Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Kacha: 20.07.2018, 21:35
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Kacha: 20.07.2018, 07:04
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Urszula figas : 20.07.2018, 01:51
 Św Rito proszę o uzdrowienie laury z nieznanej choroby. Błagam cię całym sercem
 ZOSKA<: 19.07.2018, 23:10
 Swieta Rito dziekuje za pomoc za wysłuchanie moiej prosby w temacie dzieci, dziekuje za iskierke nadziei ze moze bedzie lepiej ,prosze o dalsze łaski i pomoc,
 Kacha: 19.07.2018, 22:49
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Magda: 19.07.2018, 19:44
 O św. Rito błagam wstaw się do Pana Naszego o pracę dla mojego męża. Bóg zapłać. Amen
 Nieszczęśliwa: 19.07.2018, 19:17
 Św.Rito dzieękuję i proszę o pomoc
 Siostra: 19.07.2018, 11:42
  Św Rito prosze wstaw sie do Pana Naszego o zdrowie dla
Barbary K . aby miała dobre wyniki badań.Bóg zapłać. Amen
 Iza M: 19.07.2018, 11:41
 Św.Rito proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę. proszę o to abym nie była samotna i i o zdrowie.Bóg zapłać.
 Ewa: 19.07.2018, 04:53
 Św.rito proszę o pomoc
 Kacha: 19.07.2018, 00:49
 Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemiałam łatwego życia a gdy już było lepiej wpadłam w pętle kredytową. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Zalamana: 18.07.2018, 18:13
 Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemiałam łatwego życia a gdy już było lepiej wpadłam w pętle kredytową. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Proszę weź mnie pod swoją opiekę. Jeśli nie dam rady tego spłacić rozpadnie się moja rodzina. Nie dam sobie rady z tym. Moi bliscy którzy są w niebie pomagali mi wielokrotnie ale już mają mnie chyba dość. Obiecuję Ci mszę w twojej intencji w każdą pierwszą środę miesiąca. Tylko proszę pomóż mi. Matka żona i grzesznica
 Potrzebująca: 18.07.2018, 07:19
 Św.rito dziękuje i proszę o opiekę i pomoc

 Potrzebująca: 18.07.2018, 07:19
 Św.rito dziękuje i proszę o opiekę i pomoc

 ZOSKA: 17.07.2018, 22:22
 Najlepsza Opiekunko bedacych w potrzebie Swieta Rito prosze wysłuchaj mnie Twoją Czcicielke potrzebujacA tak bardzo twojego wsparcia ,łask ,Spraw aby moje zdrowie uleglo poprawie aby ból stawów,kolan przestal mi tak bardzo dokuczac,Pomóz mi w splacie mojego długu w Banku,bo niemoge liczyc na niczyja pomoc,Wszyscy mnie opuscili,Wierze ze Ty swieta Rito mnie nie opuscisz nie zostawisz w potrzebie,Błagam .Twoja czcicielka,proszaca z głeboka wiara płynaca z głebi serca,
 wierząca : 17.07.2018, 11:43
 Sw.Rito prosze pomóż mi
 Tobie Ufająca: 16.07.2018, 23:48
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosnie dziecko we mnie. Proszę spraw aby zostało ze mną na 9 miesięcy i urodziło się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 Zoska,: 15.07.2018, 22:34
 Swieta Rito blagam pomóz mi wysłuchaj moje prosby,prosze o zdrowie spraw aby te moje dolegliwosci ,ktore mi sprawiaja ból ustapiły a nie zeby to było cos powaznego po zrobieniu badan, prosze pomoz prosze gorąco,Nie zostaiwj mnie w potrzebie....
 Matka: 15.07.2018, 22:07
  w Rito proszę pomóż mi.... proszę Cie o zdrowie dla mojego dziecka- pomóż mi znaleść sposób, żeby syn zaczął sikać do nocnika...dziękuje
 EwaK: 15.07.2018, 21:38
  Św.Rito dziękuję i proszę o pomoc
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej