Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

Modlitwy do św. Rity (II)

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

Wasze komentarze:
 czcicielka seniorka,: 17.12.2023, 15:42
 Swieta Rito prosze chron mnie od chorob nieszczesc i zła,ulecz moje złamane serce,prosze ulecz mnie z tych moich dokuczliwych dolegliwosci ,kobiecych ,spraw aby moje nogi byly sprawne bo mam problem z chodzenie,bolem ,ulecz mnie z nerwicy .lęku Cudowna Lekarko Ty mozesz wszystko Daj mi w zdrowiu doczekac, nadchodzacych Swiat Bozego Narodzenia, ,dodawaj mi sił bo jest mi bardzo cięzko, niemam wsparcia od bliskich ani znajomych,Pomoz mi wysluchaj,goraco prosze, Wierze w twoja Moc siłe i Miłosc,
 ż: 17.12.2023, 08:04
 Święta Rito, pomóż mojemu mężowi znaleźć pracę. Pokieruj jego krokami
 Aga: 17.12.2023, 06:10
 Św.Rito proszę o łaskę uzdrowienia dla Basi
 MATKA zraniona: 16.12.2023, 22:39
 Swieta Rito patronko ludzi w potrzebie w beznadziejnych sytuacjach jestes moja nadzieja na lepsze dni na spelnienie moich marzen ,nie zostawiaj mnie w potrzebie tak bardzo cierpie, bo zostalam odrzucona,zapomniana jako matka ,przez rodzona corke,obdarzaj mnie zdrowiem ulecz moje zranione serce,bo przezywam bardzo porzucenie rodziny,sama sobie nie poradze,ze złem,klamstwami, Twoja Moc siła ,jest ogromna ,mozesz zdziałac cuda, pomoz mi,,,Mam swoje lata i zadnej pomocy od corki,.Cierpie,bardzo, Wysluchaj, dodawaj mi sił,i zdrowia,,,Wierze ze spelnia sie moje prosby...
 Ala: 16.12.2023, 03:37
 Proszę z całego serca o dobre wiadomości w najbliższych dnia... Proszę o ukojenie mojego zmartwionego sercaa
 zalamana : 15.12.2023, 23:18
 Cudowna LekarkoSwieta Rito wez mnie w opieke czuwaj nademna abym byla bezpieczna,,Pomoz mi pokonac depresje,lęki ,nie daje sobie rady,zapanowac, nad nerwami, Spraw prosze, aby spelniły sie moje prosby marzenia, wbardzo waznej sprawie, Pomoz bo jest mi bardzo ciezko wysluchaj ,wez pod swoje skrzydla chron od złego, Prosze,
 A: 15.12.2023, 07:17
 Święto Rito, zabierz, proszę, ten lęk i tę rozpacz, które mnie przepełniają. Pomóż mi wyjść z tych problemów
 Kacha: 14.12.2023, 22:28
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 zraniona: 13.12.2023, 23:18
 Swieta Rito dziekuje za otrzymane łaski ,opieke i Prosze o zdrowie, ulecz moje zranione serce ,ktore jest pelne bólu i zalu do bliskiej osob ktora mnie bardzo zraniła,,Spraw prosze aby ustapiły te moje dokuczliwe dolegliwosci ,kobiece ,bole nog, bo bardzo cierpie, pomoz mi Cudowna Lekarko zrealizowac moje najblizsze plany czuwaj przy mnie i chron od Zla, prosze ratuj w potrzebie bo bardzo tego teraz potrzebuje, Niezostawiaj w potrzebie cudotworczyni z Cascji

 Kacha: 12.12.2023, 22:41
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 Ja matka, : 12.12.2023, 16:29
 Swieta Rito ,Cudowna Pani, wspieraj mnie ,pomoz obdarzaj łaskami,dodawaj sil w walce ze zlem z problemami aby udalo sie wszysko pozytywnie, zalatwic, aby spelniły sie moje wszystkie marzenia,Prosze, nie zostawiaj w potzrebie, czuwaj,
 seniorka,w potrzebie,: 11.12.2023, 23:03
 SWIETA RITO,prosze obdarzaj mnie łaskami.wspieraj w trudnych chwilach,Ty wiesz o palacych troskach mojego niespokojnego serca,, bezgraniczna ufnosc prowadzi mnie do Ciebie, jestes ostatnia ucieczka dla proszacych cie z wiara, prosze obdarzaj mnie zdrowiem przez najblizsze dni uchron od chorób,,wirusa, bo mam bardzo wazna wizyte lekarska i wazna sprawe do zalatwienia, pomoz mi to zalatwic pozytywnie,,błagam chron mnie ,badz przy mnie,pomoz i wysluchaj, goraco prosze, dziekuje!!!!
 Kacha: 11.12.2023, 22:13
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 Aga: 11.12.2023, 22:13
 Św.Rito tak bardzo proszę Cię o wszystkie łaski, które noszę w sercu. Proszę Cię o zdrowie dla mojej siostry oraz dla całej naszej rodziny. ❤️
 Kacha: 10.12.2023, 22:46
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 załamana,: 10.12.2023, 17:48
 Ukochana SWIETA RITO Ty pomagasz ludziom w potrzebie prosze wysluchaj moje modlitwy prosby,zanoszone do Ciebie i upros łaski u Jezusa Miłosiernego,dla mnie , spraw aby te nerwy ,strach .lęk depresja opusciły mnie nie radze sobie, Jest mi tak smutno ,ciezko,,samotnosc dokucza,POmoz pokonac te trudne chwile pomoz rozwiazac, moje problemy wysluchaj aby ułozylo sie wszystko pozytywnie, dosc łez. niech szczescie zawita do mnie, Blagam,,,,
 Czcicielka Matka,: 09.12.2023, 22:51
 SWIETA RITO oredowciczko łaskawa,wyrozumiala i cierpliwa, Dziekuje ci ze jestes moja podpora siła, w tych ciezkich dla mnie dniach , miesiacach.wiara ze bedzie dobrze ze nie zostawisz mnie w potrzebie dodaje mi sił,bo juz tyle łez wylałam przez osobe bliską, przez zło, pomowienia ,kłamstwa, ,popadlam juz w depresie, nie radze sobie ,mam sil ale wierze ze zostane wysluchana i stanie sie CUD nawroci sie i Moje dziecko przypomni sobie ze ma matke, ,seniorke,w potrzebie Wysluchaj prosze, pomoz Dziekuje!!!!
 Kacha: 09.12.2023, 22:47
 Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 Ona: 09.12.2023, 15:26
 Proszę o opiekę i pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw, które piętrzą się w moim życiu
 matka, seniorka, : 08.12.2023, 23:11
 Swieta RITO dla Ciebie niema rzeczy niemozliwych , znasz moje troski ,zmartwienia, pomoz mi w rozwiazaniu problemow ,rodzinnych, zdrowotnych ,ulecz mnie z dokuczliwych dolegliwosci ,bólu i cierpienia,aby moje zranione serce bylo zdrowe i przetrwalo to zło i ból, dodawaj mi sił,,,Cudotworczyni z Castii Wysluchaj, prosze, pomoz
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej