Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Ewa: 27.11.2016, 16:52
 Proszę o uratowanie mojego małzeństwa
 aga: 23.11.2016, 20:04
 Panie Boże, proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa, o zgodę pomiędzy moim mężem a rodzicami. Proszę Cię daj wiarę mojemu mężowi, aby w końcu zrozumiał ze jesteśmy dla niego najważniejsi. Żeby mnie i dzieci kochał i trwał z Nami oraz szanował moją rodzinę. Kocham go, choć już nie mnie on nie słyszy.. Proszę wysłuchaj mnie.Amen.
 Katarzyna: 22.11.2016, 14:06
 Boże Ojcze uratuj nasze małżeństwo, odbuduj je, wlej w nasze sera miłość małżeńską i ulecz męskość mojego męża i moją kobiecość. Spraw żebyśmy stali się dla siebie Twoim darem.Proszę o uleczenie ze zdrad i kłamstw.Proszę o potomka dla nas jeśli jest taka Twoja wola.
 Bozena: 16.11.2016, 21:00
 Panie Boże pomóż uratować nasze małżeństwo daj nam jeszce szanse
 Małgorzata: 13.11.2016, 15:34
 Panie, Ty jeden wiesz, co dzieje się w moim sercu- ile w nim bólu, żalu i strachu. W imię Twojej miłości proszę Cię, pomóż uratować moje małżeństwo. Zatroszcz się o nas Ty. Ufam Tobie.
 SOFIX: 12.11.2016, 02:20
 Boże proszę !!! Ty wiesz czego potrzebuje nasze małżeństwo najlepiej Proszę żeby nie nawisc mojej żony i chore rzeczy które robi zamienily się w MIŁOŚĆ
 Marta: 06.11.2016, 23:18
 Panie, proszę odnów miłość i jedność małżeńską Marty i Pawła , Szymona i Moniki, Teresy i Artura, Agaty i Irysa,Grazyny i Tadeusza, Marioli i Tomasza i wszystkich znajdujących się w głębokim kryzysie.
 Mario: 06.11.2016, 22:29
 Panie Jezu błagam o pomoc w moim małżeństwie o miłość szacunek i zrozumienie. Jezu Ufam Tobie. Przez wstawiennictwo Najświętszej Trójcy i Matki Boskiej
 Mili: 06.11.2016, 21:34
 Dajesz nadzieję, wiarę w lepszą przyszłość ufam


 anna: 31.10.2016, 17:22
 Boże proszę pomóż uratować moje małżeństwo. Odnaleźć na nowo miłość
 Agnieszka: 31.10.2016, 09:44
 Panie Boze , wiem ze na codzien nie jestem blisko Ciebie. Mielismy duzo trudnych chwil, prosze Cie Panie Boze o naprawienie naszego małzenstwa, uratowanie przed rozwoden. Daj wiare nam, mojemu mezowi ze jeszcze nie wszystko stracowne. Zebysmy nauczyli sie z soba na nowo porozumiewac, kochac. Zebysmy zawalczyli o nas, nasze malzenstwo, nasza rodzine.Dziekuje Panie Boze
 Beata: 30.10.2016, 20:36
 Panie Boże jeśli taka jest Twoja wola uratuj małżeństwo mojej Siostry.Proszę Cię Panie za wstawiennictwem św. Rity ocal tą rodzinę .
 ania: 30.10.2016, 18:49
 Panie Boże uratuj nasze małżeństwo mamy dziecko 2 latka
 Anonim G.: 30.10.2016, 06:09
 Panie Jesu ufam Tobie i wiem ze uratujesz nasze małzeństwo i nie doprowadzisz do naszego rozwodu .Dasz mam ostatnia szanse .Jesu ufam Tobie ty sie tym zajmi.Blagam!
 beata: 29.10.2016, 09:43
 Boże proszę cię opiekuj się naszym małżeństwem Pozwól mi cieszyć się moją rodziną,niech mój mąż mnie nie zostawia...proszę
 Renata: 28.10.2016, 23:17
 Panie Boże odbyła się pierwsza sprawa rozwodowa .Moje serce tego nie chce mąż złożył pozew.Proszę Cię Boże i matko Jezusa Chrystusa niech on wycofa się z tego .Mamy dwoje cudownych dzieci one potrzebują nas obojga.Czynił źle i nadal nie jest dobrze.Błagam ześlijcie łaskę i światło mądrości.Niech nie słucha doradców, Dla dzieci musimy żyć w zgodzie i miłości żeby wyrośli na mądrych ludzi.Proszę wysłuchajcie mojej modlitwy w intencji spokoju zdrowia zgody i miłości. proszę i błagam o wysłuchanie modlitwy.Czuwajcie nad naszym domem
 iwona: 26.10.2016, 11:29
 Boże ratuj moje małzeństwo ,daj nam jeszcze szanse
 iwona: 26.10.2016, 00:03
 Panie Boże pomóż mi w ratowaniu mojego małżeństwa kocham mojego męża daj nam łaske pojednania i szanse zaczęcia wszystkiego od nowa nie rozdzielaj nas .jezu ufam tobie
 Joanna: 25.10.2016, 14:12
 Boże błagam, o uratowanie mojego małżeństwa. Boże Ty wiesz że bardzo pragnę aby wszystko jeszcze się ułożyło, proszę tylko ten jeden raz aby wszystko znowu było w porządku.
 Krystian: 21.10.2016, 11:38
 Trójco Przenajświetsza błagam zachowaj moje małżeństwo w całości. Tak bardzo pobłądziliśmy .Tyle ran i zawodów. W końcu coś pękło w mojej Kochanej Żonie Małgorzacie. Chce odejść i już nic do mnie nie czuje. Jestem zdruzgotany opuszczony ale widzę nadzieję bo ufam Bogu. Proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa błagam was o pomoc. Dziękuję Bogu już teraz za wysłuchanie modlitwy. A całe nasz małżeństwo oddaje pod władzę Matki Mayji i aby Ona zrobiła tutaj porządek. Bóg Wam zapłać!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] (28) [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?

Kto to taki... przyjaciel?Kto to taki... przyjaciel?

św. TarazjueszaModlitwa do św. Tarazjuesza

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć PrzedziwnejModlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

Pan kieruje nas ku przyszłościPan kieruje nas ku przyszłości

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej