Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Lucyna : 11.10.2021, 04:51
 Panie Boże pomóż w ratowaniu małżeństwa mojego brata. Niech miłość i przebaczenie zwyciężą. Żeby brat nie zrobił sobie krzywdy.
 Jk: 03.10.2021, 21:47
 Panie Jezu dziękuję że z nami jesteś proszę opiekuj się nami nie opuszczaj nas . Daj mam siły żebyśmy zrozumieli co jest ważne i abyśmy mogli być kochająca się rodziną !
 Żona: 30.09.2021, 17:35
 Jezu ufam Tobie, uratuj moje małżeństwo, błagam...
 Marta: 22.09.2021, 11:22
 Panie Boże,uratuj moje malzenstwo i cała moją rodzinę. Natchnij Duchem Świętym mojego męża,pozwól mu zrozumieć co tak naprawdę liczy sie w życiu,że rodzina to największy dar. Niech w końcu zobaczy swoją wartość i zrozumie że nikt nie jest mu wrogiem. A mnie daj siłę,żebym mogła walczyć o naszą rodzinę ze spokojem i pokorą. Odsun ode mnie złości i żal. Niech się stanie wola Twoja.
 JK: 16.09.2021, 15:10
 Panie Jezu nie opuszczaj nas , daj nam szansę, błagam bądź przy nas obmyj nasze oczy .
 D..: 12.09.2021, 22:39
 Panie Jezu ratuj nasze małżeństwo i nasza rodzinę abyśmy mogli razem godnie żyć i wychowywać nasze dziecko według przykazań Bożych .Święta Rito,Święta MaryjoPampejanska i inni Święci ,pomóżcie nam aby wszystko się poukładało .Amen
 Maria: 07.09.2021, 23:38
 Panie Boże, ratuj malżeństwo mojego syna i synowej., .by odrodzila się miłość i zrozumienie. Nie opuszczaj ich.
 A.: 29.08.2021, 20:53
 Panie Jezu błagam ratuj moje małżeństwo i naszą rodzinę . Pani przemyj nam oczy abyśmy znowu spojrzeli na siebie miłością która nie pamięta złego..prosze nie opuszczaj nas Daj nam jeszcze jedna szansę! Proszę Jezu!!
 Anna: 24.08.2021, 22:40
 Matko Boża proszę Cię o pomoc w uratowaniu Naszego Małżeństwa.Abyśmy znowu byli szczęśliwi ..


 B.: 19.08.2021, 18:21
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo
 AP: 15.08.2021, 08:13
 Ukochana Matko Najswietsza, Umiłowany Jezu, proszę o wskazanie najlepszej drogi dla naszego małżeństwa tak abyśmy nie musieli wszyscy cierpieć, płakać i załamywać się. Aby nasze dzieci były radosne i spokojnie mogły spać. Abyśmy my mogli odnaleźć siebie lub najlepsza drogę w zgodzi i pokoju na odejście od siebie aby się nie spalać a zrobić więcej w życiu w spokoju łagodności i w miłości do Boga. Aby nasze zawieszenie w powietrzu nie trwało kolejne lata abyśmy mogli żyć pełnia życia jakie nam Boże ofiarowałem. Prosimy o sile i pomoc oraz wskazanie najlepszej drogi. Proszę o sile do przetrwania każdego dnia.
 JK: 06.08.2021, 23:17
 Panie nie opuszczaj nas, Daj nam nadzieję Proszę Cię uratuj nas i naszą rodzinę!
 Jola: 28.07.2021, 23:36
 Panie Jezu uratuj nasze małżeństwo spraw aby mąż przejrzał na oczy dla dobra naszych wspólnych dzieci a kobieta która pocieszycielka zniknęła z jego życia na zawsze i szukała miłości w wolnej przestrzeni oszczędzając nam wszystkim krzywdy.Pozwól mojemu mężowi pokochać samego siebie za ro co uczynił naprowadź go na prosta drogę -drogę rodzinna.Pozwól nam rozpalić ogień naszej wspólnej miłości pozwól przebaczyć pozwól poukładać nasz swiat na nowo z naszymi dziećmi bo one są Twoim darem.Jezu ufam Tobie i dziekuje z całego serca za wysłuchanie próśb i modlitwę w naszej intencji Amen.
 Asia: 24.07.2021, 22:08
 Panie Jezu Chryste Jutro nasza rocznica ślubu Proszę, błagam spraw żebyśmy znów stali się kochająca rodzina . Panie Jezu nie opuszczaj nas !
 Aneta: 21.07.2021, 11:17
 Panie Boże daj zdrowie mojej przyjaciółce i błogosław Jej na każdy dzień.
 Aneta: 21.07.2021, 11:15
 Panie Boże uratuj nasze małżeństwo, przemień nasze urazy , smutek, obojętność, brak czułość w coś dobrego.
 Krzysztof : 17.07.2021, 12:08
 Panie Boże pomóż mojemu małżeństwu aby odzyskał zaufanie żony, wyrządziłem wiele złego, wiele lez wylanych z mojej winy , wiele krzywd wybacz mi Boże i spraw żeby zdazyl się cud i wszystko wróciło do normalności
 Krzysztof : 17.07.2021, 11:53
 Panie Boże pomóż bym odzyskam zaufanie żony która tak bardzo zraniłem i wyrządziłem tak wiele krzywdy jej i całej rodzinie
 Łucja : 15.07.2021, 20:14
 Panie Boże błagam Cię I bardzo proszę aby syn pojednał się z żoną, proszę ratuj to małożeństwo daj im siłę i wiarę
 Irena: 06.07.2021, 20:50
 Panie Boże błagam Cię o Cud w wiadomej intencji.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej