Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 07.08.2018, 08:33
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi .
Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 RTA OLA: 07.08.2018, 07:16
  za syna i jego chrzestną o potrzebne łaski i zdrowie.
 Kacha: 07.08.2018, 02:34
 Św. Rito proszę o pomoc... Sama nie dom rady... błagam. Proszę również o zdrowie dla mojego dziecka. Uratuj mnie...
 Ewa: 06.08.2018, 22:33
 Święta Rito proszę o zgodę w mojej rodzinie, oraz błogosławieństwo dla mnie , mojego męża oraz dzieci.amen
 Ewa: 06.08.2018, 15:42
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi .
Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Ewa: 06.08.2018, 05:30
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi .
Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 J: 05.08.2018, 15:58
 Św. Rito, wstaw się za mna i pojednaj mnie z M w dniu jego urodzin. Błagam wskaż drogę aby go odzyskac i aby mi wybaczyl. Peka mi serce i dusza bez niego. Blagam wlej jego serce laske prbaczenia i spraw by nadal mnie kochal. Amen
 EwaK: 05.08.2018, 09:17
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi .
Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 ZOCHA: 04.08.2018, 10:34
 Swieta Rito prosze Cie z całego serca ,wysłuchaj moje prosby i modlitwy do ciCiebei i naszego Stwórcy,Prosze o zdrowie siły do przetrwania w tych trudnych chwilach,prosze ,prosze, o pomoc ,,,
 ZOCHA: 04.08.2018, 10:31
 Swieta Rito prosze Cie z całego serca ,wysłuchaj moje prosby i modlitwy do ciCiebei i naszego Stwórcy
 Ufajaca Tobie wdowa.: 04.08.2018, 10:28
 Oredowniczko .nasza ludzi w potrzebie Swieta Rito prosze spraw aby radosc i szczescie mnie jeszcze spotkalo ,Mam problemy finansowe a tak bardzo chciałabym splacic dług w Banku niestety zycie samotnej osoby na emeryturze to wegetacja,jest bardzo ciezko jak jeszcze czlowieko wi zdrowie niedopisuje ,i musi sie leczyc wydawac na leki to ciezko poradzic sobie,prosze pomóz spraw abym pozbyla sie tych długów ,niemam szczescia wygrac jakis pieniedzy co by rozwiazało mój wielki problem,Pomocy zadnej niemam ,Musze liczyc na siebie,Ale wierze i Ufam ze Wysluchassz mnie Swiet aRito , moja nadziejo sprawisz ze bede szczesliwa,,radosna ,Prosze i Dziekuje z calego serca,
 m.: 04.08.2018, 07:41
 Swieta Rito odmień moj los upros Boga o ratunek dla mnie. Chroń mnie w pracy aby noc złego się nie wydarzyło . Spraw abym podołała obowiązkom bo jestem już bez sił . Pomoz mi Św Roto chroń nas.
 Piotr P.: 04.08.2018, 04:17
 Sw.Rito!!!mam jedno wielkie życzenie,pomóż mi w walce z choroba,okrutna jaka jest rak.Moja walka trwa juz 2 .5 roku ,Bog zapłać za wsparcie.
 Gosia: 03.08.2018, 23:35
 Św Rito błagam o zdrowie dla mnie i mojej rodziny, strzeż przed chorobą,nieszczęściem i złem tego świata
 Tobie Ufająca: 03.08.2018, 23:30
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy, prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosnie dziecko we mnie. Proszę spraw aby zostało ze mną na 9 miesięcy i urodziło się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 Ania: 03.08.2018, 15:14
 Św.Rito proszę pomóż Adamowi wyjść z nałogu Daj mu siłę Pomóż mi wytrwać Niech nasze uczucie pokona przeciwności,a jeśli nie ja jestem mu pisana to pokaż mi moją drogę ,a jego nie opuszczaj Wiem że ma siłę by pokonać nałóg Wspieraj to Jezu ufam Tobie Dziękuję Ci Św Rito za otrzymane łaski i zmiany w moim życiu.
 Justyna: 03.08.2018, 08:32
 Prosze każdego o chwilę modlitwy o wstawiennictwo za mna do sw.Rity.Najukochansza sw. Rito blagam pomoz mi bo peka mi serce i dusza.Blagam spraw by mi wybaczyl i byl ze mna.
 Babcia Helena: 03.08.2018, 08:23
  Św Rito patronko od spraw trudnych i beznadziejnych proszę Cię o pomoc i wstawiennictwo u Pana Jezusa o uzdrowienie mojego wnuczka Karolka.Bog zapłać
 znajoma: 03.08.2018, 08:22
 Św..Rito od spraw niemożliwych uratuj małego Mikusia od ciężkiej choroby,aby wyzdrowiał za Twoją pomocą.Bóg zaplać
 Potrzebujaca: 03.08.2018, 06:55
 Św RITO pomóż mi proszę w moich trudnych sytuacjach życiowych w jakich jestem
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej