Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

     Ratujmy małżeństwa!

     "Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

     "Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

     Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".


Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Magda : 17.09.2019, 17:11
  Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa i odrodzenie się wzajemnej miłości.
 Anrzej: 17.09.2019, 11:02
 Panie błagam wróć mi Żonę. Niewidem co się z Nią dzieje. Chyba coś ją opętało. Po 30 latach che mnie opuścić.
 Krzysiek: 09.09.2019, 10:05
 Panie Boże, proszę Cię z całego serca, aby małżeństwo naszego syn się nie rozpadło, aby każde z nich zrozumiało że się kocha, żeby szacunek potęgował w nich, żeby zło przemieniło się w dobro, żeby wróciły rozmowy, zaufanie, proszę o wsparcie, aby rzeczy ważne przeważały nad złymi. Błagam o przebaczenie dla nich, żeby łaska Boża ich uzdrowiła, niech zniknie zazdrość, zawiść, wyzwiska, emocjonalna gra, niech świat virtualny przestanie dominować nad tym realnym, niech powróci miłość. Ojcze wysłuchaj mnie i przebacz błędy. Amen.
 Mama: 02.09.2019, 00:15
 Panie Boże proszę o uratowanie małżeństwa mojej córki i zięcia. Bardzo bym chciała aby moje wnuki miały mamę i tatę razem i wychowywały się w pełnej rodzinie.Spraw aby zagościła tam miłość .Proszę aby zięć się opamiętał i zauważył jak córka to bardzo kocha i dażył ją miłością i szacunkiem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego amen.Proszę o modlitwę.
 Kasia: 01.09.2019, 12:04
 Panie Boże, błagam Cię z całego serca, aby nasz związek (Kasia i Kamil) się nie rozpadł, aby każde z nas zrozumiało że się kocha, żeby szacunek potegowal w nas, żeby zło przemienilo się w dobro, żeby wróciły rozmowy, zaufanie, proszę o wsparcie, aby rzeczy ważne potegowaly nad złymi. Blagam o przebaczenie dla siebie, jak i swojego partnera, żeby laska Boża nas uzdrowiła, niech zniknie zazdrość, zawiść, wyzwiska, emocjonalna gra, niech świat virtualny przestanie dominować nad tym realnym, niech powróci miłość. Ojcze wysłuchaj mnie i przebacz błędy: ( Amen.
 Ewelina : 31.08.2019, 08:12
 Panie Boże proszę z całego serca i z całej duszy mojej pomóż mi uratować moje małżeństwo. Uratuj moje małżeństwo aby nasze dzieci wychowały się w pełnej rodzinie. Pomóż mojemu mężowi Sławkowi aby zrozumiał że mnie kocha i aby pokochał mnie całym sercem swoim. Bóg zapłać
 Ojciec: 23.08.2019, 17:02
 Proszę o uratowanie mojego małżeństwa
 ...: 15.08.2019, 14:06
 Pod adresem dockkr@wp.pl małżeństwa sakramentalne, przechodzące mniejsze lub większe trudności, mogą znaleźć pomoc duchową. Modlitwa i włączenie do intencji Mszy Świętych. W razie potrzeby także wskazówki, jak wyprowadzić małżeństwo z kryzysu do miłości i świętości. Każde małżeństwo sakramentalne jest do uratowania.
 Mama 5tki dzieci: 13.08.2019, 22:43
 Proszę o modlitwę o uratowanie naszego małżeństwa...mama 5 tki dzieci:)
 Karol: 09.08.2019, 05:57
 Potwierdzam OGROMNĄ skuteczność poniższych praktyk: 1. Częsty udział we Mszy świętej i Komunia Święta - najlepiej codziennie, raz w tygodniu to za mało. 2. Różaniec - odmawiany SERCEM, czyli starannie i z zaangażowaniem. Lepiej 1 różaniec starannie, niż wyklepać 3 części bez zastanowienia i w pośpiechu. Najlepiej codziennie 3 części SERCEM. 3. Post - może być raz w tygodniu o chlebie i wodzie. Może być dodatkowo inne umartwienie - odmówić sobie jakiejś przyjemności - ulubionego serialu, programu w telewizji, kawy. Dla każdego będzie to coś innego. Miłość to ofiara - pokaż Panu Bogu jak bardzo Ci zależy. Nie mówiąc już o wyrzuceniu papierosów. 4. Zamawiać Msze święte w intencji - za dusze w czyśćcu cierpiące. W miarę możliwości finansowych - można zamawiać regularnie, np. jedną Mszę świętą w tygodniu. Dla zmarłych w czyśćcu będzie to wielka pomoc i oni będą wiedzieć kto im pomógł - będziecie mieli, jako rodzina, wielu orędowników przed Dobrym Bogiem. Będą Wam wdzięczni i będą się za Was modlić.
 Agnieszka: 02.08.2019, 05:22
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż nie odszedł doi innej kobiety pokochał mnie znowu żebyśmy się szanowali wspierali .Bardzo go kocham.
 Agnieszka: 02.08.2019, 05:21
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż nie odszedł doi innej kobiety pokochał mnie znowu żebyśmy się szanowali wspierali .Bardzo go kocham.
 Sylwia załamana: 28.07.2019, 00:01
 Jezu proszę ratuj moje małżeństwo aby powrócił w nim szacunek, bliskość a krzyki i wyzwiska zamieniły się w kulturalny dialog
 Sylwia załamana: 27.07.2019, 23:52
 Jezu proszę ratuj moje małżeństwo aby powrócił w nim szacunek, bliskość a krzyki i wyzwiska zamieniły się w kulturalny dialog
 Gosia: 27.07.2019, 13:54
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa i odrodzenie się wzajemnej miłości.
 sabina: 23.07.2019, 04:39
 Proszę w intencji uratowania mojego małżeństwa zagrożonego rozpadem ,o wzajemną miłość i przebaczenie.
 K K: 20.07.2019, 13:34
 Najbardziej skuteczna jest modlitwa różańcowa i częste korzystanie z sakramentów - spowiedź i Eucharystia. Najlepiej codzienny udział we Mszy Świętej i Komunia Święta. Dopiero wtedy Pan Jezus ma drzwi otwarte, może działać i uzdrawiać to co wymaga uzdrowienia.
 Anna: 18.07.2019, 17:45
 Boże uratuj nasze małżeństwo (Anna i Krzysztof )niech powróci u nas miłość szacunek zgoda ,niech mąż zapomnij o tej kobiecie , spraw Panie aby już mnie nie zdradzał niech zrozumie ze bardzo mnie rani i ze rodzina jest najważniejsza ,Jezu ufam Tobie pomóż błagam
 Zalamana: 18.07.2019, 12:36
 Tak bardzo kocham męża , Panie Boże ratuj mnie i moje malzenstwo
 Zalamana: 18.07.2019, 12:36
 Tak bardzo kocham męża , Panie Boże ratuj mnie i moje malzenstwo
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej