Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

Modlitwy do św. Rity (II)

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

Wasze komentarze:
 Matka wpotrzebie,: 28.01.2024, 23:28
 Swieta Rito Cudowna lekarko, prosze wspieraj mnie w chorobie w smutku i bólu,ulecz moje skolatane nerwy, serce, Jest mi ciezko ,mam problemy z nogami ulecz mnie sama nie poradze sobie bez Twojego wsparcia opieki,Mam problemy z corka jej milczenie trwa pół roku,nieinteresuje sie matka w podeszłym wieku,Wierze w twoja MOC siłe, Cudotworczyni z Cascii ulecz ja z tej nienawisci,do rodziny ,Ty mozesz wszystko, Prosze o milosc i szczescie wysluchaj,DZIEKUJE<<<,
 Aga: 25.01.2024, 07:16
 Św.Rito dziękuję za dotąd otrzymane łaski i proszę Cię o łaskę zdrowia dla Basi
 wpotrzebie matka,,,: 23.01.2024, 23:44
 Goraco prosze Swieta Rito chron mnie od chorob nieszczeęść i złych zawistnych i kłamliwych ludzi ,ktorzy mnie otaczaja,doprowadzaja do łez i nerwicy, Czuwaj ,wspieraj swoimi łaskami ,Dodawaj mi sił, aby m sobie poradzila ze zlem i kłopotami w rodzinie,Prosze wysluchaj moje prosby ,modlitwy niech otoczy mnie szczęście i miłość Błagam wysluchaj,,, Dziekuje,
 MATULA,czcicielka S,R: 22.01.2024, 23:12
 Oredowniczko,pocieszycielko w sprawach trudnych, beznadziejnch,SWIETA RITO Ty znasz moja sytuacje,trudną beznadziejną dla mnie ja nie dam rady nie poradze sobie sprowadzic corke na dobra droge na pojednanie sie z rodziną, Zla osoba podsyca jej gniew, nienawisc ,kłamsttwami ,Tylko Ty o Cudowna lekarko mozesz mi pomoz Wierze w Twoja MOC Sile, prosze, wysluchaj pomoz, bezradnej ,matce odrzuconej przez rodzone dziecko, ocalmnie od choroby bolu i nerwicy, dodawaj sil,Prosze,o dobro i miłosc,Dziekuje,z calego serca,
 Kacha: 22.01.2024, 22:15
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę O zdrowie dla Nas
 Kacha: 21.01.2024, 22:26
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę O zdrowie dla Nas
 O: 21.01.2024, 22:24
 Święta Rito, opiekuj się moimi rodzicami i moją siostrą. Daj im wszystkim zgodę, zdrowie i siły
 czcicielka: 21.01.2024, 18:50
 Swieta Rito prosze Cie o powrot do zdrowia oraz o pomoc w sprawach: ekonomicznych,mieszkaniowych,remontowych,osobistych.Daj dobra wole J.M. i dla urzednikow. Dziekuje bardzo.
 czcicielka: 21.01.2024, 18:48
 Swieta Rito prosze Cie o przemaine serca i postepowania dla: Roberta,Anny,Kazimierza,Stanislawy,Radoslawa,Lecha,Elzbiety.,Mariusza.,Jaroslawa,Zdzislaw,Mateusza..O dotknicie ich serca krwia Pana Jezusa i uczynienie z Szawla ich w Pawla. Dziekuje bardzo.

 Kacha: 19.01.2024, 23:02
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę
 Joanna: 19.01.2024, 07:38
 Św Rito bądź dziś z moim dzieckiem 🙏🙏🙏🙏🙏pomóż jej
 Kacha: 18.01.2024, 22:50
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę
 Twoja czcicielka,: 17.01.2024, 22:53
 Swieta Rito dziekuje ci goraco ze dodajesz mi sily abym przetrwala te ciezkie dla mnie chwile , bolesne i smutne dla mnie samotnej matki ,skrzywdzonej przez rodzone dziecko, Moze za twoja pomoca sie opamieta,Spraw abym byla zdrowa i miala sily ,abym mogla sobie sama radzic,,Czuwaj nademna chron od nieszczesc i złych ,krzywdzacych ludzi,Prosze,wysluchaj
 Kacha: 17.01.2024, 20:01
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę
 po: 17.01.2024, 16:41
 Proszę, Święta Rito, oby mojemu mężowi udało się załatwić tę skomplikowaną sprawę
 Tobie Ufająca: 17.01.2024, 03:20
 Św. Rito, po raz kolejny pragnę się Tobie zawierzyć. Proszę Cię jeszcze raz o opiekę nad moją rodziną. Proszę Cię o wstawiennictwo u Najwyższego dla mojego pierworodnego. Proszę pomóż aby tym razem nie przerwał nauki, wesprzyj go, bo jest to mu potrzebne. Brak mu wiary i chęci proszę Cię o wstawiennictwo. Proszę też o pomoc dla mnie, abym znalazła drogę zawodową dla siebie. Dziękuję za dotychczasową opiekę i wstawiennictwo we wszystkich wcześniejszych prośbach. Zawierzam się Tobie Św. Rito.
 Matka, w potrzebie: 16.01.2024, 23:04
 Swieta ito prosze dodawaj mi sił w trudnych chwilach czuwaj nad moim zdrowiem chron od chorob, ibo tak bardzo mi jest ciezko w chorobie ,samotnosc, Spraw tez abym psychicznie dawala rade prosze o nawrocenie na dobra droge mojej corki,,ktora sprawia mi ból ,cierpienie ,nie interesuje sie matka w starszym wieku Oswiec ja Cudowna Lekarko ze zle postepuje, Błagam o pomoc,i wysluchanie,,,
 K: 16.01.2024, 16:41
  Św. Rito blagam zeby ten strach, lęk minoł… wstaw sie za nami, zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe…. proszę
 Joanna: 16.01.2024, 12:21
 Święta Rito proszę o pomoc w spłacie długów. Dodaj mi sił i nadzieji.
 P: 16.01.2024, 11:06
 Święta Rito, wspomóż moją siostrę w problemach ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Niech odnajdzie drogę do nadziei i sięgnie po pomoc, której potrzebuje. Bardzo się o nią martwię
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej