Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 J: 18.02.2022, 20:45
 Jezu już brak mi siły i nadzieji..błagam nie zostawiaj mnie, nie opuszczaj . Święta Rito błagam wstaw się za mną,za nami i uratuj nasze małżeństwo dla naszego dziecka i dla nas
 Joanna: 18.02.2022, 12:12
 Panie Boże,proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa.Błagam Cię Boze uratuj nas.W Tobie ufność.Kocham Cię Boże.Matko Boska wesprzyj.
 Beata: 18.02.2022, 08:05
 Proszę o modlitwę za uratowanie mojego małżeństwa, w sądzie toczy się sprawa rozwodowa. Niech Duch Święty natchnie serce męża, by zobaczył, ile zła wokół siebie czyni. Przyrzekał przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość, a daleko mu do tego. Dostał się w szpony sekty ekonomicznej, która totalnie nim zawładnęła. Proszę o łaskę opamiętania i zwrócenia się do mnie, a wyzwolenia ze związku z inną kobietą, z którą teraz mieszka. Niech przysięga małżeńska jest silniejsza od mocy zła
 Anna : 06.02.2022, 12:33
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeńska. Proszę o nawrócenie mojego męża.
 JK: 27.01.2022, 23:00
 Panie Jezu dodaj mi siły wiary i nadzieji na uratowanie naszego małżeństwa. Spraw żebyśmy znów spojrzeli na siebie miłością która nie pamięta złego . Proszę się o cud uzdrowienie naszego małżeństwa dla nas i dla naszego najukochanszego dziecka . Błagam Jezu bądź przy nas dodaj nam siły i wiary . Już proszę daj nam szansę uratować małżeństwo tylko w Tobie nadzieja .
 Kamila: 26.01.2022, 23:23
 Panie Boże, Matko najświętsza Błagam was żeby nasze małżeństwo się nie rozpadło, skrusz serce mojego męża żeby się do mnie odezwał żeby zobaczył ze kocham go całym sercem i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Proszę oddał od nas zle myśli nienawiść, przykre słowa, zdrady. Proszę aby mi przebaczył wszystkie krzywdy które mu wyrządziłam. Ja mu przebaczam. Oddal od nas ludzi i szatana którzy nam źle życzą. Oddal tą zawziętość. Proszę daj mi cierpliwość, daj nam siłę do walki o nasze małżeństwo o nasza rodzinę żeby nasz synek nie cierpiał. Spraw aby mój mąż zatęsknił za mną, odezwał się i pokochał na nowo. Przepraszam za wszystko i proszę o przebaczenie
 Kamila: 26.01.2022, 23:21
 Panie Boże, Matko najświętsza Błagam was żeby nasze małżeństwo się nie rozpadło, skrusz serce mojego męża żeby się do mnie odezwał żeby zobaczył ze kocham go całym sercem i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Proszę oddał od nas zle myśli nienawiść, przykre słowa, zdrady. Proszę aby mi przebaczył wszystkie krzywdy które mu wyrządziłam. Ja mu przebaczam. Oddal od nas ludzi i szatana którzy nam źle życzą. Proszę daj mi cierpliwość, daj nam siłę do walki o nasze małżeństwo o nasza rodzinę żeby nasz synek nie cierpiał. Spraw aby mój mąż zatęsknił za mną, odezwał się i pokochał na nowo. Przepraszam za wszystko i proszę o przebaczenie
 Joanna : 20.01.2022, 17:07
 Panie Boże spraw aby mąż spojrzał na mnie z miłością, żeby widział kobietę na którą zawsze może liczyć w zdrowiu i chorobie Spraw, żeby wszystkie złe duchy go opuściły. Proszę uratuj nasze małżeństwo. Tylko w Tobie nadzieja.
 Gosc: 19.01.2022, 19:01
 Pani Boże uratuj nasze małżeństwo , aby mąż widział we mnie więcej dobrego niż złego , żebyśmy się kochani jak kiedyś i wzajemnie sobie ufali , aby mąż był zawsze ze mną i naszym 6 letnim synkiem , jest ciężko między nami , ale modlę się o poprawę i żeby lepiej było nam na sercu , Pani Boże Ty możesz wszystko


 Ewelina: 10.01.2022, 19:35
 Panie Boże, proszę o zgodę między mną i moim mężem, doprowadź nas znowu szczęśliwie do siebie, pozwól zacząć wszystko od nowa, uratuj nasze małżeństwo na Twoją chwałę, jeśli taka jest Twoja wola. Jezu, Ty się tym zajmij! Działaj Jezu, jeśli taka jest wola Twoja, Panie!
 ola: 10.01.2022, 12:05
 Panie Boże proszę uratuj moje małżeństwo. Otwórz oczy mojemu mężowi, na to że to co czuje do innej kobiety to zło i omotanie a nie zakochanie i miłość. Wysłuchaj modlitwy naszego syna. Daj mi siły aby wytrwać.
 S: 09.01.2022, 21:09
 Panie Boże proszę pomóż nam! Uratuj małżeństwo moich rodziców. Daj proszę do zrozumienia mojemu tacie że rodzina jest najważniejsza i żeby już nie pisał z druga kobietą i żeby ta kobieta dała mu już spokój. Uratuj nas.
 Anna : 08.01.2022, 13:21
 Proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeńska.
 Ewelina: 07.01.2022, 17:56
 Panie Boże, proszę o zgodę między mną i moim mężem, doprowadź nas znowu szczęśliwie do siebie, pozwól zacząć wszystko od nowa, uratuj nasze małżeństwo na Twoją chwałę, jeśli taka jest Twoja wola. Jezu, Ty się tym zajmij! Działaj Jezu, jeśli taka jest wola Twoja, Panie!
 Ewelina: 06.01.2022, 15:55
 Panie Boże, proszę o zgodę między mną i moim mężem, doprowadź nas znowu szczęśliwie do siebie, pozwól zacząć wszystko od nowa, uratuj nasze małżeństwo na Twoją chwałę, jeśli taka jest Twoja wola. Jezu, Ty się tym zajmij!
 matka: 06.01.2022, 14:39
 Boże mój ukochany uratuj proszę małżeństwo syna aby dziecko które się wkrótce urodzi mogło cieszyć się rodzicami i odwrotnie. Zeslij proszę na nie Światło Ducha Świętego. Amen
 Kasia: 06.01.2022, 01:13
 Panie Boże proszę cię pomóż mi i mojemu mężowi odnaleźć szczęście i miłość. Amen
 Sylwia: 05.01.2022, 19:36
 Panie Boże, za wstawiennictwem Św. Rity i Błogosławionego Jana Pawła II proszę o uratowanie małżeństwa mojego brata. Aby mogli wzrastać w razem Twojej miłości wraz z trójką swoich dzieci. Boże oddał od nich całe zło szatana abu w ich domu zagościła miłość i spokój, by tą miłością zarażali swoje dzieci.
 Edyta: 02.01.2022, 22:11
 O powrót do współmałżonka Marka i realizowanie przysięgi malzenskiej
 Magda: 18.12.2021, 03:25
 Prosze Boze, przez wstawiennictwo Matki Najswietszej, przez Jej Niepokalane Serce, uratuj Malzenstwo Jennifer i jej Meza.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej