Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Ania: 17.07.2017, 22:28
 Panie Boże ratuj moje małżeństwo , przemień serce , opamietaj i nawróć z tej złej drogi mojego małżonka .
 Barbara: 16.07.2017, 21:37
 Kochany Boże! Gorąco wierzę, że potrafisz dokonać cudu i uratować moje małżeństwo przed rozpadem. Opamiętaj mojego męża, który chce rozwodu. Pragnę,a by miłość, czułość i troskliwość wróciła do nas. Wiem, że potrafisz i gorąco w to wierzę. Na mocy Sakramentu Małżeństwa uratuj moje małżeństwo. Błogosławię mojego męża! Pani! Daj nam nowe życie, wskaż nową drogę mężowi. Wierzę w to, że potrafisz!
 Gosia: 16.07.2017, 21:06
 Dobry Boże proszę o pomoc w ratowaniu mojego małżeństwa. Nie długo mija pol roku od podjęcia sie modlitwie . Caly czas tylko slysze ze jest juz dla nas za pozno...a ja nadal wierze. Jezu ufam Tobie!
 KM: 14.07.2017, 14:52
 Proszę o modlitwę w intencji naszego małżeństwa. O miłość zrozumienie i możliwość wybaczenia wszelkich krzywd. Panie Boże miej nas w opiece.
 Sylwia: 11.07.2017, 01:32
 Kochany Boże i Maryjo pomóżcie mi uratować moje małżeństwo ja wniosłam sprawę rozwodowa ale zrozumiałam ze rodzina jest bardzo ważna proszę cię żeby mój mąż sie opamiętał nie zdradzał mnie i przestał buntować naszego synka Jasia i co jest najgorsze oczernia mnie do ludzi jestem w stanie wszystko mu przebaczyć i pragnę żeby on mi przebaczył zło jakie sobie wyrządzamy przez nasza dumę upartość rozmawiamy tym samym językiem a nie umiemy porozmawiać jak dorośli inteligentni ludzie pragnę żeby moje dzieci miały kochający dom
 Sylwia: 11.07.2017, 00:43
 Kochany Boże i Maryjo pomóżcie mi uratować moje małżeństwo ja wniosłam sprawę rozwodowa ale zrozumiałam ze rodzina jest bardzo ważna proszę cię żeby mój mąż sie opamiętał nie zdradzał mnie i przestał buntować naszego synka Jasia i co jest najgorsze oczernia mnie do ludzi jestem w stanie wszystko mu przebaczyć i pragnę żeby on mi przebaczył zło jakie sobie wyrządzamy przez nasza dumę upartość rozmawiamy tym samym językiem a nie umiemy porozmawiać jak dorośli inteligentni ludzie pragnę żeby moje dzieci miały kochający dom
 Anna: 08.07.2017, 22:20
 Jesli jest jakakolwiek możliwosc to prosze wszystkie dobre dusze o wsparcie i pomoc ,zebym mogła na nowo pokochac meża i wybaczyc to zło ktòre zesmy wytworzyli i on niech spojrzy dobrymi oczami w moja strone zeby nasz kochany aniołek nigdy niezaznał smutku i przykrosci z powodu rozbitej rodziny . AMEN.
 Andrzej: 05.07.2017, 16:02
 Panie Boże, który wszystko możesz, za wstawiennictwem Maryi ratuj proszę moje małżeństwo i naszą rodzinę. Nie pozwól byśmy się dalej nawzajem krzywdzili. Proszę o modlitwę w naszej intencji.
 Renata: 03.07.2017, 10:23
 Panie Boże błagam Cię uratuj moje małżeństwo, spraw aby miłość męża do innej kobiety przemieniła się w miłość do mnie i naszej rodziny. Proszę o łaskę nawrócenia męża i córki. Tobie powierzam moją rodzinę. Amen.


 Sabina : 01.07.2017, 23:59
 Panie Boze, ratuj moje malzenstwo! Nie opuszczaj nas!
 kadu: 22.06.2017, 00:20
 Proszę o modlitwę w intencji ocalenia naszego małżenstwa...
 Artur : 16.06.2017, 20:18
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo które zniszczyłem przez własną głupotę pijaństwo agresję i chamstwo nie jestem godzien cie prosić ale proszę mam dwujke dzieci chce przebaczenia i nawrócenia dla nich i żony którą kocham ale ja krzywdzilemAmen
 Fabian: 11.06.2017, 21:22
 Jezu Kochany błagam o modlitwe za moja rodzine moje wspaniałe córki i żone która mnie zdradziła, otwórz jej oczy na krzywde ktorą nam robi i wróci do nas skruszona.
 Maria: 10.06.2017, 23:03
 Boże proszę pomóż
 Marta : 09.06.2017, 21:40
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa
 Aneta: 09.06.2017, 09:20
 Błagam Cię Ojcze ratuj naszą rodzinę. Co Bóg złączył niech żaden człowiek już nigdy nie rozdziela. AMEN. BŁAGAM.
 Norbert: 06.06.2017, 20:02
 Jezu kochany moje malzenistwo się rozpada błagam cie o łaskę nad naszą rodziną nad moimi córkami ktore potrzebuja obojga rodzicow sa takie malutkie i nie wszystko jeszcze rozumieja ale czuja ze cos sie dzieje nie dobrego . A nasza rodzina wyzdrowial i wróciła do niej miłość by te oschle słowa zamieniły się w ciepłe i zagości w nas spokój a żona odstąpił od rozwodu
 Ania: 06.06.2017, 13:26
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo, tylko nadzieja w Tobie i w Twoim miłosierdziu. Wiem, ze też nie jestem bez winy, tez grzeszylam, byłam zaślepiona swoim żalem i cierpieniem. Blagam Cię Jezu ja oprócz mojej rodziny nie mam nic. Uratuj ją przed rozbiciem,
 Agata: 04.06.2017, 08:46
 Boże przemien serce mojego męża, otwórz jego oczy na nasze małżeństwo, uzdrow nas
 Lukasz: 30.05.2017, 21:04
 Panie Boze uratuj nasze małzenstwo przed rozpadem.Tak bardzo Kocham moją Źone Sylwie i nasze najukochansze dziecko.Prosze spraw by moja Źona zrozumiala dobro,Pozwol nam byc razem Prosze
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Ritaśw. Rita

Modlitwa do św. RityModlitwa do św. Rity

Litania do św. RityLitania do św. Rity

Krótka nowenna do św. RityKrótka nowenna do św. Rity

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Górne JeruzalemGórne Jeruzalem

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej