Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 K:: 28.04.2020, 15:13
 Panie Jezu proszę o siłę i wytrwałość w zmianie swojego zachowania do męża i pomoc w tym żeby on uwierzył że jest to możliwe. Jezu ufam tobie.
 Lusi: 19.04.2020, 20:07
 Boże Miłosierny Proszę o swoje małżeństwo o nawrócenie głębokie dla męża Michała i dla Nas o miłosierdzie do siebie wzajemnie. Zatroszcz się o nas Nasz Panie wiesz jak się boję i cierpię. Bóg Zapłać
 Doc: 15.04.2020, 05:32
 Bardzo mocna konferencja ks. Dominika Chmielewskiego dla małżonków - 13 minut: youtu.be/Zp8BCKY9cFw - Jeśli chcesz mieć piękne małżeństwo, pełne miłości i pokoju - zacznij od zbudowania osobistej więzi z Panem Jezusem, przylgnij do Niego całym sercem i dopiero wtedy będą owoce. WIELKIE owoce.
 piotr: 14.04.2020, 09:19
 Matko Boza.Prosze o laske uratowania mjego malzenstwa ,ktore jest juz na rozstaniu i Was ludzi blisko Boga ,abyscie tez wyprosili nam dar przemiany.
 Anonim: 13.04.2020, 23:01
 Matko Bożą, proszę Cię o wstawiennictwo h Boga w intencji pojednania się małżonków Artura j Anety. Proszę Cię o miłość w ich związku wierność, aby o siebie serca przemienił się w ciepłe czule z wzajemną troską o siebie.Sby ich serca były czyste podobne do twego.zsby w ich domu zapanowała zgoda i wzajemne zrozumienie. Aby na nowo Ciebie odnaleźli w swoim małżeństwie. Aby wytrwali w przymierze małżeńskiej.
 Tomasz: 13.04.2020, 19:36
 Błagam o uratowanie mojego małżeństwa Mamusiu najświętsza . Ja zawiniłem żona odeszła , ale ja ją bardzo kocham , kocham ją i syna naszego Wiktora. Błagam o wstawiennictwo Twoje. AMEN.
 K. : 05.04.2020, 16:01
 Matko Boża, proszę Cię o pomoc z moim małżeństwie, żeby mąż zaczął mnie szanować, zaopiekował się naszym dzieckiem oraz zerwał relacje z ludźmi którzy niszczą to co jest między nami. Proszę. Bóg zapłać.
 Basia: 04.04.2020, 22:42
 Jezu Miłosierny ufam Tobie. Ufam, że uratujesz nasze małżeństwo.
 Anonim. : 02.04.2020, 22:51
 Boże proszę Cię o miłość w nim małżeństwie która zaraz po ślubie wygasła o opamiętania się męża. Nie wiem co robić daj mi jakiś znak. Łączy nas tylko córka.


 Janusz: 02.04.2020, 15:37
 Przenajświętsza Panieko proszę uratuj moje małżeństwo żeby żonie minęło zauroczenie i wróciła od kochanka do domu,żeby zły demon ją opuścił i znów była miłość między nami, żeby nasz Sakrament małżeński który składaliśmy przed Bogiem wypełnił się do końca. W Jmie Ojca Syna i Ducha Świetego. AMEN
 Zatroskana Matka: 02.04.2020, 14:53
 Proszę o uratowanie małżeństwa mojego syna ,w Tobie Nadzieja ... Dziękuję
 Mia: 25.03.2020, 21:39
 Matko Boza, Mamusiu moja w Niebie... blagam Cie o wstawiennictwo u Boga ... uratuj moje malzenstwo... jesli taka.jest wola Boga
 Mariusz: 23.03.2020, 23:15
 Matko Boża proszę Cię u ratuj moje małżeństwo żebym zapanowała w nim miłość wierność i uczciwość małżeńska którą przysięgaliśmy Panu Bogu proszę Cię z całego serca
 Andrzej: 23.03.2020, 22:45
 Proszę o miłość małżeńską CIEBIE Matko Boża i Ciebie Panie Jezu .
 A: 23.03.2020, 14:33
 Matko Boża, jeśli taka jest wola Boża uratuj moje małżeństwo... Maz zakochał się w innej kobiecie... Mamy 3 letniego syna... Wskaż drogę Kochana Matko... Dziękuję za Twoja opieke i pomoc.
 Matka: 23.03.2020, 11:06
 Panie Jezu błagam wysłuchaj mego błagania. Panie Jezu uratuj małżeństwo mojej córki. Panie Jezu nawróć mojego zięcia niech wróci do domu. Mateczko Kochana nie dopuść by mój wnuk wychowywał się bez ojca. Błagam o wysłuchanie i błagam o modlitwę.
 Anonim: 21.03.2020, 15:07
 Bardzo proszę o pomoc w uratowaniu jeśli jeszcze się da mojego małżeństwa. Z dnia na dzień zostałam sama i nie rozumiem czemu, co byli złe... Odpędzają szatany od naszego związku.
 Mama: 19.03.2020, 15:44
 Mateczko kochana Mateczko jedyna błagam cie z całego serca uratuj małżeństwo mojej córki . Prowadz ich wspólną droga do Pana naszego Jezusa Chrystusa. Błagam spraw żeby znowu sie pokochali Spraw żeby razem z moim wnukiem stworzyli szczęsliwą kochającą rodzinę. Błagam wysłuchaj mej prośby
 Anonim: 14.03.2020, 14:17
 Panie BOŻE najświętsza Maryjo święty Józefie dopomozcie mi aby moje małżeństwo przetrwało kocham meza żeby on otworzył się na mnie żeby wszystkie zle szatany przepedzic od niego żeby jego rozum się nawrócił do mnie jego żony i do Pana Boga błagam o modlitwę w intencji naszego malzenstwa A wszystkie zle demony aby odeszszly i przepadły amen.
 Ona: 12.03.2020, 20:56
 Matko Boża Proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa,bardzo kocham męża ,nie zawsze nam się układało ,lecz moja miłość jest szczera.Jest wiele osób które są przeciwne naszemu związkowi,manipulują moim mężem dla własnych korzyści, a ja chce żeby on w końcu zobaczył że moja miłość jest prawdziwa.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?Dlaczego Pan Bóg stworzył świat?

Kto to taki... przyjaciel?Kto to taki... przyjaciel?

św. TarazjueszaModlitwa do św. Tarazjuesza

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć PrzedziwnejModlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

Pan kieruje nas ku przyszłościPan kieruje nas ku przyszłości

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej