Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Elżbieta: 20.12.2019, 19:02
 Panie Boże , sytuacja w małżeństwie mojej córki wydaje sie bez wyjścia,papiery do sprawy rozwodowej złożone.Blagam o cud w ich sprawie.Panie Boże ja nie ustaje w modlitwie wierzę, mam nadzieję że jest jakaś szansa .Proszę żeby zrozumieli swoje błędy , aby potrafili sobie przebaczyć aby chcieli dla siebie i swoich dzieci /3,5 dziewczynki/ zbudowac na nowo rodzinę. Panie Boże bez Twojego wsparcia wydaje sie to niemozliwe.Panie Boże daj im jeszcze jedna szansę,
 Doc: 20.12.2019, 07:53
 Bardzo mocna konferencja ks. Dominika Chmielewskiego dla małżonków - 13 minut: youtu.be/Zp8BCKY9cFw - Jeśli chcesz mieć piękne małżeństwo, pełne miłości i pokoju - zacznij od zbudowania osobistej więzi z Panem Jezusem, przylgnij do Niego całym sercem i dopiero wtedy będą owoce. WIELKIE owoce.
 Sylwia : 17.12.2019, 22:10
 Boże jeśli jest jeszcze choć cień szansy na uratowanie mojego małżeństwa to mi dopomóż, proszę o cud aby mój mąż zrozumiał że ja i synek bardzo go potrzebujemy i kochamy. Aby znikła nienawiść z jego serce odmien je Panie Jezu. Ty wszystko możesz Panie, spraw by mąż znowu mnie pokochał tak jak ja kocham jego. Św Ojcze Pio pomóż mi znieść to cierpienie. Dodaj mi sił i odwagi. Amen.
 Prosba: 16.12.2019, 00:08
 Panie Jezu!Weź w swoją opiekę małżeństwa moich dzieci.Kieruj ich postępowaniem.Daj im zdrowie, zgodę i miłość.Otocz opieką ich dzieci aby były zdrowie i dobre.Czuwaj nad nimi w każdy czas.Niech się stanie wola Twoja.Ty się Tym zajmij.
 Prosba: 16.12.2019, 00:08
 Panie Jezu!Weź w swoją opiekę małżeństwa moich dzieci.Kieruj ich postępowaniem.Daj im zdrowie, zgodę i miłość.Otocz opieką ich dzieci aby były zdrowie i dobre.Czuwaj nad nimi w każdy czas.Niech się stanie wola Twoja.Ty się Tym zajmij.
 MM: 14.12.2019, 22:45
 Wielki i Miłosierny Boże!Z największą ufnoscia błagam Cię o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Blagam Cię o łaskę szczerego pojednania i zgody.Dopomoz rozwiązać wszystkie trudnosci i kłopoty.Najdrozszy Boże zawierzam ich życie Tobie czuwaj nad nimi i pomóż im w każdym dniu.Jezu ufam Tobie.Tylko w Tobie nadzieja.Niech się stanie wola Twoja.Boze Ty się tym zajmij.
 M: 14.12.2019, 04:22
 Wielki i Miłosierny Boże!Z największą ufnoscia błagam Cię o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Spraw aby do ich domu powróciła prawdziwa miłość,zgoda, szacunek i szczerość.Aby przebaczyli sobie wszystkie urazy i prawdziwe się pojednali.Aby uwierzyli że z Bożą pomocą wszystko można zmienić.Tobie Mój Boże zawierzam Te dzieci z nadzieją że będzie dobrze.Jezu ufam i wierzę w Ciebie.Jezu pomóż i uratuj to małżeństwo.
 Anna: 12.12.2019, 16:43
 Panie Boże odsuń demony od mojego mężą i otwórz jego serce na moją miłość. Niech w końcu zrozumie, co jest w życiu najważniejsze i dla czego warto żyć. Spraw byśmy się pojednali i żyli razem do samego końca. Boże ratuj moje małżeństwo.
 MATKA: 07.12.2019, 19:01
 Panie Boże proszę o uratowanie małżeństwa mojego syna. Wiem że źle postępują oboje. Kłócą się ciągle i nie mogą sobie przebaczyć, są bardzo uparci. Bardzo kocham ich oboje i serce mi krwawi gdy widzę ich zamarznięte serca. Mają troje dzieci. Dziewczynki 10 i 12 lat, chłopczyk 8 lat . Dzieci bardzo to przeżywają. Jezu przebacz im błędy i błagam spraw aby się pogodzili. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ame


 G: 02.12.2019, 22:38
 Panie,nie pozwól,bym opadła z sił. Nie pozwól,by opuściła mnie nadzieja. Nie pozwól, bym zwątpiła. Bądź przy mnie. Daj wytrwałość w modlitwie. Kocham Cię Boże. Kocham mojego Męża.
 G: 30.11.2019, 22:13
 Jezu,ufam Tobie,Jezu Ty się tym zajmij. Proszę,ocal moją Rodzinę,niech mój Mąż uwierzy,że go kocham,niech spróbuje mi wybaczyć. Daj mi siły Panie. Wierzę, że mnie nie zostawisz. Jezu,Ty się tym zajmij. Amen.
 Maciej: 29.11.2019, 20:05
 Boze. W Tobie nadzieja. Zrozumialem swoj blad. Blagam pomoz mi odzyskac Żonę. Ona i dzieci sa wszystkim czego pragnę.
 Dorota: 28.11.2019, 14:22
 Panie Jezu, uratuj moje małżeństwo. Błagam, spraw, by mąż pokochał mnie na nowo, zapomniał o uczuciu do kochanki i by chciał powrócić do mnie i do dzieci. Pobłogosław i uzdrów nasz związek, daj siłę i wiarę w to, że można to nasze małżeństwo odbudować.
 dockkr@wp.pl: 21.11.2019, 12:42
 Potwierdzam dużą skuteczność poniższych praktyk: 1. Częsty udział we Mszy świętej i Komunia Święta - najlepiej codziennie, raz w tygodniu to za mało. 2. Różaniec - odmawiany SERCEM, czyli starannie i z zaangażowaniem. Lepiej jeden różaniec starannie, niż wyklepać trzy części bez zastanowienia i w pośpiechu. Najlepiej codziennie trzy części SERCEM. 3. Post - może być raz w tygodniu o chlebie i wodzie. Może być dodatkowo inne umartwienie - odmówić sobie jakiejś przyjemności - ulubionego serialu, programu w telewizji, kawy. Dla każdego będzie to coś innego. Nie mówiąc już o wyrzuceniu papierosów. 4. Zamawiać Msze święte w intencji - za dusze w czyśćcu cierpiące. W miarę możliwości finansowych - można zamawiać regularnie, np. jedną Mszę świętą w tygodniu. Dla zmarłych w czyśćcu będzie to wielka pomoc i oni będą wiedzieć kto im pomógł - będziecie mieli, jako rodzina, wielu orędowników przed Dobrym Bogiem. Będą Wam wdzięczni i będą się za Was modlić.
 Ania: 21.11.2019, 05:53
 Boże, tak bardzo Cię kocham i tak mocno wierzę w sakrament małżeństwa, który przyjęliśmy z mężem 11 lat temu. Proszę spraw Boże żeby mąż nawrócił się i znowu rozpalił ogień w naszych sercach. Ojcze spraw żeby nasza córka Marta znowu poczuła bliskość taty i jego zaangażowanie w naszą rodzinę. Boże tyle laski w życiu otrzymałam od Ciebie, tyle pomogłeś mi nieść krzyży, proszę Cię i teraz o poukładanie myśli słów i czynów w całość. To przecież rodzina jest tu kluczem. Pragnę miłości do Ciebie Boże i do męża. Są. Rodzino proszę o pomoc i wsparcie. Szczęść Boże
 Magda : 19.11.2019, 18:13
 Jezu dotknij naszego małżeństwa,obdaruj moje serce i duszę miłością małżeńską do mojego męża Darka że bym go każdego dnia kochała bardziej.Daj mi łaskę nie powracania myśli do byłego związku oraz rozpamietywania które niszczą moje uczucia do męża .Proszę aby mój mąż przyjął komunię św.Przemień nasze małżeństwo w miłość tak jak w Kanie Galilejskiej przemienileś.Jezu Ufam Tobie z całego serca !!
 Iwona: 19.11.2019, 11:53
 Panie Boże Wszechmogacy proszę Cię, ratuj małżeństwo mojego syna Tomasza. Wlej proszę w ich młode serca zrozumienie, zgodę i rozpal na nowo miłość. Uchron od rozpadu. Bóg zapłać.
 Iwona: 19.11.2019, 11:51
 Panie Boże Wszechmogacy proszę Cię, ratuj małżeństwo mojego syna Tomasza. Wlej proszę w ich młode serca zrozumienie, zgodę i rozpal na nowo miłość. Uchron od rozpadu. Bóg zapłać.
 Aga: 18.11.2019, 08:00
 O uratowanie naszego malżenstwa,żeby mąż do nas wrócił żeby zrozumial co traci i jak bardzo nas krzywdzi i kaleczy jak ja cierpie i dzieci jak tesknią żebysmy mogli być wszyscy szczęśliwi. Boże błagam Cię, Panie Jezu, Maryio wstawcie się za nami blagam jest bardzo źle.
 waldemar: 15.11.2019, 16:53
 o uratowanie małżeństwa Magdaleny i Andrzeja
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 6Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 6

Modlitwa do bł. Doroty z MątówModlitwa do bł. Doroty z Mątów

Litania do bł. Doroty z MątówLitania do bł. Doroty z Mątów

Mam od Niepokalanej zapewnione niebo"Mam od Niepokalanej zapewnione niebo"

Ołtarz, dary i tacaOłtarz, dary i taca

ks. Jerzy Wojciech Heideks. Jerzy Wojciech Heide

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej