Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Te fragmenty modlitwy, które nie będę Cię dotyczyły osobiście - np. nie masz rodzeństwa, więc nie musisz przebaczać braciom i siostrom - możesz pominąć lub ofiarować za znane Ci osoby, które mają złe relacje z wymienioną grupą ludzi.

Jeśli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, nie rezygnuj z przebaczenia mu. On potrzebuje go jeszcze bardziej niż żyjący. Bądź wytrwały w tej modlitwie.

A kiedy ją skończysz po 30 dniach - podaj dalej, gdziekolwiek widzisz, że ktoś choruje, cierpi, ma problemy z przebaczeniem lub nie potrafi otworzyć się na łaskę uzdrowienia.

Modlitwa przebaczenia

PANIE JEZU CHRYSTE,

proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, których spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

OJCZE, przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie - gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj, oczyść moje serce i mój umysł.

PANIE MÓJ, przebaczam SOBIE moje grzechy, winy i słabości oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub, co ja uważam za złe. Wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako mojego jedynego PANA I ZBAWICIELA. Napełnij mnie swoim DUCHEM ŚWIĘTYM.

Następnie przebaczam sobie branie Twojego imienia nadaremno, nie oddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dziś ja przebaczam sobie samemu, także aborcję, kradzieże, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała się na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo Przebaczam jej to, że mówiła, iż jestem tępy. brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem, błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnie i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z moją mamą lub jego zdrady - przebaczam mu to.

PANIE, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI I SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

PANIE, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły.

JEZU, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

MÓJ BOŻE, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej/zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny, a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam im słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi ból.

PANIE, proszę Cię, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców - spowodowali w niej zamieszanie, nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu.

JEZU, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko - przebaczam im.

SĄSIADOM, którzy potrzebują mojego przebaczenia - ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów - to wszystko przebaczam im, PANIE.

Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, pastorom, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, Papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak zachęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości - przebaczam im dzisiaj.

PANIE, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, napastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia.

Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

PANIE przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom administracyjnym.

Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kierowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

JEZU, przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

PANIE JEZU, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I WYKŁADOWCOM, zarówno dawnym jak i obecnym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, nazywali "tępym" lub "głupim", zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im PANIE, z serca.

JEZU, przebaczam moim PRZYJACIOŁOM, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nieosiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczyli pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie.

PANIE JEZU, w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym moim życiu zraniła mnie najbardziej.

Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego największego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę.

PANIE, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi - za ból, jaki im zadałem - szczególnie moją matkę i ojca, oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

Dziękuję Ci, PANIE JEZU, że jestem teraz uwalniany od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech Twój ŚWIĘTY DUCH napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu.

Amen.

PAMIĘTAJ

Przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie. Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z JEZUSEM i powiedz do PANA:

"Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz".

Przebaczenie jest zobowiązaniem trwającym CAŁE ŻYCIE.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12) - przypomina nam Jezus.

o. Robert DeGrandis, SSJ

Wasze komentarze:
 Iwona: 10.02.2021, 01:12
 Proszę przebacz mi Boże które zlo wyrzadzam. Jezu proszę o Twoje miłosierdzie.Odmien mnie Boże..
 grzegorz: 24.01.2021, 21:28
 Boże pomórz mi wybaczyć sobie i iść pełnią życia cieszyć się z każdego dnia i iść naprzód nie patrzeć za siebie tylko przed siebie.
 Jacek: 29.12.2020, 23:38
 panie Boże przebacz mi za moje grzechy i grzechy wobec innych.
 Sylwia Ba : 27.12.2020, 12:52
 Ojcze ukochany czuwaj nademna zawsze i wszędzie . Dziękuje ojcze za to ze jesteś ma z kim porozmawiać dajesz mi sile i nadzieje ze uwolnię się od problemów od ludzi którzy mnie przekleli od tego całego zła to ludzka zazdrość ze kobieta z dzieckiem może dawać sobie radę ze nie poddaje się choć nie raz miałam myśli samobójcze ale nie zrobię tego nie pójdę w ślady mojej matki która mnie i mojego brata zostawiła w tedy kiedy jej potrzebowaliśmy najbardziej ale wybaczyłam wszystko i wszystkim choć nigdy nie zapomnę . Boże mniej mnie w opiece i uchroń od wszelkiego zła . Amen
 Małgosia: 22.12.2020, 17:36
 przebaczam sobie że dokonałam aborcji,strasznie się męczyłam,a dzisiaj wiem że to ręka Boska ,że zdołałam sobie przebaczyć. Panie dzięki,ufam Tobie błogosław mi,
 Gosks: 15.12.2020, 20:04
 Boże proszę dopomóż mi żeby rodzina mi przebaczyła wiem że źle zrobiłam teściowej chcę to naprawić Dopomóż mi Panie Jezu Mateczki Najszerszą oraz wszyscy Święci
 Sylwia Ba : 05.12.2020, 15:56
 Ojcze ukochany czuwaj nademna zawsze i wszędzie . Dziękuje ojcze za to ze jesteś ma z kim porozmawiać dajesz mi sile i nadzieje ze uwolnię się od problemów od ludzi którzy mnie przekleli od tego całego zła to ludzka zazdrość ze kobieta z dzieckiem może dawać sobie radę ze nie poddaje się choć nie raz miałam myśli samobójcze ale nie zrobię tego nie pójdę w ślady mojej matki która mnie i mojego brata zostawiła w tedy kiedy jej potrzebowaliśmy najbardziej ale wybaczyłam wszystko i wszystkim choć nigdy nie zapomnę . Boże mniej mnie w opiece i uchroń od wszelkiego zła . Amen
 hn: 29.11.2020, 09:58
 Panie przebacz mi dodaj mi sily abym wszystkim co mi zle czynili przebaczył AMEN
 m: 25.11.2020, 13:34
 Panie Jezu proszę pomóż mi żebym zapomniała to co wyrządził syn i pogodziła sie z nim.Amen

 Leszek z Salomei : 25.11.2020, 04:12
 Panie Boże matko przenajświetrza i wrzscy świèci przebaczcie moją puche,zlo i niecierpliwoďśç uderzyłem mojà dobrà zonę które nie zasłużyła
 Sylwia Ba : 23.10.2020, 14:33
 Ojcze ukochany czuwaj nademna zawsze i wszędzie . Dziękuje ojcze za to ze jesteś ma z kim porozmawiać dajesz mi sile i nadzieje ze uwolnię się od problemów od ludzi którzy mnie przekleli od tego całego zła to ludzka zazdrość ze kobieta z dzieckiem może dawać sobie radę ze nie poddaje się choć nie raz miałam myśli samobójcze ale nie zrobię tego nie pójdę w ślady mojej matki która mnie i mojego brata zostawiła w tedy kiedy jej potrzebowaliśmy najbardziej ale wybaczyłam wszystko i wszystkim choć nigdy nie zapomnę . Boże mniej mnie w opiece i uchroń od wszelkiego zła . Amen
 Aleksandra: 06.10.2020, 11:56
 Przebacz mi Boże zła które wyrządam
 M : 31.08.2020, 23:55
 Matko Boża .Bardzo żałuję za swoje niedbalstwo i przerwanie modlitwy Różańca Rodzicow .Wybacz mi Mamusiu.Proszę Cię bądź przy mnie i nie pozwól mi już przerwać różańca i pomóż mi walczyć z moimi słabościami. Tak bardzo tęsknię (i jest mi bardzo zle )za Tobą, Bogiem Ojcem i Twoim Synem.Bądźcie przy mnie , bo sama nie dam rady.Przepraszam Wszystkich,których skrzywdziłam świadomie i nieświadomie.
 Zofia : 26.08.2020, 12:00
 Panie Jezu proszę pomóż mi wybaczyć wszystkim, tak jak Ty Panie mi przebaczyłeś. Dziękuję Jezu za wszystko. Kocham Ciebie Jezu.
 HN: 09.08.2020, 13:19
 Panie Jezu prosze o przebaczenie za grzechy moje i prosze dopomoz mi przebaczać innym Amen
 matka: 05.08.2020, 05:07
 Tato-Boze-blagam o uwolnienie moich dzieci z rzuconych klatw(przez zazrdosc) ich babci a mojej tesciowej oraz Andrzeja,ktory z zazdrosci wypowiadal slowa,i chciial zeby sie zmaterializowaly(to...straszne) .Dzieci naprawde maja problem z poukladaniem zycia...,sa ladne ,wyksztalcone,inteligentne ,wierzace...,ale zawsze trafia sie im kandydat do malzenstwa z tatuazem,lub innego wyznania.Jezu ulituj sie nade mna -matka ,ktora blaga, juz nie mam sil. one maja juz po 30 lat i zawsze gdy jest juz blisko lanow malzenskich,,,zwiazek rozpada sie jak banka mydlana. Blagam, moze przeczyta to jakis ksiadz-BLAGAM Go o modlitwe,albo jakas grupe modlitewna. DZIEKUJE...Amen!
 hn: 27.07.2020, 17:11
 Panie Boże przebacz mi przepraszam AMEN
 Anonim : 20.07.2020, 00:06
 Panie Jezu bardzo potrzebuję Twojej pomocy, wsparcia, Twojej obecności i miłości. Nie wiem czego mi w życiu brakuje. Mam kochaną, dobrą rodzinę, męża, dzieci, rodzeństwo. Moje poczucie bezpieczeństwa i wiara zachwiało się w chwili chorób i śmierci rodziców i braci, w chwilach nieporozumień w rodzinie, niezgody w małżeństwie, w troskach i zmartwieniach o dzieci i ich najbliższych. Jezu, proszę bądź przy mnie zawsze, bo choć jestem otoczona bliskimi, czuję się czasem bardzo samotna. Moja córka i jej syn ciągle patrzą w telefony, mąż w telewizję, lub biega od okna do okna i obmawia innych. Nie wiem co gorsze. Nie lubię gdy ktoś źle mówi o innych. Ojcze nawet nie wiem czy to ja potrzebuję pomocy, czy moi bliscy. A może my wszyscy. Jezu Ty się tym zajmij.
 Ewa: 08.05.2020, 18:27
 Przebacz mi Boże
 Anna: 29.04.2020, 22:11
 Panie wybacz mi zło które wyrządziłam każdemu człowiekowi. Przebaczam wszystkim i proszę o wybaczenie. Jezu ufam Tobie każdego dnia, w każdej chwili, w każdej sekundzie mojego życia.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej