Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Józef

Józef Święty Józef jest jednym z najbardziej czczonych w Kościele świętych. O nim i jego życiu wiemy tylko tyle, ile podają nam Ewangelie. Św. Mateusz podaje, że pochodził z królewskiego rodu Dawida. Był cieślą, i - o ile można wywnioskować z przekazu biblijnego - prawym i dobrym człowiekiem. Pisze tak wprost św. Łukasz. O tym, jak zniósł macierzyństwo Maryi, możemy jedynie się domyślać. Opiekował się jednak Jezusem i Maryją troskliwie, przestrzegał przepisów prawa, chronił swoją rodzinę. Kiedy umarł - nie wiadomo. Domyślamy się, że wcześnie, bo podczas nauczania Jezusa ani razu nie został wspomniany. Jego rola w posłannictwie Jezusa jest jednak duża, bo to jemu anioł nie tylko objawił narodziny Jezusa, ale też przestrzegał i prowadził pośród zasadzek życiowych. To jego wybranie jest najlepszym świadectwem, że musiał być człowiekiem wyjątkowym.

Hebrajskie imię Józef oznacza tyle, co "Bóg przydał". Prawdopodobnie w czasach Jezusa było bardzo popularne, i do dzisiaj jego popularność nie zmalała ze względu na św. Józefa.

Może ze względu na jego opiekuńczość uważany jest za szczególnego patrona umierających i dobrej śmierci (chociaż niektórzy twierdzą, że to dlatego, że umarł na rękach Jezusa i Maryi). Wiele krajów obrało sobie też Józefa za patrona, m.in. Kanada, Czechy, Austria, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Meksyk, Filipiny, Bawaria, Rosja, Peru, Tyrol, Styria, Karyntia. Podobnie uczyniło też wiele diecezji i miast: np. diecezja włocławska, Kalisz. Św. Józef Oblubieniec jest też za patronem Kościoła powszechnego, stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię, a także misji chińskich, sprawiedliwości społecznej, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dzieci, młodzieży, sierot, dziewictwa, robotników, rzemieślników, cieśli, drwali, stolarzy, kołodziejów, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych; wzywany w przypadku chorób oczu, w pokusach, w sytuacjach beznadziejnych, w sytuacji braku dachu nad głową.

Kościół ustanowił dwa święta ku czci św. Józefa - jedno z nich: Józefa Rzemieślnika - obchodzone jest w dniu święta pracy, w uznaniu roli pracy ojca rodziny w jej utrzymaniu, a pośrednio pracy w życiu człowieka. Święto to po raz pierwszy spotykamy już w IV wieku, a na Zachodzie zaczęło się przyjmować od VIII wieku. Dopiero jednak Pius XII w 1955 roku ustalił, że będzie to święto Józefa Pracownika i wyznaczył datę na 1 maja.

W Polsce kult św. Józefa datuje się od XI/XII wieku. Już wtedy w Krakowie obchodzone było pod datą 19 marca. W tym dniu dzisiaj czcimy św. Józefa Oblubieńca.

Ikonografia przedstawia Józefa jako starca, jednak najprawdopodbniej był młodzieńcem w pełni urody i sił.

Red.

Modlitwy do św. Józefa

Modlitwa męża i ojca do św. JózefaModlitwa męża i ojca do św. Józefa

Zobacz więcejWasze komentarze:
 Gabriela : 06.05.2018, 15:24
 Święty Józefie bardzo proszę o pilne przywrócenie wzroku mojej mamie. Proszę także o dom dla siebie, nie chcę dla nikogo być ciężarem. BŁAGAM POMÓŻ.
 Gabriela : 06.05.2018, 15:24
 Święty Józefie bardzo proszę o pilne przywrócenie wzroku mojej mamie. Proszę także o dom dla siebie, nie chcę dla nikogo być ciężarem. BŁAGAM POMÓŻ.
 Zofia: 02.05.2018, 10:19
 Święty Józefie wstaw się u JEZUSA CHRYSTUSA w mojej znanej Tobie prośbie błagam
 Mirka: 01.05.2018, 17:06
 Swiety Jozefie prosze o dobrego meza i zmiane pracy a takze o blogoslawienstwo Boze i laski potrzebne dla mojej rodziny.
 Aneta: 27.04.2018, 23:36
 MATKO BOŻA MARYJO ŚWIĘTY JÓZEFIE JA JESTEM ,PRZEPRASZAM JA MAM KOLEJNĄ SPRAWĘ ,ŚCIĄGNIJ ICH Z MOICH RAMION I KARKU BŁAGAM URATUJ MOJE CIAŁO UWOLNIJ Moje wnętrzności także mieszkanie dochód wynagrodzenie włosy czas skórę twarz błagam ,oni zwariowali uwolnij mnie anetę moje wnętrzności ciało mieszkanie włosy twarz łono oczy usta uda miednicę budowę ciała włosów twarzy szyji z tych zniewoleń ,z ich czarów przekleństw pomówień na mnie i z tego zniewalania mnie okradania mnie anety i z tego wykorzystywania mnie OCHROŃ MNIE ANETĘ BOŻE ZAKOŃCZ TERAZ ŁASKAWIE TĄ SPRAWĘ ZA WSTAW.ŚW.JÓZEFA MICHAELA RITY ŻEBY ODROSŁY MNIE ANECIE SZYBKO MOCNE WŁOSY SKÓRA CERA BOŻE BŁAGAM ZAKOŃCZ TERAZ TAMTE SPRAWY ŻEBYM JUŻ NIGDY SPUCHNĘŁA PROSZĘ ZLITUJ SIĘ NADE MNĄ I ZAKOŃCZ TE SPRAWY TERAZ BŁAGAM URATUJ TERAZ NA WIEKI MOJE ŻYCIE NIE MOGĄ MNIE TAK TRAKTOWAĆ ODBIERZ IM ROZUM SIŁĘ MOC KTÓRĄ MNIE ZABIERALI ŻEBY TUTAJ DO MNIE NIE PRZECHODZILI NIE PRZYCHODZILI DUCHEM ANI CIAŁEM ANI W OGÓLE ,BOŻE UWOLNIJ MOJA TWARZ MIESZKANIE WŁOSY WZROK, ŚCIĄGNIJ Z MOICH WŁOSÓW GŁOWY BRWI TWARZY OCZY ŁONA NÓG GRZYWKI SKRONI CIAŁA RAMION ANETY ŚCIĄGNIJ Z ANETY ICH CZARY PRZEKLEŃSTWA, OCHROŃ MNIE PRZED NIMI ,TY MNIE BOŻE UWALNIASZ A ONI TO WRACALI TO ZNIEWOLENIE CZARAMI ZNIEWOLENIEM ,UWOLNIJ MNIE BOŻE BEZ BÓLU I STRACHU PROSZĘ NA STAŁE URATUJ MNIE ANETĘ I ZAKOŃCZ TĄ SPRAWĘ TERAZ BŁAGAM ZAKOŃCZ TĄ SPRAWĘ TERAZ KOCHANY BOŻE OJCZE URATUJ MNIE ANETĘ PRZERWIJ TE CZARY ICH I OCHROŃ MNIE ANETĘ MOJE CIAŁO ŻYCIE MIESZKANIE WŁOSY PROSZĘ BEZ kołtunu BOŻE RATUJ MNIE TO SĄ WARIACI !
 Magdalena : 15.04.2018, 20:14
 Św.Józefie proszę Cię o dobrą pracę w księgowości za godziwe pieniądze. O zdrowie dla mojej mamy i o pomoc w ułożeniu sobie życia przy boku tak kochanego i zaradnego mężczyzny jak Ty.
 Magdalena : 15.04.2018, 20:13
 Św.Józefie proszę Cię o dobrą pracę w księgowości za godziwe pieniądze. O zdrowie dla mojej mamy i o pomoc w ułożeniu sobie życia przy boku tak kochanego i zaradnego mężczyzny jak Ty.
 ANETA ANETA: 05.04.2018, 15:04
 BOŻE ŚWIĘTY JEZU ZMARTWYCHWSTAŁY ŚWIĘTY JÓZEFIE BŁAGAM URATUJ CIAŁO UMYSŁ DUCHA ANETY PRZERWIJ TO DRĘCZENIE ANETY MARYJO MATKONMP NIEPOKALANEGO POCZĘCIA ZABIJ TĄ MAFIĘ LENART SIEROŃ MUSIOŁ TUŚNIO GWIŻDŻ JANOTA JARCZYKA STRZELECKĄ LABY KLIMCZUK ZEMCZAK L. i innych którzy dręczą ciało umysł i ducha ANETY BŁAGAM BŁAGAM ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE BŁAGA ANETA PILNIE O ŁASKI DLA ANETY URATUJ ŻYCIE I CIAŁO ANETY BŁOGOSŁAWIĘ CIĘ BOŻE RATUJ ANETĘ DZIĘKUJĘ.
 ANETA: 05.04.2018, 12:00
 BOŻE JEZU ŚWIĘTY JÓZEFIE BŁAGAM URATUJ CIAŁO UMYSŁ DUCHA ANETY PRZERWIJ TO DRĘCZENIE ANETY MARYJO NMP NIEPOKALANEGO POCZĘCIA ZABIJ TĄ MAFIĘ LENART SIEROŃ MUSIOŁ TUŚNIO GWIŻDŻ JANOTA JARCZYKA STRZELECKĄ LABY KLIMCZUK ZEMCZAK L. i innych którzy dręczą ciało umysł i ducha ANETY BŁAGAM BŁAGAM ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE BŁAGA ANETA PILNIE O ŁASKI DLA ANETY URATUJ ŻYCIE I CIAŁO ANETY BŁOGOSŁAWIĘ CIĘ BOŻE RATUJ ANETĘ


 Matka: 27.03.2018, 08:13
 Święty Józefie weź w swoją opiekę mojego syna Sylwka i jego rodzinę pomóż im przetrwać ten trudny dla nich wszystkich czas.Pomóż tez nam mnie i mojemu mężowi, proszę Cię Święty Józefie o opiekę nad nami w czasie zbliżających się Świąt i w czasie trwania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, proszę o zgodę i spokój w naszej rodzinie.Trwaj z nami i nie opuszczaj nas błagam Cię Święty Józefie Głowo i Podporo Rodzin.
 ANETA: 24.03.2018, 11:30
 ŚWIĘTY JÓZEFIE
 rafal: 23.03.2018, 21:06
 św józefie pomóż mi w moim nałogu prowadz mnie
 Piotr Paweł: 23.03.2018, 16:43
 Święty Józefie w dniu twojego święta tj. 19.03.2018 roku powierzyłem Tobie całą moja rodzinę i poczułem w sercu, iż przyjąłeś to zawierzenie. Teraz zawierzam Tobie cały mój wysiłek zawodowy. Do tej pory włożyłem dużo pracy fizycznej i umysłowej w moje przedsięwzięcia i pragnę aby Twoja opieka i mądrość życiowa były obecne w każdym owocu mojej pracy, tak bym godnie z nich korzystał i mądrze dzielił się z innymi. Amen
 ANETA: 20.03.2018, 13:16
 PROSZĘ ŚWIĘTY JÓZEFIE O PILNĄ OCHRONĘ ratunek dla mnieAnety! proszę dziękuję
 Aneta: 20.03.2018, 11:02
 ŚWIĘTY JÓZEFIE PROSZĘ PILNIE O RATUNEK DLA MNIE ANETY URATUJ MOJE ZDJĘCIE ZAKOŃCZ DZISIAJ TE SPRAWY ŚWIĘTY JÓZEFIE URATUJ MOJE MIESZKANIE CIAŁO DUCHA OCZY RZĘSY WŁOSY MIESZKI CZOŁO POLICZKI SZCZĘKĘ USTA GŁOWĘ CERĘ TWARZ NOGI RĘCE MOJĄ FIGURĘ URATUJ MOJE ZDJĘCIE ŚW JÓZEFIE DZIĘKUJE BÓG ZAPŁAĆ.
 Aneta: 20.03.2018, 10:49
 ŚWIĘTY JÓZEFIE URATUJ PROSZĘMOJE CZYLI ANETY CIAŁO DUCHA TWARZ MOJEZDJĘCIE
 Aneta: 18.03.2018, 17:12
 PROSZĘ BOŻE OJCZE JEZU RATUJ MNIE ANETĘ SZYBKO MARYJO MATKO BOŻA MAMO ZA WSTAW.ŚWIĘTEGO JÓZEFA DUCHU ŚWIĘTY BOŻE DZIĘKUJĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
 Aneta: 18.03.2018, 14:38
 PROSZĘ BOŻE RATUJ MNIE ANETĘ SZYBKO MARYJO MATKO BOŻA MAMO ZA WSTAW.ŚWIĘTEGO JÓZEFA DUCHU ŚWIĘTY BOŻE DZIĘKUJĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
 Aneta: 18.03.2018, 11:49
 PROSZĘ BOŻE RATUJ MNIE ANETĘ SZYBKO MARYJO MAMO ZA WSTAW.ŚWIĘTEGO JÓZEFA DUCHU ŚWIĘTY BOŻE DZIĘKUJĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
 Aneta: 18.03.2018, 11:49
 PROSZĘ BOŻE RATUJ MNIE ANETĘ SZYBKO MARYJO MAMO ZA WSTAW.ŚWIĘTEGO JÓZEFA DUCHU ŚWIĘTY BOŻE DZIĘKUJĘ. BÓG ZAPŁAĆ.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Matki Bożej SzkaplerznejModlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej

Litania do Matki Bożej Szkaplerznej z Góry KarmelLitania do Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel

Litania do Matki Bożej SzkaplerznejLitania do Matki Bożej Szkaplerznej

Karmelici a szkaplerzKarmelici a szkaplerz

Co to jest szkaplerz karmelitański i jakie ma znaczenie?Co to jest szkaplerz karmelitański i jakie ma znaczenie?

św. Maria Magdelena Postelśw. Maria Magdelena Postel

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej