Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Te fragmenty modlitwy, które nie będę Cię dotyczyły osobiście - np. nie masz rodzeństwa, więc nie musisz przebaczać braciom i siostrom - możesz pominąć lub ofiarować za znane Ci osoby, które mają złe relacje z wymienioną grupą ludzi.

Jeśli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, nie rezygnuj z przebaczenia mu. On potrzebuje go jeszcze bardziej niż żyjący. Bądź wytrwały w tej modlitwie.

A kiedy ją skończysz po 30 dniach - podaj dalej, gdziekolwiek widzisz, że ktoś choruje, cierpi, ma problemy z przebaczeniem lub nie potrafi otworzyć się na łaskę uzdrowienia.

Modlitwa przebaczenia

PANIE JEZU CHRYSTE,

proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, których spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

OJCZE, przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie - gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj, oczyść moje serce i mój umysł.

PANIE MÓJ, przebaczam SOBIE moje grzechy, winy i słabości oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub, co ja uważam za złe. Wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako mojego jedynego PANA I ZBAWICIELA. Napełnij mnie swoim DUCHEM ŚWIĘTYM.

Następnie przebaczam sobie branie Twojego imienia nadaremno, nie oddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dziś ja przebaczam sobie samemu, także aborcję, kradzieże, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała się na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo Przebaczam jej to, że mówiła, iż jestem tępy. brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem, błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnie i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z moją mamą lub jego zdrady - przebaczam mu to.

PANIE, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI I SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

PANIE, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły.

JEZU, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

MÓJ BOŻE, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej/zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny, a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam im słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi ból.

PANIE, proszę Cię, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców - spowodowali w niej zamieszanie, nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu.

JEZU, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko - przebaczam im.

SĄSIADOM, którzy potrzebują mojego przebaczenia - ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów - to wszystko przebaczam im, PANIE.

Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, pastorom, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, Papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak zachęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości - przebaczam im dzisiaj.

PANIE, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, napastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia.

Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

PANIE przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom administracyjnym.

Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kierowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

JEZU, przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

PANIE JEZU, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I WYKŁADOWCOM, zarówno dawnym jak i obecnym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, nazywali "tępym" lub "głupim", zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im PANIE, z serca.

JEZU, przebaczam moim PRZYJACIOŁOM, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nieosiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczyli pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie.

PANIE JEZU, w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym moim życiu zraniła mnie najbardziej.

Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego największego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę.

PANIE, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi - za ból, jaki im zadałem - szczególnie moją matkę i ojca, oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

Dziękuję Ci, PANIE JEZU, że jestem teraz uwalniany od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech Twój ŚWIĘTY DUCH napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu.

Amen.

PAMIĘTAJ

Przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie. Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z JEZUSEM i powiedz do PANA:

"Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz".

Przebaczenie jest zobowiązaniem trwającym CAŁE ŻYCIE.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12) - przypomina nam Jezus.

o. Robert DeGrandis, SSJ

Wasze komentarze:
 Aneta : 13.06.2019, 15:06
 Panie Jezu pomoz mi aby Paweł K wybaczył mi i pojednaj nas ze soba
  Danuta: 01.06.2019, 19:04
  Panie Boze pomoz mi przebaczyc mojej synowej moiemu synowi mojej tesciowej mojemu bylemu mezowi prosz CiePanie dodaj mi sily Prosze
 Aga: 19.05.2019, 21:44
 Panie przebacz nam .Ojcze zapomnij nam.Przywolaj kiedy błądzimy. Odpuść mi grzechy względem rodziców. Panie Boże Dopomóz.Bog zaplac.Amen🌹🌹🌹
 ANNA88888: 15.05.2019, 14:51
 Panie Jezu proszę pomóż mi przebaczyć mojemu ojcu i jego żonie za to że skrzywdzili naszą rodzinę Proszę cię. Jezu pomóż mi oczyścić swoje sumienie z grzechów. I pomóż mi wybaczyć mężczyźnie z dawnych lat, który mnie zranił, ale którego mimo wszystko kocham.
 Uks: 11.05.2019, 17:48
 Panie wybacz Mi krzywdy które wyrządziłem innym. Proszę Cię daj Mi siły bym się nawrócił i zaufał Tobie i nigdy więcej nie popełniał tych samych błędów 😕 Jezu ufam Tobie!
 Uks: 11.05.2019, 17:47
 Panie wybacz Mi krzywdy które wyrządziłem innym. Proszę Cię daj Mi siły bym się nawrócił i zaufał Tobie i nigdy więcej nie popełniał tych samych błędów 😕 Jezu ufam Tobie!
 Joanna: 05.05.2019, 06:27
 BOŻE ile się tego nazbierało DUCHU ŚWIĘTY pomagaj mi w oczyszczeniu mojego serca DZIĘKI ZA TĘ MODLITWĘ
 Noona: 01.05.2019, 12:00
 Panie Jezu proszę spraw aby mój mąż mi wybaczył dał szanse i zakochał się na nowo. Jeżu ufam tobie
 Zagubiona : 28.04.2019, 12:49
 Dziękuję Panie Boże dzięki Tobie stały się dwa cuda w moim życiu z może dla kogoś to by było nie istotne, ale dla mnie to dużo dało małymi czynami czuję Twoja obecność Boże, dzięki Tobie uda mi się przeżyć w ten najtrudniejszy okres w moim życiu, wiem Jezu jak boli Ciebie każda moja łza dziękuję i proszę Trwaj przy mnie Jezu.

 Sigge: 26.04.2019, 16:53
 Panie Boze , wybacz mi że przez całe moje długie życie bylem Wampirem Energetycznym, Pomóż mi abym z szedł z tej drogi Pomóż mi abym nie krytykował ludzi i moich ukochanych, nie pouczał ich , nie gasł im ich entuzjazmu i energji. Panie Jezu w szczególności proszę o wybaczenie moje dzieci, była żonę, siostrę i ukochaną przeze mnie nową partnerkę, którą bardzo szanuje i mam uczucie do niej. Przepraszam za swoje postępowanie, Boże pobłogosławł mnie , Ufam Ci Jezu
 Sigge: 26.04.2019, 16:52
 Panie Jezu , wybacz mi że przez całe moje długie życie bylem Wampirem Energetycznym, Pomóż mi abym z szedł z tej drogi Pomóż mi abym nie krytykował ludzi i moich ukochanych, nie pouczał ich , nie gasł im ich entuzjazmu i energji. Panie Jezu w szczególności proszę o wybaczenie moje dzieci, była żonę, siostrę i ukochaną przeze mnie nową partnerkę, którą bardzo szanuje i mam uczucie do niej. Przepraszam za swoje postępowanie, Jezu pobłogosławił mnie
 Zagubiona : 26.04.2019, 15:52
 Panie Jezu proszę Cię abyś mi wybaczył za wszystko krzywdy jakie wyrządziłam wszystkim ludziom, których spotkałam ma swojej drodze. Proszę o ich wybaczenie. Panie Jezu w szczególności proszę o wybaczenie osoby, którą najbardziej skrzywdzilam. Jego rany są wielkie on mnie pokochał a ja go skrzywdzilam w okrutny sposób. Wybacz mi Panie Jezu. Z całego serca wybaczam wszystkim Ludzią, którzy mnie skrzywdzili chociaż to trudne z całego serca będę się starała nie chować urazy tak mi dopomósz Bóg.
 Barbara: 15.04.2019, 04:43
 Boże pomóż uzdrowić skutki mojego błędu, przebaczania wszystkim którzy mnie skrzywdzili i blagam o przebaczenie tych, których ja skrzywdzilam
 Barbara: 15.04.2019, 04:40
 Panie pomóż mi przebaczyć mojemu mężowi, Jezu ufam Tobie
 ZTDT: 12.04.2019, 07:35
 Panie Jezu pomóż mi przebaczyc mojej matce,ojcu,mężom,siostrze i wszystkim którzy mnie skrzywdzili....Proszę ulecz moje zranienia i choroby.Jezu Ty się tym zajmij. Jezu Ufam Tobie
 Aldona : 08.04.2019, 10:37
 Panie ,Jezu proszę pomóż mi przebacyć mojemu mężowi za slowa i czyny zranienia zdradę pomóż mi zapomnieć abym mogla dalej kochac bliźnich dzieci z calego serca i nie tracila ufnosci. Pomóż mi Pani przebaczyc rodzinoe męża za ich slowa do mnie . Prosze daj mi sily Panie .
 julka: 02.04.2019, 15:18
 Boże przebaczam mojemu mężowi słowa że mnie nie kocha. I ty Panie przebacz
 Teresa: 24.02.2019, 20:37
 Panie Jezu proszę pomóż mi abym przebaczyla matce mojego męża. Proszę ulecz ranę która jest w moim sercu Jezu ufam Tobie.
 Terenia: 24.02.2019, 19:29
 Panie Jezu przebaczam Wszystkim tym, którzy mnie skrzywdzili i proszę o przebaczenie Tych których ja skrzywdziłam.Panie przebacz. Jezu ufam Tobie
 Anita: 17.02.2019, 22:37
 Panie Boże, pomóż mi wybaczyć mojemu mężowi jego wszystkie wyrządzone krzywdy i zaniedbania, jego zawiść i upór. Wierzę Panie, że się mną opiekujesz i prowadzisz we właściwym kierunku.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej