Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 A... : 05.12.2020, 20:01
 Boże ratuj moje małżeństwo A i D. Które przezemnie zagrożone jest rozpadem.Spraw by żona na nowo mi zaufała.Daj siłę mojej żonie i odsuń odniej cierpienia które jej wyżadziłem i daj spokuj ducha.Boze błagam.
 Edi: 03.12.2020, 13:35
 Proszę, o modlitwe w intencji mojego małżeństwa aby moglo być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Proszę o przemianę naszych serc i wzajemną miłość do siebie .Panie Jezu Ty powiedziałeś, że nie ma takiego sakramentalnego małżeństwa, którego nie dałoby się uratować...wierzę że nasze małżeństwo Edyty i Janusza też może być jeszcze szczęśliwe razem .Jezu Ty się tym zajmij proszę 🙏🙏🙏
 Mariusz: 01.12.2020, 23:09
 pomurz nam borze odzyskać do siebie zaufanie zapomnac złe czyny i rzebyśmy odzyskali wieź wysłuchaj mojej proźby
 Mariusz: 22.11.2020, 13:57
 borze proszę uratuj nasze małrzestwo niech Renatka nie robi tych czynuwniech uwierzy rze będzie nam dobrze nie wraca zle chwile pomusz
 Basia: 17.11.2020, 19:49
 Boże błagam uratuj nasze małżeństwo, spraw, żebyśmy oboje dążyli do zmiany na lepsze, aby mąż porzucił myśli o rozwodzie i zostawieniu mnie i dzieci. Spraw, aby wszystko wróciło do normy, by było jak kiedyś.
 Monia: 14.11.2020, 05:24
 Boze ja dalej blagam i prosze uratuj nasze malzenstwo niech Marcin sie wprowadzi wejdz w jego serce blagam
 Nnn: 03.11.2020, 13:44
 Najdroższy Jezu! Że łzami w oczach błagam Cię o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Pomoz przebaczyć wszystko co było źle.Spraw Najdroższy Jezus aby Duch Sw wprowadził do ich mieszkania miłość i zgodę.Boze spaw aby małżonek powrócił i nie myślał o rozwodzie.Jezu tylko w Tobie nadzieja.Jezu pomóż.Jezu ratuj.Jezu ufam w Twoje miłosierdzie.
 Kasia: 24.10.2020, 08:48
 Panie Jezu, święty Janie Pawle Drugi, Matko Boża, uratujcie moje małżeństwo. Niech mąż porzuci myśli o rozwodzie.
 Iza: 21.10.2020, 22:57
 Panie Boże, miłosierny Jezu błagam Was o pomoc. Proszę o ratowanie mojego związku z T., niech to co się dzieje teraz będzie próbą którą umocni nasz związek. Niech T. się opamięta, przemyśli wszystko i wróci do mnie, do domu. Niech jego serce rozpali się miłością do mnie. Tak bardzo Go kocham. Nie mam już łez, nie mam już sił. Tak strasznie za Nim tęsknię. Proszę, niech się stanie cud.


 Sf: 19.10.2020, 22:49
 Boże , proszę ratuj małżeństwo mojego brata.Pomóż im dojść do porozumienia w tym trudnym czasie. Polecam Ci Panie Jezu wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem. Lekarzu naszych dusz i ciał dopomóż Nam i ulecz nasze małżeństwa.Chroń je od złego, nie pozwól by cokolwiek rozlaczylo tych , których Ty Panie połączyłeś przed ołtarzem na wieki. Amen.
 Jerzy: 16.10.2020, 19:50
 Boże uratuj moje małżeństwo.
 Mariusz: 14.10.2020, 21:41
 Maryjo proszę Cię wysłuchaj moich modlitw i uratuj moje małżeństwo Panie Jezu proszę Cię spraw cud przemiany moje Żony proszę pomóż kocham Cię Jezu i Maryjo
 Mama : 12.10.2020, 13:16
 Boże najukochanszy błagam cię uratuj małżeństwo mojego syna prosi mama
 Siostra: 09.10.2020, 18:11
 Boże proszę ratuj malzenstwo mojego brata. Spraw by doszedł do porozumienia z żoną. Proszę o dar szczerej rozmowy dla nich. Proszę aby mój brat się opamiętal i nie zerwał małżeńskiego węzła. Błogosław im Panie chroń to małżeństwo przed wplywem wszelkiego zła. Jezu ufam TOBIE.
 Kasia: 03.10.2020, 03:55
 Boze najdroższy, uratuj moje małżeństwo przed rozpadem. Spraw by mąż pokochał mnie na nowo, by mnie nie odrzucił. Dobry Jezu proszę o cud miłości, zjednoczenia i potrzeby bycia razem. Błagam!
 Mama: 30.09.2020, 12:59
 Boże wszechmogący ratuj małżeństwo syna bo się pogubili sprowadź ich na dobrą drogę prosi mama
 Kasia: 27.09.2020, 04:42
 Boze najdroższy, uratuj moje małżeństwo przed rozpadem. Spraw by mąż pokochał mnie na nowo, by mnie nie odrzucił. Dobry Jezu proszę o cud miłości, zjednoczenia i potrzeby bycia razem. Błagam!
 mama: 26.09.2020, 10:25
 Boże Wszechmogący, Najświętsza Maryjo Panienko i wszyscy Świeci błagam uratujcie małżeństwo mojej córki przed rozpadem
 Dorota: 22.09.2020, 15:02
 Wszechmogący Boże, zwracam się do Ciebie znowu o pomoc.Wiem że z Tobą wszytsko jest możliwe i głęboko wierzę w Twe dobro i moc. Błagam pomóż odbudowac moje małżeństwo,spraw by mąż pokochał mnie na nowo, odsuń od niego wszelkie pokusy i osoby mągące zagrozić naszemu małżeństwu. Spraw byśmy na nowo zjednoczyli się, przeprowadź nas przez wszelkie zło które teraz ma miejsce i zaprowadź porządek, przejmij ster. Ufam Ci Pani, Jezu Chryste, otwieram moje serce, umysł, ciało i duszę dla CIEBIE. Amen
 matka: 26.08.2020, 09:41
 Proszę Cię Jezu o dar mądrości Ducha Św dla Ewy i Karola oraz o uratowanie ich małżeństwa, żeby sobie wybaczyli i naprawili wzajemne relacje i dalej razem wychowywali swojego synka Łukaszka. Proszę Cię Jezu o cud.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Brat Albert Chmielowskiśw. Brat Albert Chmielowski

Modlitwa do św. Brata Alberta ChmielowskiegoModlitwa do św. Brata Alberta Chmielowskiego

Litania do św. Brata AlbertaLitania do św. Brata Alberta

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

Chatka św. brata Alberta na KalatówkachChatka św. brata Alberta na Kalatówkach

Modlitwa do św. AlinyModlitwa do św. Aliny

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej