Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dobre przeżycie żałoby

  1. Wolno mi poświecić się żałobie, nie pytając, co inni o tym sądzą.

  2. Wolno mi przeżywać ból, gniewać się i złościć.

  3. W czasie żałoby wolno mi wycofać się z życia i poświęcić się życiu moimi wspomnieniami.

  4. Wolno mi odczuwać wdzięczność do człowieka, pomimo, że boli mnie jego strata.

  5. Wolno mi dopuszczać pytania o moje zaniedbanie w stosunku co do tego człowieka. Jeśli wiem, że jestem winny, można mi przyznać się do tej winy i uwolnić się do niej.

  6. Wolno mi dopuszczać pytania o brak serca i zrozumienia chorego do mnie. Wolno mi też przebaczać mu jego winę.

  7. Wolno mi modlić się do Boga, uskarżać się i żalić, a gdy jestem bardzo speszony - milczeć. Wolno mi się przy nim "wyładować".

  8. Wolno mi mieć nadzieję na życie po śmierci a jednocześnie nadzieję na moje życie tu na Ziemi.

  9. Wolno mi tak bardzo się smucić jak jest to dobre dla mnie i mojego "wyzdrowienia".

  10. Wolno mi tak prowadzić "nowe życie" po okresie żałoby, jak uważam to za dobre i właściwe.Wasze komentarze:
 Agnieszka 21 02 2014: 21.02.2014, 13:31
 mój maż zmarł nagle w 2 dzień świąt zostałam sama z 3 dzieci nie mogę się pogodzić dlaczego akurat jego Bóg mi go zabrał miał 39 lati jeszcze i dzieciątka na wychowaniu ból jest straszny nie umiem sie z tym pogodzić bardzo go kochałam i tęsknimy za nim wszyscy
 Anna: 07.02.2014, 14:46
 19.11.2013r., więc niecałe 3 miesiące temu zmarł nagle mój mąż. Miał 58 lat. Nie mieliśmy dzieci, więc zostałam sama. Żyliśmy w nieformalnej separacji. Poczucie winy miesza się ze straszliwą pustką i tęsknotą. Przez pierwsze tygodnie byłam w szoku. Mimo to musiałam załatwić mnóstwo spraw związanych z pogrzebem, spadkowych i wiele innych. Do dziś jeszcze wszystkiego nie pozałatwiałam. Chodzę jak w transie. W pracy jest trochę lżej, bo wkoło są ludzie. Ale po powrocie do domu i w weekendy - po prostu wyję z bólu. Tłukę się po pustym domu, gdzie każda rzecz mi go przypomina. Nie mogę przestać o nim myśleć, o tym, że nie zdążyłam się z nim pożegnać, przeprosić go, powiedzieć mu tylu rzeczy. I już tego nie zrobię. Wybawieniem z mojego cierpienia będzie tylko moja śmierć, choć i tak jestem żywym trupem.
 w w : 05.02.2014, 07:27
 Ewuniu aniołku kochany
 witold: 05.02.2014, 07:12
 ewunia odeszla umarl mój aniołek kochany
 motyl: 29.01.2014, 19:21
 dlaczego tak strasznie czlowiek cierpi po stracie bliskiej osoby. ja juz nie moge tego wytrzymac. nic nie ukoi bolu. to niesprawiedliwe. pozdrawiam.
 23.01.14 Jolka: 23.01.2014, 07:25
 W Sylwestra odszedł nagle bezsensowną śmiercią mój ukochany. Nie potrafię pogodzić się ze stratą, nie potrafię żyć bez niego, żal jest przeogromny, ból rozdziera serce, ciągły płacz, gdyby nie córka odeszłabym razem z nim. Nie ma słów na pocieszenie. Ponoć czas goi wszystkie rany, wg mnie może po latach tylko trochę zabliźni, ale teraźniejszość jest tragiczna. Nie da się normalnie żyć, ale zrozumieć może to tylko ten, kto też stracił kogoś bliskiego. Serce tak bardzo krwawi, zwątpiłam w Boga, cierpienie nie do opisania, koszmar. Straciłam sens życia, więc nie mogę nikomu dodać nic na otuchę-zbyt bardzo cierpię...
 03,01,2014: 23.01.2014, 07:09
 Straciłam męża nagle, umarł w Sylwestra, pomoc nadeszła za późno, a mógł żyć. Odszedł bezsensowna , nagłą śmiercią. Ból przeszywa mi serce, codziennie płacżę, zwątpiłam w Boga, nie potrafię się z tym pogodzić. Był tak wspaniałym człowiekiem, mieliśmy tyle planów. Teraz jest tylko pusta i bezgraniczna tęsknota, żyję, bo żyć muszę, żyję tylko dla córki. nie umię, nie potrafię pokonać bólu rozpaczy. Serce tak bardzo krwawi. Nie zdążłam się nawet z nim pożegnać. Spoczywaj w pokoju Andrzeju. Dla mnie życie po Twoim odejściu straciło sens....
 Mag: 18.01.2014, 23:26
 tego bólu nie da się opisać i nikt tego nie zrozumie kto tego nie przeżył straciłam mojego ukochanego MĘŻA 10 mies temu byliśmy po ślubie 1,5 roku nawet nie widział swojej drugiej córki był wspaniałym MĘŻEM i OJCEM tak bardzo tęsknię za NIM
 Kasia: 16.01.2014, 19:37
 5.08.2013 zmarł nagle mój ukochany mąż. Cudowny, dobry człowiek... jestem w połowie martwa i wiem, że część mnie odeszła bezpowrotnie razem z NIM, był młodym pogodnym człowiekiem, kóry bardzo kochał życie. Pustka i ogromny ból, mam wrażenie, że zwariuję, brakuje sił, czasem serce ściska potworny żal, że nie mogę oddychać. I ta przeraźliwa samotność i cisza... Kocham Cię Darku do końca mojego życia zawsze będę Twoją żoną. Nawet śmierć tego nie zmieni. Wiem, że jesteś blisko mnie, czuję Twoją obecność. Żyjesz i spotkamy w domu naszego Pana. Każdy dzień przeżyty na ziemi zbliża mnie do tego spotkania, gdyby nie nasza córka poszłabym za Tobą już w tej chwili...Kocham Cię bardzo, światełko dla Ciebie (*) Tęsknię.


 Mel: 13.01.2014, 19:23
 6 mc temu zginął mój synek miał tylko 18 lat nasze życie się skończyło teraz to smutek ból rozpacz i ogromną tęsknota my nie żyjemy tylko wegetujemy .każdy mijający dzień to krok który przybliża nas do spotkania z nim chciałoby się już ! Przesunąć wskazówki czasu do przodu , ale nie ma takiej możliwości !więc każdy dzień to uczenie się stawiania kroków chociaż się nie chce wstać przychodzi to z wielkim trudem i uczenie się żyć z tym bólem z tym cierpieniem . Święta doprowadziły do mnie do całkowitego wyczerpania psychicznego i fizycznego :-(zaraz po świętach urodziny mego synka skończyłby 19 lat myślałam że tego nie przeżyje ale ile człowiek może znieść sam nie wie :-(
 jacek: 09.01.2014, 20:16
 dlaczego człowiek tak musi cierpieć po stracie najbliższych dla mnie już nic nie jest ważne. a gdzie w tym wszystkim jest bog, który podobno jest dobry i wszystko może. ja stracilem w tym roku 6 najbliższych osob a teraz ojca, którego bardzo kochałem. nie wiem jak dalej zyc. może ktoś mi pomoze to wszystko zrozumieć.bardzo cierpie i chyba nikt mi nie doradzi. tak bardzo chciałbym żeby oni byli dalej ze mna a szczególnie mój ojciec!
 ania: 08.01.2014, 21:24
 dopiero co pochowałam tate, nie pogodziłam się z tą stratą, i los tak chciał, że moja mama także zmarła przed świętami. Ja mam dopiero 26 lat i wielki żal, że to mnie spotkało. Mama była dla mnie wszystkim, najlepszą przyjaciółką i wcale do mnie nie dociera,że jej nie ma. Jest to dla mnie jakaś abstrakcja. Czuje się momentami tak jakby nic się nie stało. Czuje wielką siłę tak jakby Mama mi ją dawała i nie pozwalała płakać.
 DW: 29.12.2013, 06:52
 Moja mama zmarła nagle w tragicznych okolicznościach dzień przed wigilią -23.12.2013 - nie mogę zrozumieć, nie mogę pojąć, nie mogę wytrzymać tego bólu i smutku - nie potrafię...Mama miała 55 lat i wiele planów na przyszłość dalszą i bliższą- a mi pozostała bezgraniczna rozpacz i lęk. Kochana mamo, dlaczego Ciebie już nie ma przy mnie? Dlaczego musiałam przeżyć najsmutniejsze święta życia? Dlaczego Bóg nas tak doświadcza. Jedyne czego teraz pragnę to żyć dalej dla innych i pokonać ten ból oraz spotkać się z Tobą mamo za parę lat w niebie. Mam nadzieję że będziesz tam na mnie czekała...
 danuta: 26.12.2013, 23:05
 mój ukochany ojciec zmarl na końcu września. jutro obchodzi swoje urodziny i imieniny. tak bardzo za nim tesknie tak bardzo chciałabym go zobaczyć i przytulic. zawsze będę cie kochac tato! dziekuje i do zobaczenia t a t o !!!
 mama Tobiasza i zona Mariana: 10.12.2013, 23:30
 moj kochany Boze tak mi ciezko na sercu w przeciagu 10 miesiecy stracilam dwie ukochane osoby synka i meza.....tak ciezko bez nich zyc, moje serce placze....szczegolnie teraz okres przedswiateczny jakos nie potrafie sie z tym uporac kochany Boze miej w opiece mojego TOBIASZKA i mjego ojca......na zawsze beda zyc w moim sercu
 Bea: 08.11.2013, 00:38
 11.08.2013, w wyniku wypadku drogowego, zmarła nasza jedyna, najdrozsza córeczka miała 21 lat, ból rozpaczy, tęsknoty rozrywa mnie od środka.Ciagle za nia płaczę.Nie wiem jak dalej żyć, bo nie mam celu,sensu życia.Zginęła, bo ktoś popełnił błąd.
 Urszula: 05.11.2013, 20:02
 05.08.2012 zginął moj ukochany synek Tomeczek miał dopiero 23 lata.Był moim diamencikiem,moją nadziejąi wielką radością i dumą .Był taki kochany i dobry i tak bardzo kochał życie.Panie Boże proszę pomóż mi w tym cierpieniu .Tak bardzo mi go brakuje i strasznie za nim tęsknię.Kocham cię mój syneczku
 MONIKA: 27.10.2013, 13:37
 W Grudniu 31.12.200.r.zmarł mój dziadek.był dla mnie jak ojciec przyjaciel,kumpel.towarzysz zycia,był dla mnie calym swiatem.Śmierć jego wstrząsnełą całym moim życiem i wywróciła je do gory nogami.Pomimo tego ze minelo już 13 lat,ja do dzis niemoge sie odnalezć w życiu bez mojego najdroższego dziadka.Już nie jest nic tak jak było,i nie bedzie.Dlaczego Bóg mi go zabrał?on dawał sens życiu każdemu w naszej rodzinie!teraz go niema i nigdy już nie bedzie a serce bolimi za dziadkiem teskni!!!!!!!!!!!!!!!
 MONIKA: 27.10.2013, 13:36
 W Grudniu 31.12.200.r.zmarł mój dziadek.był dla mnie jak ojciec przyjaciel,kumpel.towarzysz zycia,był dla mnie calym swiatem.Śmierć jego wstrząsnełą całym moim życiem i wywróciła je do gory nogami.Pomimo tego ze minelo już 13 lat,ja do dzis niemoge sie odnalezć w życiu bez mojego najdroższego dziadka.Już nie jest nic tak jak było,i nie bedzie.Dlaczego Bóg mi go zabrał?on dawał sens życiu każdemu w naszej rodzinie!teraz go niema i nigdy już nie bedzie a serce bolimi za dziadkiem teskni!!!!!!!!!!!!!!!
 Anula : 24.10.2013, 16:54
 Znam ten straszliwy ból po śmierci męża ,kto tego nie przeżył nie wie o czym mówi .Chora dusza boli chyba najbardziej ,jest tylko jedna nadzieja BÓG i czas .Minęło10 miesięcy od śmierci męża a ja dalej nie mogę w to uwierzyć że On już nigdy nie wróci.Samotność jest straszna ,chyba że ktoś jest samotny z wyboru .Mam nadzieję że kiedyś się znowu spotkam z moim kochanym Wojtkiem .Kocham Cię bardzo i bardzo tesknię .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

św. Andrzej Apostołśw. Andrzej Apostoł

Modlitwa do św. Andrzeja ApostołaModlitwa do św. Andrzeja Apostoła

Litania do św. Andrzeja ApostołaLitania do św. Andrzeja Apostoła

Maryja w pontyfikacie Jana Pawła IIMaryja w pontyfikacie Jana Pawła II

Sucho mam w ustachSucho mam w ustach

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej