Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Tomek: 05.09.2016, 12:57
 Proszę CIĘ miłosierna Maryjo uproś u PANA BOGA najwyższego łaskę dla mnie,aby moja żona wróciła do mnie i nasze małżeństwo przetrwało. Wszystko jej wybaczę co złego mi zrobiła i ja też proszę o wybaczenie moich win względem niej. Zależy mnie bardzo na niej i bardzo ją kocham. Nie potrafię bez niej żyć i moje dalsze życie traci jakikolwiek sens. Jestem bardzo załamany!!!
 Michał: 02.09.2016, 12:53
 Ojcze, Boże proszę Ciebie o naprawę mojego małżeństwa, o moją przemianę i przemianę mojej żony, która boi się poświęcić życie dla mnie,nie pomaga, nie rozmawia, buntuje się. Tobie Boże oddaję wolę przemiany naszego małżeństwa, i oddaję przyszłość naszej rodzinny w tym córeczki Wiktorii w Twoje Boskie ręce.
 Michał: 02.09.2016, 12:52
 Ojcze, Boże proszę Ciebie o naprawę mojego małżeństwa, o moją przemianę i przemianę mojej żony, która boi się poświęcić życie dla mnie,nie pomaga, nie rozmawia, buntuje się. Tobie Boże oddaję wolę przemiany naszego małżeństwa, i oddaję przyszłość naszej rodzinny w tym córeczki Wiktorii w Twoje Boskie ręce.
 Aldona: 01.09.2016, 01:42
 Boże, w tobie moja nadzieja, błagam spraw aby moje małżeństwo przetrwało, mąż nie widzi sensu w naszym związku, chce odejść od rodziny, pomóż mu odzyskać wiarę w nasze małżeństwo i miłość. Proszę o modlitwę w naszej intencji.
 paulina: 31.08.2016, 15:25
 Boże Miłosierny błagam Cię o to aby mój związek z Michałem przetrwał. Prosze Cię uratuj nasz związek. Ufam Tobie
 anna: 30.08.2016, 15:47
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 anna: 30.08.2016, 11:33
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 anka: 29.08.2016, 17:59
 Blagam o powoc w nawroceniu mojego meza z calego serca pragne uratowac nasze malzenstwo przed Bogiem przysiegalam i z Bogiem chce przetrwac ten trudny czas wierze ze mi pomoze odmieni mojego meza i uratuje nasza milosc
 anna: 29.08.2016, 17:48
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen


 Błażej: 29.08.2016, 05:19
 Boże w Twoje ręce oddaje los mojego małżeństwa. Proszę Cię pomóż Nam drogich na odpowiednią drogę. Drogę miłości i szczęścia.
 anna: 29.08.2016, 02:28
 Dobry Boże błagam o to by mąż mi wybsczył .Amen
 b.: 25.08.2016, 22:05
 Boże Ukochany, proszę Cię z całego serca daj mi siłę przetrwać w tym małżeństwie. By mąż nie byl zarozumiałym potworem. Proszę o jego szacunek, miłość, wsparcie i zrozumienie. Mamy 2 malutkich dzieci. Psychicznie bardzo się męczę. Jestem po prostu nieszczęśliwa. Daj mi Boże szczęście w tym małżeństwie błagam Cię z całego serca. Spraw bym przestała myśleć o rozstaniu i poznaniu mężczyzny który nie będzie mnie ranił
 Zona i matka: 25.08.2016, 17:44
 Matko Boża proszę o przemianę serca dla męza, który o początku naszego małżeństwa systematycznie dąży do jego rozbicia Najpierw był synusiem Tatusia , co tata plunął , synuś powtórzył.Potem sługusem siostruni i rodzinki ,mogli atakować , ile tyko chcieli. Od dłuższego czasu on mnie atakuje , kłóci się z bylejakiego powodu i używa wulgarnych słów .
 ewa: 25.08.2016, 15:45
 Panie Boże proszę cię uratuj nasze małżeństwo irodzinę syn potrzebuje ojca, dopomóż aby wrócił do domu panie wysłuchaj moich prosb
 ewa: 25.08.2016, 15:07
 Panie Boże proszę cię uratuj nasze małżeństwo irodzinę syn potrzebuje ojca, dopomóż aby wrócił do domu panie wysłuchaj moich prosb
 Ania: 24.08.2016, 23:03
 Prosze o przemianę serc o uleczenie,uzdrowienie mojego małżeństwa oraz o przemianę w zachowaniu w stosunku do mnie mojego męża.
 Tomasz : 22.08.2016, 16:05
 Panie Boże, Jezu,Maryjo ratuj cie móje małżeństwo niech moja Żona da mi szansę na zmianę,bardzo ja kocham proszę pomóżcie
 Mama dwójki dzieci: 21.08.2016, 08:50
 Matko Boże proszę o pomoc w moim małżeństwie- by mąż zrozumiał sens posiadania rodziny, miłości i wrócił z zagranicy do domu . Zeby zył w zgodzie z rodziną.Boże błagam, w Tobie moja nadzieja.
 Justyna: 17.08.2016, 20:49
 Błagam z całego serca uratuj małżeństwo mojej siostry daj jej siłe i wiarę niech jej mąż zrozumie że jest najważniejsze rodzina
 jan: 14.08.2016, 16:51
 Matko nasza proszę o łaskę pojednania i przebaczenia, Uproś Matuchno Serce Syna Twego by Julianna do mnie wróciła. Królowo Polski ratuj mnie i moją rodzinę, błagam o Twoje łaski Matko pod krzyżem nam dana. Jezu Ufam Tobie1
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?

Kto to taki... przyjaciel?Kto to taki... przyjaciel?

św. TarazjueszaModlitwa do św. Tarazjuesza

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć PrzedziwnejModlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

Pan kieruje nas ku przyszłościPan kieruje nas ku przyszłości

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej