Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

Modlitwy do św. Rity (II)

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

Wasze komentarze:
 A: 31.12.2023, 15:19
 Święta Rito, proszę o opiekę nade mną i nad moją rodziną w nowym roku
 MATKA w potrzebie,: 30.12.2023, 23:06
 Cudowna Lekarko lpocieszycielko ,ludzi w potrzebie,w trudnych sytuacjach,miej mnie w opiece,czuwaj bo jest mi bardzo smutno dopada mnie depresja ktora niszczy mnie, sama sobie nie poradze, Wskaz mi wlasciwa droge, wlasciwe rozwiazanie ,przykre ale prawdziwe,zostalam porzucone przez wlasna córke,sprawdz aby moja corka sie nawrocila ,moje łzy ,zal cierpienie nie dzialaja na jej serce,lodowate,,Tylko Twoja cudowna Sila, ja nawroci, pomoz wysluchaj,Wierze, w cuda, pomoz
 Q: 29.12.2023, 21:22
 Proszę o pomoc dla mojej mamy, oby jak najmniej odczuwała skutki uboczne leczenia onkologicznego
 Czcicielkawpotrzebie****: 29.12.2023, 15:47
 Ukochana Swieta Rito tak bardzo potrzebuje Twojego wsparcia, opieki, czuwaj przy mnie w dzien i w nocy ,boje sie bo moje nerwy sa bardzo zszarpane dopada mnie juz depresja ,oddal odemnie zle mysli czyny,potrzebje serca i opieki kogos dobrego ,przyjaciólki bo niedaje rady sama Jestem w podeszlym wieku i mam przewlekle choroby nie radze sobie, niemam wsparcia od wlasnego dziecka,Ty mozesz wszystko pomoz Cudotworczyni z Casciii,blagam ze łzami w oczach,,,
 Matkazalamana,: 28.12.2023, 22:54
 Swieta Rito dziekuje za otrzymane łaski ,opieke, I prosze cie o poprawe , mojego zdrowia ulecz z depresji,spraw abym mogla jeszcze byc samodzielna ,ulecz moje chore nogi oraz z tych dokuczliwych innych dolegliwosci, , wiesz ze bardzo cierpie ,imam zrannione serce z powodu braku pomocy corki, spraw aby zrozumiala swoj bład, nie opuszczaj mnie Cudowna Lekarko w mojej wielkiej potrzebie, Ty mozesz wszystko wierze w Twoja Cudowna moc, ,,,pomoz,w smutku ,ulecz z cierpienia,
 X: 28.12.2023, 19:19
 Święta Rito, proszę, zabierz ode mnie lęki i przywróć spokojny sen
 K: 27.12.2023, 22:27
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 czcicielka wpotrzebie*** : 26.12.2023, 11:23
 Swieta Rito prosze wysluchaj Moje modlitwy i Prosby zanoszone do Ciebie i Pana Najwyzszego,ty wiesz jakie mam trudnosci , zdrowotne i borykm sie z nerwica, i,problemy rodzinne .Dodawaj mi sił,nie zostawiaj w potrzebie, wierze ze Twoja Siła Moc moze czynic cuda,i odzyskam zdrowie i radosc zycia ,bo jest mi bardzo ciezko,,,
 zocha : 24.12.2023, 23:45
 Dziekuje Cudowna Lekarko ze wspierasz mnie w potrzebie uchron mnie od zła ,złych ,fauszywych ludzi,,,ulecz mnie z tych dokuczliwych dolegliwosci bólowych, dodawaj mi sił, w pokonaniuu problemow, ktore mnie męcza, nie umiem sobie poradzic,bo jestem niezamozna i juz mam swoj wiek,Prosze o zdrowie bo to jest szczescie, byc zdrowym niezaleznym od nikogo Pomoz, wspieraj swieta Rito,

 MATKA<: 24.12.2023, 12:47
 Swieta Rito dziekuje za twoje łaski opieke prosze czuwaj nademna badz przy mnie w trudnych bolessnych chwilach wspieraj ,pomoz mi rozwiazac problemy zdrowotne rodzinne ,wierze w Twoja moc Sile wsparcie spraw aby rozum odzyskala osoba ktora ,lekcewazy rodzine, Nie to co złe odejdzie od nas,,, Wysluchaj,
 WwielkieWwielkiej potrzebie**JAZZ* : 24.12.2023, 00:08
 Ukochana oredowniczko pani wypraszajaca łaski u Pana Najwyzszego dla ludzi ciepiacych,chorych , bedacych w potrzebie i w ciezkiej sytuacji zyciowej Pomoz i mnie tak bardzo mam skomplikowana sytuacje ,przez zła osobe, z lodowatym sercem chyba . nie daje rady ,nerwy atakuja ,lzy same cisna sie do oczu, zdrowie sie pogarsza, Swieta Rito znasz powod mojego cierpieniana Cudowna Lekarko daj mi siłe i zdrowie abym mogla jeszcze byc szczesliwa, pozwoj mi zyc,daj mi czas i szanse na poprawe i byc lepsza katoliczka abym bardziej umocnila swoja wiare,Wysluchaj ,starszej,samotnej schorowanej osoby ktora poleca sie Twojej opiece, pomoz,niezostawiaj bo jest mi bardzo ciezko, Prosze,okaz mi swoje Milosierdzie, blagam DZIEKUJE!!!
 Matka zraniona,: 22.12.2023, 23:39
 SWIETA RITO dziekuje za łASKI OPIEKE PROSZE MIEJ MIej DALEJ W OPIECE CZUWAJ NADEMNA,Dodawaj mi sił w trudnych chwilach w tym okresie Swiatecznym ulecz moje zranione serce, przez bardzo bliskie osoby,Prosze daj mi w zdrowiu doczekac Swiat Bozego Narodzenia, abym Wigilie mogla spedzic, z synem i jego rodzina , Wysluchaj samotna cierpiaca matke, prosze o szczesliwią nocke i doczekanie Swiat,w Zdrowiu ... Cudowna lekarko wierze i ufam ze mi pomozesz wysluchasz,,,,Blagam Wiara czyni CUDA, pomoz,mi,bo jest mi bardzo ciezko,
 Z: 22.12.2023, 16:21
 Proszę o pomoc w rozwiązaniu spraw, które spędzają mi sen z powiek
 Kacha: 21.12.2023, 21:43
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 R....a: 21.12.2023, 18:27
  Św Rito błagam o łaski i spokojny czas .
 ala: 21.12.2023, 08:57
 Proszę o pomoc dla mojego męża i dla mnie. Przynies nam trochę więcej spokoju...
 cierpiaca,: 20.12.2023, 22:55
 Blagam Swieta Rito o zdrowie,ulecz mnie z depresji ,z dokuczliwych dolegliwosci,kobiecych bóli nóg, bardzo cierpie,czuwaj nademna w ciagu dnia i nocy a bede czuła sie bezpieczna bo jest mi bardzo potrzebne Twoje wsparcie Cudowna lekarko ,chron mnie od chorob ,nieszczęść i zła ...Prosze, o łaski opieke ,dodawaj mi siły w tych trudnych chwilach,i problemow z bliska osaba, Wysluchaj pomoz prosze,,
 Kacha: 20.12.2023, 22:27
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
 Ch: 20.12.2023, 12:24
 Błagam o siły i zdrowie dla mamy, a także dużo spokoju na świąteczny czas dla mojej rodziny
 Kacha: 19.12.2023, 22:38
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe… proszę
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej