzo... Usłysz przemów właśnie teraz...Dlaczego nie można tego muru zburzyć, Sama nie przeskoczę tych przeszkód. Bóg widzi ... JeneEyre.
 dziękuję: 29.06.2015, 11:28
 Czy znajdę słowa, które wyrażą to, co czuję Jak serce bije, kiedy myślę o Tobie Kiedy każdy dzień z Tobą planuje. Ile radości wnosisz w moje życie Miłością darząc każdą jego chwilę Chowając wszystkie smutki ukrycie Każdy rok razem, choć minął prędko Był dla mnie bajką, w słowach nie pojętą Tak bym chciała ten czas zatrzymać Postawić tamę, nie pozwolić płynąć. Być zawsze razem z Tobą i przy Tobie Przechadzać się po parku Uwielbiać czynem i w mowie Przytulać i całować Słuchać, co mi powiesz Wierzyć w życie wieczne, że śmierć nie rozdzieli Kochać się na zawsze Pozostać sobie wierni [...]
 J.: 29.06.2015, 07:29
 Mój Boże, tak bardzo chciałam tej miłości, tego mężczyzny, a wszystko stanęło na drodze. Ojcze, dodaj mi sił.
 do .: 29.06.2015, 06:04
 Czy to ty jestes osoba ktora kocham?Jak masz na imie?bedzie latwiej sie odnalesc........bladze licze ze tu jestes?
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej