Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Krzysiek: 09.09.2019, 10:05
 Panie Boże, proszę Cię z całego serca, aby małżeństwo naszego syn się nie rozpadło, aby każde z nich zrozumiało że się kocha, żeby szacunek potęgował w nich, żeby zło przemieniło się w dobro, żeby wróciły rozmowy, zaufanie, proszę o wsparcie, aby rzeczy ważne przeważały nad złymi. Błagam o przebaczenie dla nich, żeby łaska Boża ich uzdrowiła, niech zniknie zazdrość, zawiść, wyzwiska, emocjonalna gra, niech świat virtualny przestanie dominować nad tym realnym, niech powróci miłość. Ojcze wysłuchaj mnie i przebacz błędy. Amen.
 Mama: 02.09.2019, 00:15
 Panie Boże proszę o uratowanie małżeństwa mojej córki i zięcia. Bardzo bym chciała aby moje wnuki miały mamę i tatę razem i wychowywały się w pełnej rodzinie.Spraw aby zagościła tam miłość .Proszę aby zięć się opamiętał i zauważył jak córka to bardzo kocha i dażył ją miłością i szacunkiem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego amen.Proszę o modlitwę.
 Kasia: 01.09.2019, 12:04
 Panie Boże, błagam Cię z całego serca, aby nasz związek (Kasia i Kamil) się nie rozpadł, aby każde z nas zrozumiało że się kocha, żeby szacunek potegowal w nas, żeby zło przemienilo się w dobro, żeby wróciły rozmowy, zaufanie, proszę o wsparcie, aby rzeczy ważne potegowaly nad złymi. Blagam o przebaczenie dla siebie, jak i swojego partnera, żeby laska Boża nas uzdrowiła, niech zniknie zazdrość, zawiść, wyzwiska, emocjonalna gra, niech świat virtualny przestanie dominować nad tym realnym, niech powróci miłość. Ojcze wysłuchaj mnie i przebacz błędy: ( Amen.
 Ewelina : 31.08.2019, 08:12
 Panie Boże proszę z całego serca i z całej duszy mojej pomóż mi uratować moje małżeństwo. Uratuj moje małżeństwo aby nasze dzieci wychowały się w pełnej rodzinie. Pomóż mojemu mężowi Sławkowi aby zrozumiał że mnie kocha i aby pokochał mnie całym sercem swoim. Bóg zapłać
 Ojciec: 23.08.2019, 17:02
 Proszę o uratowanie mojego małżeństwa
 ...: 15.08.2019, 14:06
 Pod adresem dockkr@wp.pl małżeństwa sakramentalne, przechodzące mniejsze lub większe trudności, mogą znaleźć pomoc duchową. Modlitwa i włączenie do intencji Mszy Świętych. W razie potrzeby także wskazówki, jak wyprowadzić małżeństwo z kryzysu do miłości i świętości. Każde małżeństwo sakramentalne jest do uratowania.
 Mama 5tki dzieci: 13.08.2019, 22:43
 Proszę o modlitwę o uratowanie naszego małżeństwa...mama 5 tki dzieci:)
 Karol: 09.08.2019, 05:57
 Potwierdzam OGROMNĄ skuteczność poniższych praktyk: 1. Częsty udział we Mszy świętej i Komunia Święta - najlepiej codziennie, raz w tygodniu to za mało. 2. Różaniec - odmawiany SERCEM, czyli starannie i z zaangażowaniem. Lepiej 1 różaniec starannie, niż wyklepać 3 części bez zastanowienia i w pośpiechu. Najlepiej codziennie 3 części SERCEM. 3. Post - może być raz w tygodniu o chlebie i wodzie. Może być dodatkowo inne umartwienie - odmówić sobie jakiejś przyjemności - ulubionego serialu, programu w telewizji, kawy. Dla każdego będzie to coś innego. Miłość to ofiara - pokaż Panu Bogu jak bardzo Ci zależy. Nie mówiąc już o wyrzuceniu papierosów. 4. Zamawiać Msze święte w intencji - za dusze w czyśćcu cierpiące. W miarę możliwości finansowych - można zamawiać regularnie, np. jedną Mszę świętą w tygodniu. Dla zmarłych w czyśćcu będzie to wielka pomoc i oni będą wiedzieć kto im pomógł - będziecie mieli, jako rodzina, wielu orędowników przed Dobrym Bogiem. Będą Wam wdzięczni i będą się za Was modlić.
 Agnieszka: 02.08.2019, 05:22
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż nie odszedł doi innej kobiety pokochał mnie znowu żebyśmy się szanowali wspierali .Bardzo go kocham.


 Agnieszka: 02.08.2019, 05:21
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo żeby mąż nie odszedł doi innej kobiety pokochał mnie znowu żebyśmy się szanowali wspierali .Bardzo go kocham.
 Sylwia załamana: 28.07.2019, 00:01
 Jezu proszę ratuj moje małżeństwo aby powrócił w nim szacunek, bliskość a krzyki i wyzwiska zamieniły się w kulturalny dialog
 Sylwia załamana: 27.07.2019, 23:52
 Jezu proszę ratuj moje małżeństwo aby powrócił w nim szacunek, bliskość a krzyki i wyzwiska zamieniły się w kulturalny dialog
 Gosia: 27.07.2019, 13:54
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa i odrodzenie się wzajemnej miłości.
 sabina: 23.07.2019, 04:39
 Proszę w intencji uratowania mojego małżeństwa zagrożonego rozpadem ,o wzajemną miłość i przebaczenie.
 K K: 20.07.2019, 13:34
 Najbardziej skuteczna jest modlitwa różańcowa i częste korzystanie z sakramentów - spowiedź i Eucharystia. Najlepiej codzienny udział we Mszy Świętej i Komunia Święta. Dopiero wtedy Pan Jezus ma drzwi otwarte, może działać i uzdrawiać to co wymaga uzdrowienia.
 Anna: 18.07.2019, 17:45
 Boże uratuj nasze małżeństwo (Anna i Krzysztof )niech powróci u nas miłość szacunek zgoda ,niech mąż zapomnij o tej kobiecie , spraw Panie aby już mnie nie zdradzał niech zrozumie ze bardzo mnie rani i ze rodzina jest najważniejsza ,Jezu ufam Tobie pomóż błagam
 Zalamana: 18.07.2019, 12:36
 Tak bardzo kocham męża , Panie Boże ratuj mnie i moje malzenstwo
 Zalamana: 18.07.2019, 12:36
 Tak bardzo kocham męża , Panie Boże ratuj mnie i moje malzenstwo
 mama : 16.07.2019, 20:18
 Proszę Ciebie, Jezu Chryste, aby małżeństwo mojej córki i zięcia obdarowane było cudem przemiany. Przemieniaj ich urazy w przebaczenie, oziębłość w żar miłości ofiarnej, szorstkość w delikatność, słowa przykre w pełne czułości, oddalenie w bliskość, smutek w radość, obojętność w pragnienie bycia razem. Oby w ich małżeństwie objawiła się Twoja Boska miłość i Twoja chwała. Tobie i Twojej Matce zawierzam ich szczęście małżeńskie i rodzinne. Amen
 Ewa: 14.07.2019, 07:34
 Boże, czy ratujesz nasze małżeństwo???Zlituj się!!! Tyle lat proszę...Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej