Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 G: 02.12.2019, 22:38
 Panie,nie pozwól,bym opadła z sił. Nie pozwól,by opuściła mnie nadzieja. Nie pozwól, bym zwątpiła. Bądź przy mnie. Daj wytrwałość w modlitwie. Kocham Cię Boże. Kocham mojego Męża.
 G: 30.11.2019, 22:13
 Jezu,ufam Tobie,Jezu Ty się tym zajmij. Proszę,ocal moją Rodzinę,niech mój Mąż uwierzy,że go kocham,niech spróbuje mi wybaczyć. Daj mi siły Panie. Wierzę, że mnie nie zostawisz. Jezu,Ty się tym zajmij. Amen.
 Maciej: 29.11.2019, 20:05
 Boze. W Tobie nadzieja. Zrozumialem swoj blad. Blagam pomoz mi odzyskac Żonę. Ona i dzieci sa wszystkim czego pragnę.
 Dorota: 28.11.2019, 14:22
 Panie Jezu, uratuj moje małżeństwo. Błagam, spraw, by mąż pokochał mnie na nowo, zapomniał o uczuciu do kochanki i by chciał powrócić do mnie i do dzieci. Pobłogosław i uzdrów nasz związek, daj siłę i wiarę w to, że można to nasze małżeństwo odbudować.
 dockkr@wp.pl: 21.11.2019, 12:42
 Potwierdzam dużą skuteczność poniższych praktyk: 1. Częsty udział we Mszy świętej i Komunia Święta - najlepiej codziennie, raz w tygodniu to za mało. 2. Różaniec - odmawiany SERCEM, czyli starannie i z zaangażowaniem. Lepiej jeden różaniec starannie, niż wyklepać trzy części bez zastanowienia i w pośpiechu. Najlepiej codziennie trzy części SERCEM. 3. Post - może być raz w tygodniu o chlebie i wodzie. Może być dodatkowo inne umartwienie - odmówić sobie jakiejś przyjemności - ulubionego serialu, programu w telewizji, kawy. Dla każdego będzie to coś innego. Nie mówiąc już o wyrzuceniu papierosów. 4. Zamawiać Msze święte w intencji - za dusze w czyśćcu cierpiące. W miarę możliwości finansowych - można zamawiać regularnie, np. jedną Mszę świętą w tygodniu. Dla zmarłych w czyśćcu będzie to wielka pomoc i oni będą wiedzieć kto im pomógł - będziecie mieli, jako rodzina, wielu orędowników przed Dobrym Bogiem. Będą Wam wdzięczni i będą się za Was modlić.
 Ania: 21.11.2019, 05:53
 Boże, tak bardzo Cię kocham i tak mocno wierzę w sakrament małżeństwa, który przyjęliśmy z mężem 11 lat temu. Proszę spraw Boże żeby mąż nawrócił się i znowu rozpalił ogień w naszych sercach. Ojcze spraw żeby nasza córka Marta znowu poczuła bliskość taty i jego zaangażowanie w naszą rodzinę. Boże tyle laski w życiu otrzymałam od Ciebie, tyle pomogłeś mi nieść krzyży, proszę Cię i teraz o poukładanie myśli słów i czynów w całość. To przecież rodzina jest tu kluczem. Pragnę miłości do Ciebie Boże i do męża. Są. Rodzino proszę o pomoc i wsparcie. Szczęść Boże
 Magda : 19.11.2019, 18:13
 Jezu dotknij naszego małżeństwa,obdaruj moje serce i duszę miłością małżeńską do mojego męża Darka że bym go każdego dnia kochała bardziej.Daj mi łaskę nie powracania myśli do byłego związku oraz rozpamietywania które niszczą moje uczucia do męża .Proszę aby mój mąż przyjął komunię św.Przemień nasze małżeństwo w miłość tak jak w Kanie Galilejskiej przemienileś.Jezu Ufam Tobie z całego serca !!
 Iwona: 19.11.2019, 11:53
 Panie Boże Wszechmogacy proszę Cię, ratuj małżeństwo mojego syna Tomasza. Wlej proszę w ich młode serca zrozumienie, zgodę i rozpal na nowo miłość. Uchron od rozpadu. Bóg zapłać.
 Iwona: 19.11.2019, 11:51
 Panie Boże Wszechmogacy proszę Cię, ratuj małżeństwo mojego syna Tomasza. Wlej proszę w ich młode serca zrozumienie, zgodę i rozpal na nowo miłość. Uchron od rozpadu. Bóg zapłać.


 Aga: 18.11.2019, 08:00
 O uratowanie naszego malżenstwa,żeby mąż do nas wrócił żeby zrozumial co traci i jak bardzo nas krzywdzi i kaleczy jak ja cierpie i dzieci jak tesknią żebysmy mogli być wszyscy szczęśliwi. Boże błagam Cię, Panie Jezu, Maryio wstawcie się za nami blagam jest bardzo źle.
 waldemar: 15.11.2019, 16:53
 o uratowanie małżeństwa Magdaleny i Andrzeja
 Irena: 12.11.2019, 09:55
 Proszę o modlitwę za małżeństwo mojego brata Jerzego i bratowej Urszuli. Proszę o cud uzdrowienia tego malzentwa i nawrócenia małżonków o miłość łaskę przebaczenia wzajemny szacunek i ufnosc. Prosze o łaskę wytrwania w trzeźwości dla Jerzego i o pracę dla niego.
 Dominika : 09.11.2019, 10:56
 Wielki i Miłosierny Boże bardzo Cię proszę spraw żeby moje małżeństwo się nie rozpadło , spraw żeby mąż wybaczył mi moje wszystkie błędy, spraw żeby wróci na łono rodziny aby zrozumiał jak bardzo go kochamy , aby on znowu pokochał nas, żeby wyzdrowiał i zrozumiał ze nasza rodzina jest najważniejsza i w niej siła. Dziękuje
 Dominika : 09.11.2019, 09:32
 Wielki i Miłosierny Boże bardzo Cię proszę spraw żeby moje małżeństwo się nie rozpadło , spraw żeby mąż wybaczył mi moje wszystkie błędy, spraw żeby wróci na łono rodziny aby zrozumiał jak bardzo go kochamy , aby on znowu pokochał nas, żeby wyzdrowiał i zrozumiał ze nasza rodzina jest najważniejsza i w niej siła. Dziękuje
 Dominika : 08.11.2019, 12:09
 Wielki i Miłosierny Boże bardzo Cię proszę spraw żeby moje małżeństwo się nie rozpadło , spraw żeby mąż wybaczył mi moje wszystkie błędy, spraw żeby wróci na łono rodziny aby zrozumiał jak bardzo go kochamy , aby on znowu pokochał nas, żeby wyzdrowiał i zrozumiał ze nasza rodzina jest najważniejsza i w niej siła. Dziękuje
 Monia: 04.11.2019, 19:47
 Boże proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa proszę niech maz znowu pokocha proszę odsun od niego źle myśli
 Monia: 04.11.2019, 00:38
 Proszę Boze uratuj moje małżeństwo niech mój mąż się w końcu obudzi i niech mnie kocha jak kochał proszę daj nam cud o milosc
 Anita: 30.10.2019: 30.10.2019, 22:46
 Panie Boże proszę o uratowanie mojego małżeństwa. Wiem że źle postępowałam z mężem. Kłócilismy się, były obelgi i wyzwiska. Dochodziło do rękoczynów. Bardzo kocham swojego męża. Jest on częścią mnie Mamy troje dzieci. Dziewczynka 10 lat, chłopczyk 3 latka i drugi syn 1 rok. Córka bardzo to przeżywa. Jezu przebacz mi moje błędy i błagam spraw abyśmy się pogodzili. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen
 mam: 30.10.2019, 22:27
 Boże proszę za Karolinką i Michałem - proszę o Twoje Boże Miłosierdzie dla nich, o miłość o pojednanie o wiarę i nawrócenie. Proszę wyzwól Michała z jego nałogów, pomóż mu stać się odpowiedzialnym mężem i tatą i spraw aby podjął terapię. Boże proszę o cud dla ich małżeństwa. Proszę Boże za Karolinką pomóż jej wytrwać w tym związku pomimo tych trudności, pomóż jej i uzdolnij aby miała też siły do pomocy mężowi. Boże proszę dla niej o spokój serca i aby mogła odczuć oparcie w swym mężu . Boże ratuj ich i ich rodzinę i dzieci. Błagam Cię Boże o Twe Miłosierdzie dla nich.
 AML: 19.10.2019, 02:39
 Panie Boże, jesli to jeszcze mozliwe, to uratuj moje małżeństwo, dla dobra dzieci. Proszę o powrót mojego męża do Kościoła. Proszę o jego milosc. Proszę o jego nawrócenie. Boże Ty się tym zajmij!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej