Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

Modlitwy do św. Rity (II)

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

Wasze komentarze:
 Czcicielka wierna xxl: 29.08.2022, 18:37
 Ukochana Swieta Rito Cudotworczyni z Cascii prosze wez mnie pod swoje skrzydla, chron przed złem ,nieszczesciami i chorobami ,ulecz mnie z tych dokuczliwych dolegliwosci Tobie wiadomych ,Ty wszystko mozesz wysluchaj moje gorace modlitwy i prosby. prosze abys w dzien wizyty czuwala przy mnie,i aby bylo dobrze, Jest mi bardzo ciezko wierze ze mi pomozesz, nie zostawisz, ,prosze, dziekuje ,,,,
 Zrozpaczona: 29.08.2022, 06:45
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 seniorka zalamana,: 28.08.2022, 19:18
 Swieta Rito miej mnie w opiece kazdego dnia i w dzien i w nocy prosze goraco chron mnie od chorob wirusa ,nieszcześć i zła. Ulecz mnie z tych dolegliwosci ,ktore mi sprawiaja cierpienie ból . badz przy mnie w czasie wizyty u specjalisty i prosze spraw aby diagnoza byla dobra, W Tobie moja nadzieja Cudowna lekarko Ty mozesz wszystko,blagam,dodawaj mi sił,abym byla mniej nerwowa bo nie radze sobie,Daj mi doczekac szczesliwych radosnych chwil,spełnienia moich Marzen Tobie wiadomych ,prosze pomoz bo jest mi bardzo ciezko samej i dziekuje, za wysluchanie,,,,,
 Zdesperowana: 28.08.2022, 07:03
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 matka,: 27.08.2022, 22:49
 Ukochana swieta Rito dziekuje za laski pomoc i prosze miej mnie dalej w opiece w trudnych chwilach wspieraj dodawaj sił,,pomoz mi nie zostawiaj w potrzebie bo bardzo cierpie na zdrowiu ulecz mnie Cudowna lekarko i zranione serce mam przez krzywdy doznane od ludzi,ktorzy okazali sie egoisci,zaplacili mi za dobro, pomowieniami, POMOZ mi blagam,chce byc szczesliwa i radosna, spraw, mi radosc Cudotworczyni z Cascji
 Zrozpaczona: 27.08.2022, 06:37
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 zalamana seniorka, : 26.08.2022, 23:21
 Swieta Rito Ty znasz,ludzi oraz ich nedze ,Ty wiesz takze o palacych troskach mojego niespokojunego serca,bezgraniuczna ufnosc, w moc twojego oredownictwa prowadz mnie do Ciebie tak bardzo potrzebuje Twojego wsparcia, umocnienia wiary,siły ze bedzie dobrze,bede zdrowa, doczekam szczesliwych radosnych dni Ty o Swieta cudotworczyni z Cascii sprawisz ze moje krzywdy ktore zaznalam od ludzi zostana mi wynagrodzone, ,prosze pomoz badz przy mnie w kazdej potrzebie błagam o cudowne uleczenie ,dolegliwosci trapiacych dokuczliwych ,,DZIEKUJE!!
 Twoja czcicielka ***: 26.08.2022, 22:03
 Ukochana Swieta Rito od spraw trudnych i beznadziejnych prosze otocz mnie swoim ramieniem ,wspieraj w tych stresowych chwilach, dodawaj mi sił,bo mam teraz bardzo wazne sprawy do załatwienia ,zwiazane ze zdrowiem badz przy mnie w czasie wizyty u lekarza ,prosze o dobra diagnoze, Cudowna lekarko ty MOzesz wszystko a dla Boga niema rzeczy niemozliwych wstaw sie za mna prosze, Wysluchaj moje modlitwy i prosby,,aby spelniły sie moje prosby i marzenia blagam,
 Zrozpaczona: 26.08.2022, 06:40
 .2022, 06:29 SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.

 Zrozpaczona: 25.08.2022, 07:23
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 Kacha: 24.08.2022, 22:09
  Św Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami, zeby moje serce i glowa bylo zdrowe… zebym umiala opanowac strach, lek… Oddaje to wszystko Tobie Św. Rito
 Ewa : 24.08.2022, 06:11
 SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 Tobie Ufająca: 23.08.2022, 09:44
 Św. Rito pragnę podziękować za dotychczasowe wstawiennictwo. Pragnę Cię prosić o opiekę nad moją rodziną, zdrowie dla nas wszystkich. Proszę Cie o wstawiennictwo u Najwyższego, o zdrowie dla dzieciątka które noszę pod sercem, abym zaznała spokój dla niego i dla siebie. Proszę o sile dla mamy. Bardzo Cię o to proszę i dziękuje za dotychczasową opiekę. O spokój duszy dla Taty i pogodzenie się z nową dla nas sytuacją. Pomóż mi i daj siły w przekazaniu wieści rodzinie. Zawierzam się Tobie Św Rito.
 samotna, : 23.08.2022, 09:30
 Swieta Rito prosze cie obdarzaj mnie zdrowiem ,siłą, dobrym rozumem i choc troche zeslij na mnie szczescia ,miłosci bliskich pragne byc szczesliwa, mniej samotna, Prosze o spelnienie mojego wielkiego marzenia Tobie swieta Rito wiadomego,to moze bedzie mi lzej radeosniej prosze o wysluchanie
 Ewa: 23.08.2022, 06:29
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 Zalamana seniorka,: 22.08.2022, 21:24
 SWIETA RIto ratuj mnie od zlego od chorób, chron moje zdrowie tak bardzo sie boje ,po otrzymaniu wynikow,martwie sie ze jestem chora ,prosze dodawaj mi sil oddal odemnie te zle mysli i dolegliwosci,nie zostawiaj w potrzebie ,wysluchaj, modlitwy ,prosby,
 Czcicielka Rity,: 22.08.2022, 20:10
 Swietta Rito dzis w dzien 22,dniu poswiecony Tobie, Wszechmogacy BOZE ,ktory uczyniles Twoja sluzebnice,Sw, Rite,znazna w świecie za sprawa licznych łask,ktorych udzielasz Twoimi wiernym przez wstawiennictwo swietej Rity,,Z wielka ufnoscia uciekamy sie dzisiaj do Ciebie by błagac o nowe niebieskie dary,W tym dniu Swiatecznym modl sie nami do Pana o sw, Rito o wysluchanie i pomoc, dla swoich czcicieli prosze o zdrowie,
 Ewa: 22.08.2022, 06:45
  SWIĘTA RITO blagam o pomoc ,abym po ostatnich przejściach wrócia do równowagi i odzyskała wiarę w ludzi ,aby wszystkie sprawy sie wyjaśniły pozytywnie .Wierzę w Twoją ogromną moc i opiekę.
 matka, : 21.08.2022, 22:38
 SWIETA RITO,Ty znasz moje troski ,zmartwienia ,problemy pomoz mi w tych trudnych chwilach ,kłopotach zdrowotnych,Cudowna lekarko uratuj mnie od choroby, od tego co złe,tak bardzo sie boje wizyty aby nie bylo niz zlego,Ty mozesz wszystko uchron mnie i wysluchaj moje gorace modlitwy i prosby, nie zostawiaj w potrzebie, prosze,znasz moje marzenia ,pragne aby sie spełniły bo czekam juz dlugo na spotkania prosze,,DZIEKUJE !!
 Kacha: 21.08.2022, 22:04
 Św Rito wstaw sie za mna u Pana Naszego… o nasze zdrowie, zdrowie dla mojego dziecka. Chron nas przed chorobami, zeby moje serce i glowa bylo zdrowe… zebym umiala opanowac strach, lek… Oddaje to wszystko Tobie Św. Rito
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] (19) [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej