Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Katarzyna: 07.05.2017, 14:45
 Proszę o cud, cud ocalenia mojego małżeństwa, błagam...
 Justyna: 04.05.2017, 01:57
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 Maria: 03.05.2017, 13:51
 Panie! Modlę się do Ciebie o uratowanie małżeństwa mojej córki. Miej w swojej opiece oboje małżonków i ich dziecko. Odwracaj od nich zło, a obdarzaj dobrem. Proszę Cię, Panie miłosierny...
 Monika: 30.04.2017, 00:06
 Panie Boże,proszę o miłosierdzie dla mojego małżeństwa i rodziny.O uratowanie przed rozwodem,rozbiciem i potępieniem wiecznym.O przemianę męża,o jego miłość do mnie i dzieci.O zerwanie wszelkich więzów z kochanką.O wszystkie łaski potrzebne naszej rodzinie i innym małzeństwom w podobnej sytuacji
 Sylwia29.04.2017: 29.04.2017, 17:06
 Prosze o modlitwe i intencjie za uzdrowienie mojego malzenstwa i nawrocenie mojego meza Prosze Panie Boze uratuj moje malzenstwo i mniej w opiece nasze dzieci.
 Justyna: 28.04.2017, 11:50
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 Justyna: 26.04.2017, 18:44
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Dobry Boże, zapraszam Cię do mojego małżeństwa. Mateczko, Tobie zawierzam mojego męża, dzieci i siebie. Błagam o wiarę dla męża, Jego powrót do Ciebie. Proszę, aby mąż odstąpił od rozwodu.
 M: 21.04.2017, 08:52
 Boże, daj mi siłę, wytrwałość i cierpliwość. Spraw aby moj mąż przestał myśleć o innej kobiecie, która wdarła się w nasze życie. Niech dostrzeże miłość żony i dzieci. Prosze Boże dopomózmi w tej cieżkiej sytuacji
 Maria: 13.04.2017, 09:19
 Boże broń moje małżeństwo od złego i natchnij duchem świętym . Proszę żeby moje małżeństwo zostało obdarowane cudem zamiany oddalenia w bliskość żeby mur który powstał między nami runął


 Marta : 11.04.2017, 21:51
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa, które jest w kryzysie.
 Marta : 10.04.2017, 22:28
 Boże daj mi siłę, cierpliwość i wytrwałość w walce o nasze małżeństwo. Proszę w intencji mojego męża, za nasze dzieci.
 Kasia: 07.04.2017, 09:33
 Boże Ojcze proszę uratuj moje małżeństwo. Bardzo kocham mojego męża. Pozwól nam być znowu razem.Kocham go i oddałam za niego zycie.Tak mi ciężko bez niego. Proszę Panie Boże niech i on zrozumie swoje błędy. Bardzo Ciebie proszę Ojcze Święty. Pozwól nam się cieszyć sobą.
 Agnieszka: 30.03.2017, 15:16
 Prosze o modlitwe za moje malzenstwo aby maz wycofal pozew o rozwod, aby zrozumial rowniez swoje bledy, aby wrocil do domu , do mnie i synka. Prosze abysmy na nowo uwiezyli i zaufali sobie.
 Beata: 26.03.2017, 23:27
 Boże miej w opiece moje małżeństwo.Pokieruj myślami i sercem mojego męża Mariusza żeby zawsze kochał mnie i naszego synka.Dopomóż żebyśmy znowu byli razem pod jednym dachem ,jako mąż i żona, dopóki śmierć nas nie rozłączy.Ale bez szkody dla innych. Mój mąż i syn są sensem mojego życia. Jeżeli mam żyć bez nich to nie chcę żyć wogóle. Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący i Wszyscy Święci.
 Jagoda: 26.03.2017, 17:31
 Proszę o modlitwę o uratowanie naszego małżeństwa które jest na skraju rozpadu Boże dopomóż aby mąz się opamiętał Panie proszę, pokornie błagam uratuj moje małżeństwo, daj ostrzeżenie mojemu mężowi, że alkohol to grzech i przynosi tylko wstyd,jest dobrym człowiekiem ale nie razi sobie z emocjami. Boże błagam przywróć mu miłość do mnie i dzieci aby się nie musiały wstydzić za ojca . Panie daj mi siłę abym też wytrwała w modlitwie o uratowanie małżeństwa i naszej rodziny aby wszystko wróciło do normy szczęście miłość i zrozumienie.Matko Przenajświętsza ,święta Faustyno modl się za nami.
 AWE: 24.03.2017, 14:53
 Panie proszę, pokornie błagam uratuj moje małżeństwo, daj ostrzeżenie mojemu mężowi, że obłuda, kłamstwa, zdrada, cudzołustwo to straszne grzechy. Boże błagam przywróć mu miłość do mnie, tą którą mi ślubował. Panie spraw abym była szczęśliwa.
 Maria: 22.03.2017, 05:59
 Proszę Panie uratuj moje małżeństwo, żeby oddalenie zmieniło się w bliskość, czułość.Bardzo Cię proszę Boże
 EDYTA 32 : 20.03.2017, 23:34
 Bóże jedyny wszechmocny wnieskoczonosci miłosierny błagam z całego serca z całej duszy i uzdrowienie mojego małżeństwa odpędz to co złe i pełne nieporozumień . Jedno skinienie twoje a moje małżeństwo będzie uleczone proszę o modlitwy do Boga do Maryji to wszystkich Śwìetych by to co dobre we mnie i w mężu zwyciężyło odeszła wszelką złość wszelką gorycz . By wszystko odrodziło się na nowo w miłość którą Ty Boże oddychasz którą Ty Boże możeesz podarować okazać względem nas zwykłych grzesznych ludzi grzechem spalamy
 Marta : 19.03.2017, 19:17
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa, które jest w kryzysie. Za mnie i mojego męża Grzegorza, za nasze dzieci. Bóg zapłać
 Wiola: 18.03.2017, 17:53
 Boże dopomóż , aby moje małżeństwo stało się pełne miłośći , dobroci , zrozumienia . Ratuj Boże , mamy dwóch synów .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej