Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Zofia: 18.01.2020, 23:44
 Nasz najdroższy Tato w niebie, Abba Ojcze Tobie zawierzam i oddaję skakramentalne małżeństwo mojego syna Mateusza i synowe Mileny, oddaję pod Twoją Bożą miłość Ich sprawę rozwodowa, która odbędzie się w 4 lutego o godz.12 w Sądzie w Warszawie, Boże spraw by trafili na dobrego Sędziego, który pogodzi Ich z sobą, może wyśle na terapię indywidualną.Zmień wszystko złe w dobro, zmien kamienne serca, żeby wrocily do Ciebie dobry Boże. Oddaję serce Mateusza i Mileny i Ich wolę.Boże swoją miłością uzdrow rany, które wydają się nieuleczalne ale nie moja wola, lecz Twoja wola niech się stanie.Boże Ojcze, Boże Synu, Boże Duchu Święty ufam w Twoją Obronę i miłość. Proszę o błogosławieństo i łaskę Opatrzności Bożej w każdym dniu Ich życia.Chwała Panu.
 G: 15.01.2020, 21:38
 Jezu,ufam Tobie,uratuj moje małżeństwo, Jezu,Ty się tym zajmij. Proszę Cię o to,żeby mój Mąż mi wybaczył. Jezu,Ty się tym zajmij. Amen.
 Doc : 15.01.2020, 05:28
 Bardzo mocna konferencja ks. Dominika Chmielewskiego dla małżonków - 13 minut: youtu.be/Zp8BCKY9cFw - Jeśli chcesz mieć piękne małżeństwo, pełne miłości i pokoju - zacznij od zbudowania osobistej więzi z Panem Jezusem, przylgnij do Niego całym sercem i dopiero wtedy będą owoce. WIELKIE owoce.
 Sylwia : 14.01.2020, 08:41
 Jezu proszę nie pozwól by nasze małżeństwo się rozpadło. Zostaje wystawiona na próbę mój mąż prawdopodobnie mnie zdradził Panie Boże proszę pomóż mi znieść to cierpienie. Spraw aby to nie okazało się prawdą. Na mocy sakramentu małżeństwa proszę aby wszelkie duchy złe odeszły ode mnie i mego męża. W szczególności duch zdrady. Jezu Ty się tym zajmij. Tobie ufam.
 Joanna: 13.01.2020, 23:02
 Jezu Miłosierny ratuj moje małżeństwo.Tobie je powierzam Ty się tym zajmij .Jezu Ufam Tobie
 Gabi: 12.01.2020, 10:59
 Boże Ty się tym.zajmij !amen
 Aneta: 12.01.2020, 09:12
 Boże błagam ! Ratuj moje małżeństwo...zajmij się tym!
 Aneta: 11.01.2020, 15:28
 Błagam proszę Jezu chwalebny,o uratowania mojego małżeństwa.By mąż moj dał mi szansę i na nowo mnie pokochał.Ty Jezu się tym zajmij
 Aneta: 11.01.2020, 15:13
 Błagam proszę Jezu chwalebny,o uratowania mojego małżeństwa.By mąż moj dał mi szansę i na nowo mnie pokochał.Ty Jezu się tym zajmij


 Aga : 09.01.2020, 21:32
 Proszę o modlitwę za moja rodzinę
 MH: 08.01.2020, 22:23
 Panie Boże Ty się zajmij moim małżeństwem. Spraw, aby wszystkie demony zła nienawiści zamętu odeszły od mojego męża i mnie. Abyśmy od nowa zaczęli żyć Sakramentem Małżeństwa. Abysmy wybaczyli sobie wszystkie przykrości poranienia serca i spróbowali od nowa jeszcze raz zacząć żyć ze sobą. Wiem że miłość jest nadal meza do mnie a ja kocham jego. Proszę pomóż nam od nowa złączyć się Sakramentem Małżeństwa. Boże Tobie powierzam moje małżeństwo.
 Tomasz : 08.01.2020, 20:49
 Boże proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa Daj mi szanse bym mógł stać się dobrym ojcem i kochającym mężem Ciebie proszę wysłuchaj mnie Panie
 Matka: 07.01.2020, 15:29
 Proszę gorąco o wsparcie w modlitwie do Pana Boga naszego o ratunek dla małżeństwa mojej córki. Panie w Tobie nadzieja , że nie pozwolisz na rozpad tej rodziny, w której dorasta dwoje dzieci. Spraw Panie by przysięga małżeńska złożona w Twojej obecności nabrała nowej mocy. Panie Boże wzmocnij w wierze mnie i wszystkich potrzebujących Twej pomocy.
 Judyta: 07.01.2020, 15:23
 Błagam o modlitwę w intencji mojego małżeństwa. Jest zagrożone rozwodem. Ja bardzo kocham swojego męża. Mamy 2 cudownych dzieci. Maz odwrócił się od wiary. Panie błagam pomóż nam i mojego męża nawroc. Błagam. Jezu troszcz się Ty
 Halszka: 07.01.2020, 13:16
 Jezu miłosierny proszę o uratowanie małżeństwa mojej córki Joanny.Ty Panie wszystko możesz uchroń tą rodzinę od rozpadu ,miej w opiece ich dzieci.Zmień serce zięcia, który zbłądził a mojej córce daj siłę aby się nie poddawała i modlitwie znalazła ukojenie i spokój tak teraz ich rodzinie potrzebny. Nie jestem godna abyś przyszedł Jezu do mojej rodziny ale wystarczy Twoje słowo a ta rodzina będzie uzdrowiona.Jezu ratuj
 M: 04.01.2020, 13:04
 Proszę o modlitwę w intencji mojego męża Witolda aby Bóg go nawrócił na dobrą drogę życia, aby powrócił do domu i szukał pracy na miejscu. Proszę również o modlitwę w intencji uratowania naszego małżeństwa aby Bóg ochronił je przed rozwodem i obdarzył nas darem potomstwa. Proszę też o wsparcie modlitewne dla mnie abym przetrwała wszystkie problemy z ufnością w Bogu i nie zwatpiła. Aby moje życie znowu nabrało sensu i aby Bóg pobłogosławił mi w życiu zawodowym. o modlitwę w intencji mojego męża Witolda aby Bóg go nawrócił na dobrą drogę życia, aby powrócił do domu i szukał pracy na miejscu. Proszę również o modlitwę w intencji uratowania naszego małżeństwa aby Bóg ochronił je przed rozwodem i obdarzył nas darem potomstwa. Proszę też o wsparcie modlitewne dla mnie abym przetrwała wszystkie problemy z ufnością w Bogu i nie zwatpiła. Aby moje życie znowu nabrało sensu i aby Bóg pobłogosławił mi w życiu zawodowym
 Iwona: 01.01.2020, 20:20
 Proszę o zgodę w naszym małżeństwie. Wysłuchaj Boże moich próśb i uchroń moje małżeństwo od rozpadu. Spraw by mąż zrozumiał co źle robi i był dla mnie prawdziwym wsparciem i podporą na dalsze życie. Żeby widział we mnie żonę i kobietę. Obdaruje nas Boże prawdziwa bezwzględna miłością.
 SF: 31.12.2019, 22:11
 Proszę Cię Panie Boże o uratowanie mojego małżeństwa . Z mężem nie potrafimy się porozumieć, pomóż Nam aby nasz synek mial pełną rodzinę. Aby mąż nie złożył pozwu o rozwód. Aby wrócił do mnie i synka. JEZU UFAM TOBIE
 Joanna: 31.12.2019, 10:59
 Blagam z calego serca Panie wlej w serce mojego partnera milosc do mnie taka jaka wlales w moje serce do niego.Prosze o milosc miedzy nami oraz szacunek,lojalnosc i wiernosc i abysmy sie nigdy nie zranili tylko nawzajem wspierali i zalegalizowali nasz zwiazek oraz zyli spokojnie razem.Dziekuje.
 Prosba: 31.12.2019, 09:13
 Najdroższy Jezu!W tym ostatnim dniu w roku proszę Cię gorąco o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Blagam o szczere pojednanie, miłość, zgodę i uczciwość małż enska . Pomóż im rozwiązać wszystkie problemy.Zawirzam Tobie to małżeństwo.W Tobie nadzieja.Niech się stanie wola Twoja.Jezu ratuj!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?

Kto to taki... przyjaciel?Kto to taki... przyjaciel?

św. TarazjueszaModlitwa do św. Tarazjuesza

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć PrzedziwnejModlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

Pan kieruje nas ku przyszłościPan kieruje nas ku przyszłości

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej