Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 AP: 15.08.2021, 08:13
 Ukochana Matko Najswietsza, Umiłowany Jezu, proszę o wskazanie najlepszej drogi dla naszego małżeństwa tak abyśmy nie musieli wszyscy cierpieć, płakać i załamywać się. Aby nasze dzieci były radosne i spokojnie mogły spać. Abyśmy my mogli odnaleźć siebie lub najlepsza drogę w zgodzi i pokoju na odejście od siebie aby się nie spalać a zrobić więcej w życiu w spokoju łagodności i w miłości do Boga. Aby nasze zawieszenie w powietrzu nie trwało kolejne lata abyśmy mogli żyć pełnia życia jakie nam Boże ofiarowałem. Prosimy o sile i pomoc oraz wskazanie najlepszej drogi. Proszę o sile do przetrwania każdego dnia.
 JK: 06.08.2021, 23:17
 Panie nie opuszczaj nas, Daj nam nadzieję Proszę Cię uratuj nas i naszą rodzinę!
 Jola: 28.07.2021, 23:36
 Panie Jezu uratuj nasze małżeństwo spraw aby mąż przejrzał na oczy dla dobra naszych wspólnych dzieci a kobieta która pocieszycielka zniknęła z jego życia na zawsze i szukała miłości w wolnej przestrzeni oszczędzając nam wszystkim krzywdy.Pozwól mojemu mężowi pokochać samego siebie za ro co uczynił naprowadź go na prosta drogę -drogę rodzinna.Pozwól nam rozpalić ogień naszej wspólnej miłości pozwól przebaczyć pozwól poukładać nasz swiat na nowo z naszymi dziećmi bo one są Twoim darem.Jezu ufam Tobie i dziekuje z całego serca za wysłuchanie próśb i modlitwę w naszej intencji Amen.
 Asia: 24.07.2021, 22:08
 Panie Jezu Chryste Jutro nasza rocznica ślubu Proszę, błagam spraw żebyśmy znów stali się kochająca rodzina . Panie Jezu nie opuszczaj nas !
 Aneta: 21.07.2021, 11:17
 Panie Boże daj zdrowie mojej przyjaciółce i błogosław Jej na każdy dzień.
 Aneta: 21.07.2021, 11:15
 Panie Boże uratuj nasze małżeństwo, przemień nasze urazy , smutek, obojętność, brak czułość w coś dobrego.
 Krzysztof : 17.07.2021, 12:08
 Panie Boże pomóż mojemu małżeństwu aby odzyskał zaufanie żony, wyrządziłem wiele złego, wiele lez wylanych z mojej winy , wiele krzywd wybacz mi Boże i spraw żeby zdazyl się cud i wszystko wróciło do normalności
 Krzysztof : 17.07.2021, 11:53
 Panie Boże pomóż bym odzyskam zaufanie żony która tak bardzo zraniłem i wyrządziłem tak wiele krzywdy jej i całej rodzinie
 Łucja : 15.07.2021, 20:14
 Panie Boże błagam Cię I bardzo proszę aby syn pojednał się z żoną, proszę ratuj to małożeństwo daj im siłę i wiarę


 Irena: 06.07.2021, 20:50
 Panie Boże błagam Cię o Cud w wiadomej intencji.
 Asia: 03.07.2021, 21:32
 Pani proszę dodaj mi siły i nadzieję ba ratowanie mojego małżeństwa. Błagam oczyść nasze myśli ze złego i pozwól nam przywrócić naszą miłość dla naszej córeczki i dla mnie i męża Błagam nie opuszczaj nas !!!!!
 Mariusz : 03.07.2021, 11:27
 Najukochansza Matko rodzicielko Syna Bożego ratuj moje małżeństwo wypros u Pana Boga naszego by zachował nasz związek. Niech wybaczy mi moje złe zachowanie i nawróci zdradzającą żonę. Niech wstrzyma proces rozwodowy. Błagam Boże w Trójcy Przenajswietrzej tknij w moja żonę Ducha Swietego. Niech oczyści jej rozum i złe myśli ,wybacz jej grzechy i nawrócić do wiary i powrotu do meza który wszystko jej wybaczy. Idsun ja od zla i cierpienia jakie mi wyrządza. Pragnę mieć rodzinę dzieci i żonę do końca swych dni. Błagam Boże w łaskawości swojej zachowaj moja rodzinę 😭
 GRAZYNA: 27.06.2021, 16:06
 JEZU URATUJ MOJE ROZPADAJACE SIE MALZENSTWO. DAJ MI SILE PRZETRWAC ZLE CHWILE ILASKE NAWROCENIA DLA MOJEGO MEZA
 Dariusz: 25.06.2021, 12:14
 Panie Boże błagałam Cię, proszę o błogosławieństwo dla mojej najukochańszej żony Uli, proszę Cię aby wróciła do mnie
 Asia: 19.06.2021, 16:30
 Panie najukochańszy Błagam uratuj nasze małżeństwo Błagam uratuj mojego męża j mnie , niech źle myśli odejdą i n8ech znów zapanuje miłość szacunek i byśmy byli znow kochająca się rodziną dla nas samych i naszej wspaniałej córeczki Pani proszę bądź przy nas nie opuszczaj nas pozwól nam przejrzeć na oczy żebyśmy znów mogli dostrzec że to miłość i rodzina jest najważniejsza. Proszę i błagam pozwól nam znów znaleźć naszą miłość, nie opuszczaj nas !
 Urszula: 14.06.2021, 11:55
 Boze spraw aby moj malzonek Krzysztof przestal zyc w klamstwie zdradzie..Ratuj nasze malzenstwo .Niech opamieta sie i zacznie zyc wgodxie i prawdzie i miloscia rodziny.Amen
 Ewa: 09.06.2021, 18:18
 Umiłowany Jezu, Ukochana Maryjo! Z sercem przepełnionym bólem po zdradzie Męża, z sercem nadziei - pomimo...-- proszę wraz z Córeczką, uratujcie naszą Rodzinę przed rozpadem. Błagamy Was o to, by Mąż zostawil, to co złem jest, a serce miłością wypełnił, by nie opuszczał mnie i Córeczki. Spraw, by miłość, którą sobie przysięgaliśmy przed obliczem Boga, wróciła. Umocnij mnie w wierze, że tak się stanie, że Mąż odejdzie od Zła... i stworzymy znowu piękno zwane RODZINĄ. Daj mi siłę, bym wyzdrowiała, bym ten czas Panie przetrwała... Proszę, by Wszyscy, którzy przeżywają obecnie podobne trudy życia, odniesili zwycięstwo. Kocham Cię Maryjo, otul mnie płaszczem swej Matczynej miłości, zrozumienia i spraw, by Rafał powrócił do nas. Uczyń Jego serce sercem bijącym miłością ku nam. Oddal pokusy...zło, używki, kobietę... Uzdrów Miłość Naszą Żona Ewa i Córeczka Oktawia
 Irek: 04.06.2021, 12:01
 Jezu proszę uratuj moje małżeństwo, daj mi siłę i wiarę, by pokonać trudności.
 Józef : 30.05.2021, 22:35
 Panie Boże uratuj Nasze małeństwo, aby żona wybaczyla i zrozumiała że jesteśmy ,,jedno,, Kocham ją i chce na chwałę Bożą być razem, obyśmy wyrwali w miłosci i realizowali przysięgę małżeńską a dzieci wzrastaly w poczuciu szczęścia i milosci w domu rodziny. Bardzo mi zależy na rodzinie kocham żonę i dzieci i prisze Ciebie Boże nie pozwoj by nasze małżeństwo się rozpadło wierzę że potrafisz serce mej żony przemienić na lepsze a wrogów i ludzi którzy jej doradzają by rozwód był oddaj od nas na zawsze jeśli trzeba sprubuj się jej objawić by zrozumiała że ja kocham i oddaliła pozew o rozwód wierzę że nie zawiedziesz mnie Boże
 Piotr: 30.05.2021, 06:19
 Panie Boże uratuj Nasze małeństwo, aby żona wybaczyla i zrozumiała że jesteśmy ,,jedno,, Kocham ją i chce na chwałę Bożą być razem, obyśmy wyrwali w miłosci i realizowali przysięgę małżeńską a dzieci wzrastaly w poczuciu szczęścia i milosci w domu rodziny. A jeśli jest inna wola Twoja dodaj mi siły abym to zrozumiał, przetrwał. Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojej rodziny, małżeństwa.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7

Modlitwa do św. Jakuba ApostołaModlitwa do św. Jakuba Apostoła

Litania do św. Jakuba ApostołaLitania do św. Jakuba Apostoła

Modlitwa do św. KrzysztofaModlitwa do św. Krzysztofa

Modlitwa do św. OlimpiiModlitwa do św. Olimpii

Santiago de CompostellaSantiago de Compostella

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej