Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Kaisa: 13.12.2020, 21:50
 Boże, uratuj moje małżeństwo. Wejdź do serca mojego męża i skrusz je. Spraw cud przemiany mojego męża bo sama nie jestem w stanie na niego wpłynąć. Spraw dobry Boże abyśmy w spokoju bez kłótni spędzili nadchodzące Święta. Spraw abym nie musiała płakać w te Święta przez męża, spraw Boże ten cud, błagam o to . Nie mam już sił, przelała się we mnie już miara goryczy, nie wytrzymam dłużej, błagam o pomoc dobry Boże.
 Monika: 11.12.2020, 14:25
 Miłosierny Panie Jezu, Matko Boża pokornie proszę o łaskę dla mojej rodziny a szczególnie męża by otrzymał łaski nawrócenia, miłości i potrzeby czynienia dobra. By wrócił do mnie i do dzieci. Żeby poczuł obrzydzenie do grzechu pokornie Cię proszę Boże. Zajmij się tym Panie Jezu. Dziękuję
 Daniel: 10.12.2020, 09:57
 Panie modlę się i słucham różnych modlitw o uratowanie mojej małżonki od zła żeby nawróciła się do naszych dzieci i domnie które zostawiłaś jesteśmy w stanie Ci wybaczyć prośbą do matki boskiej i do Boga żeby sprawił cud o nawrócenie małżonki do naszej rodziny i odnowienie małżeństwa pobłogosław nas panie
 Kasia: 06.12.2020, 23:51
 Juzu błagam Cię o pomoc... mamy cudowne córeczki, zdrowe, mądre a my?? Obojętni, oddaleni nie razem a obok siebie ... spraw by było inaczej ... miej nas w swojej opiece
 Justyna: 05.12.2020, 23:20
 Proszę cię Boże, uratuj nasze małżeństwo, daj nam na nowo, uwierzyć, zaufać, pokochać, napelnij męża miłością do mnie, odrzuc wszelkie źle myśli, pokusy, odsun osoby przyczyniające się do rozpadu związku. Ofiaruje me ciała i duszę, wesprzyj Boże, zjednocz. Przepełnij serce męża zainteresowaniem mną, rodzina, domem..
 A... : 05.12.2020, 20:01
 Boże ratuj moje małżeństwo A i D. Które przezemnie zagrożone jest rozpadem.Spraw by żona na nowo mi zaufała.Daj siłę mojej żonie i odsuń odniej cierpienia które jej wyżadziłem i daj spokuj ducha.Boze błagam.
 Edi: 03.12.2020, 13:35
 Proszę, o modlitwe w intencji mojego małżeństwa aby moglo być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Proszę o przemianę naszych serc i wzajemną miłość do siebie .Panie Jezu Ty powiedziałeś, że nie ma takiego sakramentalnego małżeństwa, którego nie dałoby się uratować...wierzę że nasze małżeństwo Edyty i Janusza też może być jeszcze szczęśliwe razem .Jezu Ty się tym zajmij proszę 🙏🙏🙏
 Mariusz: 01.12.2020, 23:09
 pomurz nam borze odzyskać do siebie zaufanie zapomnac złe czyny i rzebyśmy odzyskali wieź wysłuchaj mojej proźby
 Mariusz: 22.11.2020, 13:57
 borze proszę uratuj nasze małrzestwo niech Renatka nie robi tych czynuwniech uwierzy rze będzie nam dobrze nie wraca zle chwile pomusz


 Basia: 17.11.2020, 19:49
 Boże błagam uratuj nasze małżeństwo, spraw, żebyśmy oboje dążyli do zmiany na lepsze, aby mąż porzucił myśli o rozwodzie i zostawieniu mnie i dzieci. Spraw, aby wszystko wróciło do normy, by było jak kiedyś.
 Monia: 14.11.2020, 05:24
 Boze ja dalej blagam i prosze uratuj nasze malzenstwo niech Marcin sie wprowadzi wejdz w jego serce blagam
 Nnn: 03.11.2020, 13:44
 Najdroższy Jezu! Że łzami w oczach błagam Cię o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Pomoz przebaczyć wszystko co było źle.Spraw Najdroższy Jezus aby Duch Sw wprowadził do ich mieszkania miłość i zgodę.Boze spaw aby małżonek powrócił i nie myślał o rozwodzie.Jezu tylko w Tobie nadzieja.Jezu pomóż.Jezu ratuj.Jezu ufam w Twoje miłosierdzie.
 Kasia: 24.10.2020, 08:48
 Panie Jezu, święty Janie Pawle Drugi, Matko Boża, uratujcie moje małżeństwo. Niech mąż porzuci myśli o rozwodzie.
 Iza: 21.10.2020, 22:57
 Panie Boże, miłosierny Jezu błagam Was o pomoc. Proszę o ratowanie mojego związku z T., niech to co się dzieje teraz będzie próbą którą umocni nasz związek. Niech T. się opamięta, przemyśli wszystko i wróci do mnie, do domu. Niech jego serce rozpali się miłością do mnie. Tak bardzo Go kocham. Nie mam już łez, nie mam już sił. Tak strasznie za Nim tęsknię. Proszę, niech się stanie cud.
 Sf: 19.10.2020, 22:49
 Boże , proszę ratuj małżeństwo mojego brata.Pomóż im dojść do porozumienia w tym trudnym czasie. Polecam Ci Panie Jezu wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem. Lekarzu naszych dusz i ciał dopomóż Nam i ulecz nasze małżeństwa.Chroń je od złego, nie pozwól by cokolwiek rozlaczylo tych , których Ty Panie połączyłeś przed ołtarzem na wieki. Amen.
 Jerzy: 16.10.2020, 19:50
 Boże uratuj moje małżeństwo.
 Mariusz: 14.10.2020, 21:41
 Maryjo proszę Cię wysłuchaj moich modlitw i uratuj moje małżeństwo Panie Jezu proszę Cię spraw cud przemiany moje Żony proszę pomóż kocham Cię Jezu i Maryjo
 Mama : 12.10.2020, 13:16
 Boże najukochanszy błagam cię uratuj małżeństwo mojego syna prosi mama
 Siostra: 09.10.2020, 18:11
 Boże proszę ratuj malzenstwo mojego brata. Spraw by doszedł do porozumienia z żoną. Proszę o dar szczerej rozmowy dla nich. Proszę aby mój brat się opamiętal i nie zerwał małżeńskiego węzła. Błogosław im Panie chroń to małżeństwo przed wplywem wszelkiego zła. Jezu ufam TOBIE.
 Kasia: 03.10.2020, 03:55
 Boze najdroższy, uratuj moje małżeństwo przed rozpadem. Spraw by mąż pokochał mnie na nowo, by mnie nie odrzucił. Dobry Jezu proszę o cud miłości, zjednoczenia i potrzeby bycia razem. Błagam!
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?

Kto to taki... przyjaciel?Kto to taki... przyjaciel?

św. TarazjueszaModlitwa do św. Tarazjuesza

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć PrzedziwnejModlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

Pan kieruje nas ku przyszłościPan kieruje nas ku przyszłości

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej