Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.Modlitwy do św. Rity (II)


O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   

Wasze komentarze:
 Agata: 08.04.2019, 19:24
 Św. Rito ratuj...
 Ewa: 08.04.2019, 16:30
  Św Rito błagam o pomoc - ty znasz moje troski...
 Ona: 08.04.2019, 09:44
 Sw Rito proszę Cię o zdrowie psychiczne dla mojego brata. Wstaw się za nim u Boga by mógł prowadzić normalne życie.
 Ewa: 08.04.2019, 04:12
  Droga Święta Rito dziękuję Ci za wielokrotną pomoc, i jednocześnie proszę Cię wstaw się u Pana Boga, o dalszą pomoc
 Ewa: 07.04.2019, 07:17
  Droga Święta Rito dziękuję Ci za wielokrotną pomoc, i jednocześnie proszę Cię wstaw się u Pana Boga, o dalszą pomoc
 Aneta : 06.04.2019, 17:28
 Błagam o pomoc i łaskę w wiadomej Bogu sprawie. Amen
 Ewa: 06.04.2019, 06:46
  Droga Święta Rito dziękuję Ci za wielokrotną pomoc, i jednocześnie proszę Cię wstaw się u Pana Boga, o dalsze wstawienie
 Ewa: 05.04.2019, 19:07
  O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.
 Ewa: 05.04.2019, 13:46
  Droga Święta Rito dziękuję Ci za wielokrotną pomoc, i jednocześnie proszę Cię wstaw się u Pana Boga, o dalsze wstawienie
 Xyz: 05.04.2019, 11:03
 Święta Rito, pokornie proszę, wysłuchaj łaskawie moich modlitw i próśb. Pomóż mi. Amen.🌷
 Ewa: 05.04.2019, 04:30
  O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.
 Aneta : 04.04.2019, 20:22
 Proszę o wysłuchanie mojej prośby. Udziel mi łaski. Amen❤
 Zygmunt: 04.04.2019, 08:03
 Sw. Rito, proszę Cię o zdrowie dla mojego wnuczka Remigiuszka, w maju osobiście stawię się przed Twoim grobem. Weź w opiekę to 2 letnie dzieciątko.
 Zygmunt: 04.04.2019, 08:02
 Sw. Rito, proszę Cię o zdrowie dla mojego wnuczka Remigiuszka, w maju osobiście stawię się przed Twoim grobem. Weź w opiekę to 2 letnie dzieciątko.
 Ewa: 04.04.2019, 04:58
  Droga Święta Rito dziękuję Ci za wielokrotną pomoc, i jednocześnie proszę Cię wstaw się u Pana Boga, o dalsze wstawienie
 Aga troskliwa matka : 03.04.2019, 21:34
 św Rito od spraw trudnych i beznadziejnych błagam dopomusz mojej córce w nauce bardzo się stara a nie zawsze jest doceniana. Spraw by dostała się do konkursu z matematyki i reprezentowała szkołę. By pozaliczała egzaminy ósmoklasisty. Wspomagaj w tródnościach codziennego życia Nie pozwól jej odejsc od Ciebie nie będąc wysluchanym poprzyj moja prosbe swymi cennymi zaslugami Proszę Cię o wsparcie w pokonaniu trudnosci. Cała moja nadzieja jest wiec w Tobie.
 D.A.W: 03.04.2019, 20:17
  Święta Rito w Tobie pokladam nadzieję że mnie nie zostawisz nie wysłuchawszy mnie. Ulecz wszystko duszę cialo oczy ręce nogi zęby narządy które nie domagają. Św. Rito proszę wesprzyj mnie tak bardzo martwię się o wszystko tyle kłopotów brak już sił w tym Ciężko żyć bez środków do życia godnego ciągle trzeba sobie odmawiać wszystkiego. W poście szczególnie trwam w tym Proszę o siły o wiele cnót bym mogła przetrwać wszystko. Święta Rito święta od trudnych spraw zapisz moje imię i wstawiaj się za mną u Chrystusa Bolejącego bym mogła znaleźć wyjście z kryzysów bym pospłaca wszystkie dlugi i znaleźć mogła dobrą pracę która da mi godziwe utrzymanie. Zmiłuj się nade mną Święta Rito. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże. Amen
 D.A.W: 03.04.2019, 20:11
  Święta Rito w Tobie pokladam nadzieję że mnie nie zostawisz nie wysłuchawszy mnie. Ulecz wszystko duszę cialo oczy ręce nogi zęby narządy które nie domagają. Św. Rito proszę wesprzyj mnie tak bardzo martwię się o wszystko tyle kłopotów brak już sił w tym Ciężko żyć bez środków do życia godnego ciągle trzeba sobie odmawiać wszystkiego. W poście szczególnie trwam w tym Proszę o siły o wiele cnót bym
 Aneta : 03.04.2019, 19:50
 Św Rito błagam Cię o łaskę i pomoc, wysłuchaj mojej prośby . Amen
 Strapiona. : 03.04.2019, 13:26
 Proszę Cie o to co zawsze i wiem że mogę Tobie zaufac kochana SW. RITO.🌹. Wiem że wstawiaj się za mną u Tronu najwyższego. DZIĘKUJĘ za wszystko co dla mnie uczyniłas.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej