Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Jadwiga : 17.09.2018, 20:08
 Św.Rito wstaw sie za nami chorymi ,strapionymi.Pomóż moim dzieciom w pracy ,rozwiąż problemy finansowe,uproś zdrowie i zgodę w rodzinie.Patronko spraw beznadziejnych wstaw się do Boga za ciężko chorą Ewą i Mirkiem.
 Ewa: 17.09.2018, 18:45
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 EwaK: 17.09.2018, 06:45
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 PiotrP: 17.09.2018, 03:26
 Sw.Rito..Błagam wysłuchaj mojej prośby,wstaw sie za mnie u P.Boga,,abym powrócił do zdrowia. Bog zapłac.
 Zosia : 17.09.2018, 00:14
 Święta Rito, nie jesteśmy godni prosić o łaski, jednak wierzę w Miłosiernego Boga, który kocha nas takimi jakimi jesteśmy. Proszę wyjednaj pokój w naszych rodzinach ,spraw Święta Rito, by małżeństwo Ilony przetrwało. Niech w ich sercach i sercach wszystkich małżeństw na nowo zapłonie wzajemna miłość i błogosławieństwo Boże .Dziękuję za wszystkie modlitwy i otrzymane łaski.
 Ela: 16.09.2018, 08:42
 SW Roto proszę o zdrowie miłość radość pomyślność oraz opomyslne rozwiązanie naszych problemów rodzinnych o szczęście dla dzieci żeby ułożyły sobie życie Amen.
 Ewa: 16.09.2018, 08:20
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 sebastian: 15.09.2018, 11:50
 Sw Rito proszę o wstawienictwo się do Boga,chociaż nie jestem godzień łaski o moje wyzdrowienie z choroby
 sebastian: 15.09.2018, 11:44
 Sw Rito proszę o wstawienictwo się do Boga,chociaż nie jestem godzień łaski o moje wyzdrowienie z choroby
 Strapiona: 15.09.2018, 08:47
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Anonim: 14.09.2018, 23:19
 Św Rito pomoglaś zostać mamą mojej znajomej proszę pomóż i mnie cieszyć się macierzynstwem po raz drugi. Nasze nadzieje powoli gasną na to, że z mężem będziemy mieć drugie dziecko. Błagam wstaw się za nami u Boga najwyższego i ześlij na nas cud nowego życia a mojego synka miej w swojej opiece.
 edyta: 14.09.2018, 10:35
 Św Rito dziękuje za wstawiennictwo wiem że z Bogiem jest łatwiej w życiu , za łąski dziękuję i cały czas proszę o opiekę na moim synem Patrykiem-który to jest całym moim życiem-dziękuję za wszystko
 Gosia: 14.09.2018, 08:03
 Św Rito błagam o zdrowie i opiekę nad moją rodziną
 Zdesperowana: 14.09.2018, 06:36
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Piotrp: 14.09.2018, 02:46
 Sw.Rito!!! prosze módl sie za mnie i pomóż mi w walce z ta straszna choroba jaka jest rak,moja walka trwa juz prawie 3 lata,prosze przywróć mnie do zdrowia.Bog zapłac
 Tobie Ufająca: 13.09.2018, 00:43
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy, prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosnie dziecko we mnie. Proszę spraw aby zostało ze mną na 9 miesięcy i urodziło się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 ZOCHHA<>: 12.09.2018, 18:06
 Ukochana Pani Mojego Serca i wszystkich Ludzi w potrzebie Swieta Rito ,Twoja Moc jest wielka, blagam o zdrowie o siły abym mogła jeszcze samodzielnie wykonywac wszystkie moje prace domowe,bóle nóg często mi dokuczaja nie mam sił, niemam pomocy , jestem sama,,i wierze ze Wysłuchasz mnie i dodasz mi sił,Prosze spraw aby moje dziecko pomogło mi spłacic długi w banku. bo nie daje rady i popadam w nerwice, Błagam pomóz,nie zostwwiaj w Potrzebie,
 matka <<: 12.09.2018, 17:48
 Swieta Rito nasza patronko Oredowniczko u Boga ludzi bedacych w trudnym połozeniu ,sytuacjach beznadziejnych ,prosze nie zostawiaj mnie w potrzebie pomoz rozwiazac moje problemy zdrowotne finansowe,Tak bardzo wierze w Twoja MOC,SILE i wierze ze musi byc dobrze za Twoją i PANA naszego Najwyzszego,SPrawą, prosze abym byla radosna i szczesliwa aby moje dzieci zechciały mi pomóz finansowo,Dziekuje goraco za otrzymane łaski ,wysłuchanie moich dotychczasowych prósb,ale dalej potrzebuje Pomocy i wysłuchania,Usłysz moje prósby i modlitwy, Cudowna pani Swieta Rito Twoja Moc jest wielka ,nie zostawiaj mnie samotna osobe w potrzebie,Niemam nawet przyjaciól,Chroń mnie od chorób nieszczść i zła, BLAGAM, CZCICIELKA<
 Ewa: 12.09.2018, 06:52
 O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę .
 EwaK: 11.09.2018, 06:34
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej