Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Te fragmenty modlitwy, które nie będę Cię dotyczyły osobiście - np. nie masz rodzeństwa, więc nie musisz przebaczać braciom i siostrom - możesz pominąć lub ofiarować za znane Ci osoby, które mają złe relacje z wymienioną grupą ludzi.

Jeśli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, nie rezygnuj z przebaczenia mu. On potrzebuje go jeszcze bardziej niż żyjący. Bądź wytrwały w tej modlitwie.

A kiedy ją skończysz po 30 dniach - podaj dalej, gdziekolwiek widzisz, że ktoś choruje, cierpi, ma problemy z przebaczeniem lub nie potrafi otworzyć się na łaskę uzdrowienia.

Modlitwa przebaczenia

PANIE JEZU CHRYSTE,

proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, których spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

OJCZE, przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie - gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj, oczyść moje serce i mój umysł.

PANIE MÓJ, przebaczam SOBIE moje grzechy, winy i słabości oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub, co ja uważam za złe. Wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako mojego jedynego PANA I ZBAWICIELA. Napełnij mnie swoim DUCHEM ŚWIĘTYM.

Następnie przebaczam sobie branie Twojego imienia nadaremno, nie oddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dziś ja przebaczam sobie samemu, także aborcję, kradzieże, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała się na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo Przebaczam jej to, że mówiła, iż jestem tępy. brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem, błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnie i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z moją mamą lub jego zdrady - przebaczam mu to.

PANIE, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI I SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

PANIE, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły.

JEZU, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

MÓJ BOŻE, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej/zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny, a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam im słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi ból.

PANIE, proszę Cię, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców - spowodowali w niej zamieszanie, nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu.

JEZU, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko - przebaczam im.

SĄSIADOM, którzy potrzebują mojego przebaczenia - ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów - to wszystko przebaczam im, PANIE.

Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, pastorom, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, Papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak zachęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości - przebaczam im dzisiaj.

PANIE, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, napastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia.

Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

PANIE przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom administracyjnym.

Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kierowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

JEZU, przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

PANIE JEZU, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I WYKŁADOWCOM, zarówno dawnym jak i obecnym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, nazywali "tępym" lub "głupim", zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im PANIE, z serca.

JEZU, przebaczam moim PRZYJACIOŁOM, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nieosiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczyli pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie.

PANIE JEZU, w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym moim życiu zraniła mnie najbardziej.

Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego największego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę.

PANIE, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi - za ból, jaki im zadałem - szczególnie moją matkę i ojca, oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

Dziękuję Ci, PANIE JEZU, że jestem teraz uwalniany od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech Twój ŚWIĘTY DUCH napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu.

Amen.

PAMIĘTAJ

Przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie. Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z JEZUSEM i powiedz do PANA:

"Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz".

Przebaczenie jest zobowiązaniem trwającym CAŁE ŻYCIE.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12) - przypomina nam Jezus.

o. Robert DeGrandis, SSJ

Wasze komentarze:
 Zosia: 22.09.2012, 22:33
 Panie Boże przebacz proszę mojemu mężowi za krzywdy jakie wyrządzil mi i moim synom,przebacz teściowej za wszelkie zranienia wobec rodziny proszę prowadz syna Bartka ratuj go przed dzialaniem zła pozwol mu się w pelni otworzyć na Dzialanie Ducha Swiętego
 Maria: 13.09.2012, 21:02
 Panie Boże przebacz mi moje winy i mojej rodziny i pozwól działać Duchowi św. i Tym co nas zranili przebacz.Ufam.
 grazyna: 04.09.2012, 22:01
 Panie Boze przebacz nam grzesznym i daj laske bysmy wybaczyli wszystkim ktorz nas zranili
 Jadwiga: 29.08.2012, 02:35
 Panie Jezu -przebaczam ,przebaczam wszystkim-iprosze o przebaczenie,
 Ewa: 21.08.2012, 19:12
 Boze jestem bardzo slaba wierze i fizycznie pomoz mi moim dzieciom, rodzicom bratu rodzinom,zebysmy sobie przebaczali nikt nie robil podstpow nie klamal dla bogactwa balwochwalstwa pijanstwa innych zniewolen grzechu,wrazen czy dla ludzi i tychktorych ja czy moja rodzina skrzywdzila przebacz zunurz nas w morzu milosierdziu swim
 Marcin: 14.08.2012, 09:18
 Przebacz mi Panie i pozwól mi samemu sobie przebaczyć- niech Duch Święty działa
 Irena: 06.08.2012, 12:55
 Jezu daj mi łaskę przebaczenia mojemu męzowi. Boże miej go pod Śwoją opieką i daj mu siłę i zdrowie aby mógł cieszyć się z dzieci i żony i był wolny od swoich nałogów
 Marek: 31.07.2012, 09:09
 Jezu mój mistrzu, bracie.... Nie mogę znieść wielkiego bólu żem cię obraził grzechem ciężkim i straciłem łaskę uświęcającą CIEBIE I TWOJĄ MATKĘ MARYJĘ czuje pustkę nie ma was a tak bardzo was kocham i żebrze obecności waszej w moim życiu i uczucia potrzeby wam mnie mojej modlitwy bez pojednania to modlitwa nie będzie miłością tylko rutyną. Chcę Pragnę być z wami. CO zrobić?? by was odzyskać odpowiedzi tu nie dostane.... Zawsze chciałem być dla was kimś kimś wyjątkowym a dla twojej Matki oczkiem choćby na 10 miejscu do którego można się uśmiechnąć i przytulic, ale rzeczywistość jest inna bardzo bolesna że jestem upadłym twym aniołem i tak słabym zwykłym najzwyklejszym człowiekiem. JA PRZEBACZAM WSZYSTKIM TYM KTÓRZY MI ZAWINILI I PRZEPRASZAM CIĘ I TWOJĄ MATKĘ MARYJĘ.
 marzena: 25.07.2012, 23:08
 Bardzo prosze o modlitwe wszystkich którzy będą mój wpis czytać aby DOBRY JEZUS dopomógł mi i wysłuchał mnie w moim cierpieniu , proszę!

 Mariola: 25.07.2012, 18:27
 Daj mi Panie łaskę przebaczenia,dla matki,córki,ojca,siostry,szwagierki i tych wszystkich których nie wymieniłam a są bliskie mojemu sercu,
 kajdan: 19.07.2012, 00:57
 Panie Jezu pomóż abym się więcej nie masturbował.Pomóż mi uciec od tego wygrać walkę trwającą 3 lata
 Danusia: 14.07.2012, 23:25
 Panie Boże przebacz tym którzy mnie zranili i ranią a szczególnie Grażynie ,Krzyśkowi, mojej matce i mojemu mężowi daj im łaskę wiary i przebaczenia...odbierz ode mnie myśli które wracają...naucz mnie kochać samego siebie..KOCHAM Cię BOżE i przepraszam za wszystko!!!!
 Jestem Sweet.:): 05.07.2012, 18:20
 Hejka.Jestem piekna!!!
 ngela: 05.07.2012, 16:30
 Panie Boże wybacz wszystkim lekarzom którzy z braku wiedzy wiedzy i mylnej diagnozy przyczynili się do moich cierpień
 ngela: 05.07.2012, 16:27
 Panie Boże wybacz wszystkim lekarzom którzy z braku wiedzy wiedzy i mylnej diagnozy przyczynili się do moich cierpień
 bea: 30.06.2012, 12:39
 Pnoe moj, przebacz i mi...
 Gosia: 25.06.2012, 22:04
 Panie Jezu przebaczan wszystkim ludziom z całego serca, którzy mnie i moją rodzinę skrzywdzili i jeszcze skrzywdzą. Błagam Cię BOŻE OJCZE błogosław im i miej ich w swojej opiece.
 grazyna: 24.06.2012, 19:37
 Panie Boze przebacz mi i mej rodzinie oraz bliskim za nasze winy i daj laske bysmy przebaczyli wszystkim ktorzy nas zranili.Bog zaplac
 EDYTA 14.06.2012: 15.06.2012, 09:18
 KOCHANY MUJ PANIE I ZBAWCO BŁAGAM CIĘ O ŁASKĘWYBACZENIA SOBIE I WSZYSTKIM KTÓRZY MNIE SKRZYWDZILI I TY MI WYBACZ PANIE WSZYSTKIE MOJE GRZECHY I WINY OBDARUJ TĄ ŁASKĄ TAKŻE MOICH BLISKICH A W SZCZEGÓLNOŚCI MOJEGO MEŻA BĄDŻ POCHWALON PANIE JEZU AMEN
 EDYTA 14.06.2012: 14.06.2012, 21:02
 PANIE JEZU PRZEBACZ MI WSZYSTKO CO ZŁE UCZYNIŁAM PRZECIW TOBIE PRZEZ CO CIERPIAŁEŚ PRZEMIEŃ MOJE SERCE POGŁĘBIJ MOJĄ WIARĘ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ DO CIEBIE I DO BLIŹNIEGO DAJ MI TĄ ŁASKE KTÓREJ BARDZO POTRZEBUJE MOJA DUSZA I SERCE UZDRÓW MOJĄ RODZINĘ I NAWRÓĆ MĘŻA PRZEPRASZAM CIĘ JEZU Z GŁĘBI SERCA SPRAW ABYŚ TY I DUCH ŚWIĘTY ZAMIESZKAŁ W MOIM SERCU ORAZ ZAPANOWAŁ POKUJ POMÓŻ MI SIĘ OTWORZYĆ NA DUCHA ŚWIĘTEGO PRAGNĘ ŻYĆ TYLKO Z TBĄ I DLA CIEBIE KOCHAM CIĘ PANIE
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej