Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Krzysztof : 25.08.2020, 08:08
 Prosze cię Panie Jezu o ratowanie mojego małżeństwa. Aby ten trudny okres był czym co pozwoli nam na nowo umocnić nasz związek. Panie Jezu wysłuchaj mojej prośby i proszę o pomoc.
 Dorota: 20.08.2020, 21:01
 Boże, dziękuję Ci za wszystko co zrobiłeś do tej pory, za ten postęp. Wiem że to TY mnie wysłuchałeś i prowadziłeś... Pokornie błagam nie przestawaj działać i połącz nasze dusze ale i też nasze ciała. Napełnij mojego męża ponownie miłością jaką czuł na początku naszej drogi... Strzeż go od zdrady i wszelkiego zła które mogłoby zagrozić naszemu małżeństwu. Ufam Ci Panie dlatego przejmij ster, oddaję ci moje zycie pod Twe władanie AMEN.
 Krzysztof : 19.08.2020, 07:53
 Panie Jezu proszę cię z całego serca o ratowanie mojego małżeństwa. Zeby wszystko wróciło do normy ,tak jak kiedyś. Aby nikt nie mieszał w naszym życiu. Aby syn nie musiał cierpieć przez to wszystko. Spraw aby w naszym małżeństwie znów zawitał duch święty. Abyśmy mogli się cieszyć każdym dniem razem. Jezu ufam tobie.
 Żona: 15.08.2020, 16:49
 Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa. Byśmy oboje zrozumieli swoje błędy i oboje dążyli do zmiany poprzez próbę zrozumienia siebie wzajemnie. O to by już nikt nie mieszał w naszym małżeństwie i byśmy potrafili oboje sobie wybaczyć i okazywali miłość i szacunek.
 Monia : 14.08.2020, 01:25
 dobry boze pomoz mi w uratowaniu małżeństwa serce mi peka ze ktos miesza w naszy. Małżeństwie prosze wstrząśnij nim niech się wprowadzi i będzie jak dawniej niech się odezwie prosze wręcz blagam boze dlaczego tak jest
 Monia : 13.08.2020, 17:24
 dobry boze pomoz mi w uratowaniu małżeństwa serce mi peka ze ktos miesza w naszy. Małżeństwie prosze wstrząśnij nim niech się wprowadzi i będzie jak dawniej niech się odezwie prosze wręcz blagam
 monia: 13.08.2020, 13:54
 jezu spraw i uratuj moje malzenstwo niech się wptowadzi i kocha jak dawniej niech się odezwie blagam ufam Ci Jezu❤
 S...... : 13.08.2020, 11:08
 Dobry Boże pomóż uratować małżeństwo P i M, daj mu dar miłości do niej,a jej dar skruchy,aby przemyślała swoje zachowanie. Nie pozwól odejść M niech pokocha ją na nowo, proszę aby ich dziecko nie cierpiało, daj im siłę odbudować wszystko na nowo. Boże wszystko w twoich rękach. Nie pozwól na rozstanie.
 Iwona : 12.08.2020, 09:27
 Dobry Boze prosze cie o uratowanie malzenstwa Iwona I Stewarta Bo tylko w tobie nadzieja


 Zrozpaczona: 11.08.2020, 23:21
 Dobry i Miłosierny Boże proszę o to, aby moje obecne małżeństwo stało się zgodne, szczęśliwe i trwałe. Zapomnij nam wszystkie złe czyny i grzechy i spraw, aby od dzisiaj było tylko coraz lepiej. Proszę o naprawę naszych wzajemnych relacji w tej rodzinie. Ja mąż i dziecko. Spraw cud.
 Monia : 11.08.2020, 08:38
 jezu blagam pomoz mi i ratuj moje malzenstwo
 Jarek S: 10.08.2020, 19:11
 Boże błagam uratuj moje małżeństwo
 Inna: 06.08.2020, 20:59
 Błagam Cię, Jezu, o odnowienie naszego małżeństwa. Żeby mój mąż znowu mi zaufał.
 Monia: 06.08.2020, 06:28
 Dobry Boze pomoz nam uratowac nasze malzenstwo mimo wszystko i zlych ludzi pomoz nam się zeisc wstrząśnij moim mężem i wejdź w jego serce niech się odezwije i niech juz wroci blagam Jezu ufam tobie ty się tym zajmij
 Iza: 04.08.2020, 08:52
 Panie Boże, miłosierny Jezu błagam Was o pomoc. Proszę o ratowanie mojego związku z T., niech to co się dzieje teraz będzie próbą którą umocni nasz związek. Niech T. się opamięta, przemyśli wszystko i wróci do mnie, do domu. Niech jego serce rozpali się miłością do mnie. Tak bardzo Go kocham. Nie mam już łez, nie mam już sił. Tak strasznie za Nim tęsknię. Proszę, niech się stanie cud.
 Mama : 04.08.2020, 06:09
 Boze ty wszystko mozesz pomoz moim dzieciom ktorzy pogubili sie sprowadz ich i prowadz prawdziwa droge modle sie za nich codziennie dopomoz im
 Madzia : 01.08.2020, 03:05
 Ojcze, proszę aby mój mąż Przemek na nowo mnie pokochał, żebyśmy uratowali nasze małżeństwo i mogli mieć wspólne dzieci, być znowu rodzina. Kocham go bardzo mocno. Proszę mój Ojcze ocal nasz związek.
 Zrozpaczona matka: 30.07.2020, 05:50
 Dobry Boże błagam o uratowanie małżeństwa Agaty i Patryka, którzy pogubili się i ich drogi się rozchodzą. Proszę o łaskę wybaczenia dla nich. I o naprawę ich wzajemnych relacji.
 Zrozpaczona matka: 28.07.2020, 17:36
 Dobry Boze błagam o uratowanie małzenstwa Kamilii i Marcina, ktorzy sie pogubili i ich drogi sie rozchodza. Proszę o łaske wybaczenia dla nich. I o naprawę ich rwzajemnych relacji. Panie Boze udziel im wskazowek by mogli wrócic do siebie
 Żona Patrycja: 27.07.2020, 12:45
 Proszę. Cię Jeżu o dar mądrości ducha św. i przebaczenie mojego męża gdyż zraniłem go i odmówiłam jego rany dzieciństwa i odszedł. Proszę Cię Jeżu o powrót męża Pawła i uratowanie. naszego małżeństwa i rodziny i aby nie doszło do rozwodu.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Romuald z Camaldoliśw. Romuald z Camaldoli

Modlitwa do św. Romualda z CamaldoliModlitwa do św. Romualda z Camaldoli

Modlitwa do św. Gerwazego i ProtazegoModlitwa do św. Gerwazego i Protazego

Cudowna modlitwa do Maryi o łaskęCudowna modlitwa do Maryi o łaskę

Nie mogę skupic się na Mszy. Jestem gdzie indziej tzn. duchemNie mogę skupic się na Mszy. Jestem gdzie indziej tzn. duchem

Przychodnia online a recepty. Jak wygląda proces wypisywania i realizacji?Przychodnia online a recepty. Jak wygląda proces wypisywania i realizacji?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej