Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

Modlitwy do św. Rity (II)

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

Wasze komentarze:
 Maria: 22.05.2023, 12:31
 Sw.Rito prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o cud uzdrowienia syna z ciezkiej choroby oraz jego matki. W intencji pomocy Twojej w pomyslnym rozwiazaniu moich dzieci i moich wszystkich problemow:zawodowych/o stala prace dla syna na czas nieokreslony/,mieszkaniowych/o wybawienie mnie i rodziny z niewoli alkoholika/,urzedowych/ o zdanie egz./,rodzinnych/o dobra wole M.,J.S.A/.osobistych. Bog zaplac za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Ewak: 22.05.2023, 11:12
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 Kacha: 21.05.2023, 22:23
  Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję
 Ewa : 21.05.2023, 08:21
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 Aga: 21.05.2023, 06:09
 Św Rito proszę o łaskę uzdrowienia dla mojej siostrzyczki
 czcicielka w potrzebie,: 20.05.2023, 23:08
 Swieta RITO dziekuje ze jestes przy mnie,wiara ta sprawia ze mimo zalaman psychicznych ,smutku niepoddaje sie bo wierze ze mnie nie opuscisz, w potrzebie, Twoja cudowna moc siła, i oredownictwo do Pana Najwyzszego moze sprawic ze bede jeszcze zdrowa i szczesliwa,musze pokonac,przeciwnosci ,zle chwile ,kłody rzucane mi pod nogi,problemy finansowe, zdrowotne, rodzinne, kłamstwa,,brak pomoocy ,Ufam w twoja Cudowna Moc, pomoz mi spełnic marzenia Tobie wiadome,ktore zmieniły by moje zycie na lepsze,goraco prosze wysluchaj pomoz Cudotwórczyni z Cascii
 Kacha: 20.05.2023, 22:53
  Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję
 Ewa : 20.05.2023, 11:24
 Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 Kacha: 19.05.2023, 22:15
  Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję

 MATKA,: 19.05.2023, 19:55
 Swieta Rito prosze o zdrowie sily abym przetrwala te bardzo trudne chwile,dla mnie, smutek cierpienie i ból,Badz przy mnie czuwaj nad moim zyciem ,prosze o zdrowie i abym jeszcze byla szczesliwa , radosna,i doceniana,przez najblizszych,sama sobie nieporadze, .Wierze w Twoja Cudowna Moc,Swieta Rito i opieke Jezusa Miłosiernego,Otocz mnie swoim ramienie, POMOZ wysłuchaj,,,
 Ewa : 19.05.2023, 10:28
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 seniorka zalamana,: 18.05.2023, 23:13
 Swieta Rito przepraszam ze tak zameczam ale wierze,ze w Tobie tylko moja nadzieja w rozwiazaniu spraw trudnych ,rodzinnych i beznadziejnych cierpie, wstawisz sie za mna do Pana Najwyzszego, bo nie umiem sobie poradzic, zamiast pomocy otrzymuje oskarzenia ,pomowienia nie daje rady, juz łzy same leczą mi z oczu serce boli z zalu , tak bardzo cierpie i mam zal do dzieci,ktore sa bez serca wobec matki seniorki,nawet w chorobie cierpieniu nie pomogaja mi , CZEMU???Blagam dodawaj mi sił spraw aby kuracja kolan przyniosla uzdrowienie, bo sama sobie nie poradze,Ja opiekowalam sie swoimi rodzicami do ich Smierci,,, Cudowna Pani prosze o Cud ,bo nic mi sie nie udaje,Blagam,wysluchaj pomoz, Bog zaplac,
 Ewa : 18.05.2023, 08:18
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli Kacha: 13.05.2023, 22:42 Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję Twoja czcicielka,: 13.05.2023, 15:21 Swieta Rito prosze czuwaj nademna ,wskaz mi własciwa droge na ktorej znajde dobrych ludzi o goracym sercu ,ktorzy mnie otoczą serdecznoscią miłoscią pomoga w pokonaniu trudnych ,problemow codziennych i zdrowotnych i bede mniej samotna ,znerwicowana.Jestem dobrym czlowiekiem ale nikt tego nie docenia, Najblizsze mi osoby krzywdza mnie, pomowieniami ,oczerniaja.co rani moje serce, jest mi ciezko, Cudowna lekarko dodawaj mi sił ulecz, pomoz w cierpieniu,Prosze wysłuchaj nie zostawiaj w potrzebie Dziekuje, Ewa : 13.05.2023, 00:29 Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli Kacha: 12.05.2023, 17:07 Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję seniorka: 12.05.2023, 07:37 Ukochana Swieta Rito prosze o opieke wsparcie w tych trudnych dlaa mnie chwilacj prosze czuwaj nademna spraw Cudowna Lekarko aby te dokuczliwe dolegliwosci ustapilybo bardzo cierpie, Ty mozesz wszystko nie zostawiaj mnie w moich problemach ,kłopotach rodzinnych ,dodawaj mi sil pomoz,ULECZ wierze w Twoja cudowna moc,,, Ewa : 12.05.2023, 00:25 Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli Kacha: 11.05.2023, 22:38 Św. Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami. Prosze zeby moje serce bylo zdrowe i silne…Dziekuję Ewa : 11.05.2023, 05:43 Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli Babcia..matka,...: 10.05.2023, 08:11 Swieta Rito dziekuje z calego serca za opieke i wysluchanie mojej prosby ,za szczesliwe urodzenie mojej wnusi ,czuwaj nad jej rozwojem i zdrowiem, Obdarzamnie babcie zdrowiem abym mogla nacieszyc sie moimi wnukami i wnuczka,prosze o poprawe relacji rodzinnych z corka ,ktora nie okazuje mi milosci ani pomocy , jest zatwardziala, ja mam dobre serce ale niestety nie jestem bogata i to barjera nie do przebycia ,,pomoz ulecz mnie z tych bolacych nog,kolan, wysluchaj,nie zostawiaj w potrzebie i samotnosci, Ewa : 10.05.2023, 02:27 Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli m.: 09.05.2023, 23:12 Swieta Rito błagam pomoz jutro moje siostrze na egzaminie . Ma bardzo ciezkie zycie , błagam ulzyj jej i pozwól otrzymać prace . Błagam o zdrowie szwagra . Proszę upros im u Boga pomoc ulgę w ogromnym cierpieniu. Rozwiąż problemy , pomoz im .
 Aga: 17.05.2023, 19:14
 O cud uzdrowienia dla mojej mamy Święta Rito Ty wiesz wszystko
 Aga: 17.05.2023, 06:14
 Św Rito proszę o łaskę uzdrowienia dla Basi
 Ewa : 17.05.2023, 01:32
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 Ewa : 16.05.2023, 07:07
  Sw Rito dopomóż. Nie mam już siły w swoim utrapieniu. Uwolnij mnie proszę od moich stresów i pomóż w słabościach Ratuj.Pomoz w załatwieniu pomysł!bym mojej sprawy.
 ZOjka : 15.05.2023, 20:48
 SWIETA RITO pomoz tak bardzo potrzebuje Twojej opieki ,wsparcia ,łask w tych trudnych chwilach, wysluchaj moje prosby ,modlitwy błagam Czuwaj przy mnie ,chron od chorób,nieszczesc i zła, Cudowna lekarko,
 Ewa : 15.05.2023, 09:26
  Święta Rito dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich trudnych spraw finansowych.Znalezli się ludzie którzy mi pomogli
 seniorka: 15.05.2023, 08:30
 Swieta Rito czuwaj nademna dodawaj mi sił, spraw prosze aby wizyta u specjalisty jutro pomogła, aby zastrzyki byly skuteczne ustapil ból moje cierpienie, z ktorym nie daje rade, ,POMOZ blaga, Cudotworczyni z Cascii ulecz blagam,
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] (28) [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej