Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.Modlitwy do św. Rity (II)


O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   

Wasze komentarze:
 Ewa: 27.02.2019, 19:13
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 Ewa: 27.02.2019, 06:06
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 Gosia : 27.02.2019, 00:16
 Św Rito pragnę podziękować za cud narodzin mojego wnuka. Miej pod Swoją opieką moją córkę i jej nowo narodzone dziecko
 Gosia : 26.02.2019, 19:54
 Św Rito błagam o szczęśliwe rozwiąza dla mojej córki, proszę aby niecierpiała
 mama: 26.02.2019, 16:44
 Sw Rito proszę i błagam o wstawiennictwo u Boga o łaskę zdrowia dla mojego syna o powrot do zdrowia z jego choroby o dobre wyniki z tomografu komputerowego Nie pozwól mu odejsc od Ciebie nie będąc wysluchanym poprzyj moja prosbe swymi cennymi zaslugami Proszę Cię o wsparcie w pokonaniu trudnosci Cala moja nadzieja jest wiec w Tobie
 Ewa: 26.02.2019, 06:14
  Św Rito błagam o pomoc - ty znasz moje troski...
 Ewa: 25.02.2019, 18:55
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 Zosia -maria,: 25.02.2019, 15:57
 Ukochana Swieta Rito dziekuje goraco za pomoc i pozytywne zalatwienie spraw i za poprawe mojego zdrowia, Prosze otaczaj mnie dalej swoim ramieniem,Obdarzaj dobrym zdrowiem,
 Ewa: 25.02.2019, 06:03
  Św Rito błagam o pomoc - ty znasz moje troski...
 zosia -maria,: 24.02.2019, 22:12
 Swieta Rito prosze o szczęśliwą noc doczekanie szczęśliwego dnia, w zdrowiu i bezpiecznie,, aby udalo mi sie załatwic jutro pozytywnie urzedowe sprawy prosze o pomoc,Chron mnie od chorób nieszczesc i zła,Lekarko najlepsza spraw aby ustapiły te meczące mnie dolegliwosci stawowe ,zoładkowe prosze,z calego serca wysłuchaj,
 K: 24.02.2019, 21:42
  Św Rito błagam o pomoc - ty znasz moje troski...
 zalamana,zzm: 24.02.2019, 16:08
 Ukochana SWIETA RITO prosze cie goraco i z calego serca miłujacego Ciebie patronko i oredoweniczko ludzi samotnych w potrzebie ,obdarzaj mnie zdrowiem ,spraw prosze aby ustapiły te moje dokuczliwe dolegliwosci, zoładkowo ,jelitowe,stawowe,które w ostatnich dniach bardzo mi dokuczaja,co bardzo mnie stresuje i boje sie ewentualnych nastepstw,prosze pomóz aby ustapiły lekarko najlepsza,cudotwórczyni.Swieta Rito z Toba czuje sie bezpiecznie,wierze ze nie zostawisz mnie w potrzebie,Juz nieraz zostalam wysłuchana doznałam twojej pomocy i wsparcia dziekuje, Wysłuchaj i teraz ,abym była zdrowa,Szczesliwa,i nie musiala wylewac tylu łez,z zalamania i bezsilnosci,,Prosze,pomoz,otocz mnie opieka,,,,
 Ewa: 24.02.2019, 10:06
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 Ewa: 23.02.2019, 10:29
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 Tomasz: 23.02.2019, 00:39
 Św Rito pomóż mojej rodzinie przetrwać trudne chwile bardzo Cię proszę i kocham
 Joasia: 22.02.2019, 18:47
 Kochana Święta Rito proszę Cię z całego serca o zdrowie, proszę aby ból zębów ustał! Proszę aby nie było pod nimi tych ciężkich bakteri! Proszę wysłuchaj mnie! Błagam!
 Ewa: 22.02.2019, 15:54
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 mama: 22.02.2019, 11:09
 SW. Rito prosze o wstawiennictwo zeby moje dzieci zostaly uzdrowione i ch zycioe wygladalo inaczej. Uszczesliw nas dobra wiadomoscia od lekarzy.
 Ewa: 22.02.2019, 06:33
  Św Rito proszę Cię o zdrowie i wsparcie w pokonywaniu trudności
 K: 21.02.2019, 20:47
  Św Rito błagam o pomoc - ty znasz moje troski...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej