Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

Ratujmy małżeństwa!

"Jest rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny" (Jan Paweł II)

"Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. O szczególny wysiłek w tym względzie czuję się zobowiązany prosić synów i córki Kościoła. Ci, którzy przez wiarę poznają w pełni wspaniały zamysł Boży, mają jeszcze jeden powód, ażeby wziąć sobie do serca rzeczywistość rodziny w naszych czasach, tych czasach próby i łaski. Winni oni kochać rodzinę w sposób szczególny. Polecenie to jest konkretne i wymagające" - pisał do nas Jan Paweł II w Familiaris consortio.

Jedną z form odpowiedzi na Jego wezwanie jest udzielanie pomocy potrzebującym małżeństwom poprzez krucjatę modlitw w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto tę krucjatę podejmuje, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie. Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!

Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem:

"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie zbawczego orędzia od udzielenia wsparcia małżonkom i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn.

Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i by na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen".

Informację o przyłączeniu się do tego
dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
ks. dr Dariusz Orłowski pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra ddr@kuria.zg.pl

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009Wasze komentarze:
 Aga : 09.01.2020, 21:32
 Proszę o modlitwę za moja rodzinę
 MH: 08.01.2020, 22:23
 Panie Boże Ty się zajmij moim małżeństwem. Spraw, aby wszystkie demony zła nienawiści zamętu odeszły od mojego męża i mnie. Abyśmy od nowa zaczęli żyć Sakramentem Małżeństwa. Abysmy wybaczyli sobie wszystkie przykrości poranienia serca i spróbowali od nowa jeszcze raz zacząć żyć ze sobą. Wiem że miłość jest nadal meza do mnie a ja kocham jego. Proszę pomóż nam od nowa złączyć się Sakramentem Małżeństwa. Boże Tobie powierzam moje małżeństwo.
 Tomasz : 08.01.2020, 20:49
 Boże proszę Cię o uratowanie mojego małżeństwa Daj mi szanse bym mógł stać się dobrym ojcem i kochającym mężem Ciebie proszę wysłuchaj mnie Panie
 Matka: 07.01.2020, 15:29
 Proszę gorąco o wsparcie w modlitwie do Pana Boga naszego o ratunek dla małżeństwa mojej córki. Panie w Tobie nadzieja , że nie pozwolisz na rozpad tej rodziny, w której dorasta dwoje dzieci. Spraw Panie by przysięga małżeńska złożona w Twojej obecności nabrała nowej mocy. Panie Boże wzmocnij w wierze mnie i wszystkich potrzebujących Twej pomocy.
 Judyta: 07.01.2020, 15:23
 Błagam o modlitwę w intencji mojego małżeństwa. Jest zagrożone rozwodem. Ja bardzo kocham swojego męża. Mamy 2 cudownych dzieci. Maz odwrócił się od wiary. Panie błagam pomóż nam i mojego męża nawroc. Błagam. Jezu troszcz się Ty
 Halszka: 07.01.2020, 13:16
 Jezu miłosierny proszę o uratowanie małżeństwa mojej córki Joanny.Ty Panie wszystko możesz uchroń tą rodzinę od rozpadu ,miej w opiece ich dzieci.Zmień serce zięcia, który zbłądził a mojej córce daj siłę aby się nie poddawała i modlitwie znalazła ukojenie i spokój tak teraz ich rodzinie potrzebny. Nie jestem godna abyś przyszedł Jezu do mojej rodziny ale wystarczy Twoje słowo a ta rodzina będzie uzdrowiona.Jezu ratuj
 M: 04.01.2020, 13:04
 Proszę o modlitwę w intencji mojego męża Witolda aby Bóg go nawrócił na dobrą drogę życia, aby powrócił do domu i szukał pracy na miejscu. Proszę również o modlitwę w intencji uratowania naszego małżeństwa aby Bóg ochronił je przed rozwodem i obdarzył nas darem potomstwa. Proszę też o wsparcie modlitewne dla mnie abym przetrwała wszystkie problemy z ufnością w Bogu i nie zwatpiła. Aby moje życie znowu nabrało sensu i aby Bóg pobłogosławił mi w życiu zawodowym. o modlitwę w intencji mojego męża Witolda aby Bóg go nawrócił na dobrą drogę życia, aby powrócił do domu i szukał pracy na miejscu. Proszę również o modlitwę w intencji uratowania naszego małżeństwa aby Bóg ochronił je przed rozwodem i obdarzył nas darem potomstwa. Proszę też o wsparcie modlitewne dla mnie abym przetrwała wszystkie problemy z ufnością w Bogu i nie zwatpiła. Aby moje życie znowu nabrało sensu i aby Bóg pobłogosławił mi w życiu zawodowym
 Iwona: 01.01.2020, 20:20
 Proszę o zgodę w naszym małżeństwie. Wysłuchaj Boże moich próśb i uchroń moje małżeństwo od rozpadu. Spraw by mąż zrozumiał co źle robi i był dla mnie prawdziwym wsparciem i podporą na dalsze życie. Żeby widział we mnie żonę i kobietę. Obdaruje nas Boże prawdziwa bezwzględna miłością.
 SF: 31.12.2019, 22:11
 Proszę Cię Panie Boże o uratowanie mojego małżeństwa . Z mężem nie potrafimy się porozumieć, pomóż Nam aby nasz synek mial pełną rodzinę. Aby mąż nie złożył pozwu o rozwód. Aby wrócił do mnie i synka. JEZU UFAM TOBIE


 Joanna: 31.12.2019, 10:59
 Blagam z calego serca Panie wlej w serce mojego partnera milosc do mnie taka jaka wlales w moje serce do niego.Prosze o milosc miedzy nami oraz szacunek,lojalnosc i wiernosc i abysmy sie nigdy nie zranili tylko nawzajem wspierali i zalegalizowali nasz zwiazek oraz zyli spokojnie razem.Dziekuje.
 Prosba: 31.12.2019, 09:13
 Najdroższy Jezu!W tym ostatnim dniu w roku proszę Cię gorąco o cud uratowania małżeństwa mojej córki.Blagam o szczere pojednanie, miłość, zgodę i uczciwość małż enska . Pomóż im rozwiązać wszystkie problemy.Zawirzam Tobie to małżeństwo.W Tobie nadzieja.Niech się stanie wola Twoja.Jezu ratuj!
 Zofia: 30.12.2019, 12:56
 Panie Boże proszę o cud przemiany i ratunek dla naszego małżeństwa i o powrót męża do Boga oddaje wszystko w Twoja i Najscietszej Maryja opieke
 Beata: 30.12.2019, 04:24
 Proszę o modlitwę za kryzys w moim małżeństwie
 A: 26.12.2019, 10:37
 Panie Boże w zeszłym roku z mężem wzięliśmy ślub proszę, aby nasze małżeństwo przetrwało, abyśmy odnaleźli w naszym związku miłość , szacunek do siebie i zrozumienie. Nie pozwól zniszczyć tego co latami budowaliśmy proszę Cię Boże wysłuchaj mnie. A.
 Bogusław: 22.12.2019, 22:24
 Panie Boże uratuj moje małżeństwo wypędź z mojej żony demony które sprzeciwiają się naszej miłości aby mogła powrócić do pełnego realizowania przysięgi małżeńskiej
 Bożena : 21.12.2019, 12:34
 Mój mąż wyprowadził się z domu tuż przed pięknymi rodzinnymi Świętami Bożego Narodzenia Proszę Cię Boże o cud składam ten krzyż w Twoje ręce Przytul mnie męża i naszego synka do serca Pomóż poskładać to nie poskladne
 Elżbieta: 20.12.2019, 19:02
 Panie Boże , sytuacja w małżeństwie mojej córki wydaje sie bez wyjścia,papiery do sprawy rozwodowej złożone.Blagam o cud w ich sprawie.Panie Boże ja nie ustaje w modlitwie wierzę, mam nadzieję że jest jakaś szansa .Proszę żeby zrozumieli swoje błędy , aby potrafili sobie przebaczyć aby chcieli dla siebie i swoich dzieci /3,5 dziewczynki/ zbudowac na nowo rodzinę. Panie Boże bez Twojego wsparcia wydaje sie to niemozliwe.Panie Boże daj im jeszcze jedna szansę,
 Doc: 20.12.2019, 07:53
 Bardzo mocna konferencja ks. Dominika Chmielewskiego dla małżonków - 13 minut: youtu.be/Zp8BCKY9cFw - Jeśli chcesz mieć piękne małżeństwo, pełne miłości i pokoju - zacznij od zbudowania osobistej więzi z Panem Jezusem, przylgnij do Niego całym sercem i dopiero wtedy będą owoce. WIELKIE owoce.
 Sylwia : 17.12.2019, 22:10
 Boże jeśli jest jeszcze choć cień szansy na uratowanie mojego małżeństwa to mi dopomóż, proszę o cud aby mój mąż zrozumiał że ja i synek bardzo go potrzebujemy i kochamy. Aby znikła nienawiść z jego serce odmien je Panie Jezu. Ty wszystko możesz Panie, spraw by mąż znowu mnie pokochał tak jak ja kocham jego. Św Ojcze Pio pomóż mi znieść to cierpienie. Dodaj mi sił i odwagi. Amen.
 Prosba: 16.12.2019, 00:08
 Panie Jezu!Weź w swoją opiekę małżeństwa moich dzieci.Kieruj ich postępowaniem.Daj im zdrowie, zgodę i miłość.Otocz opieką ich dzieci aby były zdrowie i dobre.Czuwaj nad nimi w każdy czas.Niech się stanie wola Twoja.Ty się Tym zajmij.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Agnieszka z Montepulcianośw. Agnieszka z Montepulciano

Modlitwa do św. Agnieszki z MontepulcianoModlitwa do św. Agnieszki z Montepulciano

Litania do św. Agnieszki z MontepulcianoLitania do św. Agnieszki z Montepulciano

Do La Salette przybywają pielgrzymi z całego świataDo La Salette przybywają pielgrzymi z całego świata

Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)

Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej