Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Te fragmenty modlitwy, które nie będę Cię dotyczyły osobiście - np. nie masz rodzeństwa, więc nie musisz przebaczać braciom i siostrom - możesz pominąć lub ofiarować za znane Ci osoby, które mają złe relacje z wymienioną grupą ludzi.

Jeśli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, nie rezygnuj z przebaczenia mu. On potrzebuje go jeszcze bardziej niż żyjący. Bądź wytrwały w tej modlitwie.

A kiedy ją skończysz po 30 dniach - podaj dalej, gdziekolwiek widzisz, że ktoś choruje, cierpi, ma problemy z przebaczeniem lub nie potrafi otworzyć się na łaskę uzdrowienia.

Modlitwa przebaczenia

PANIE JEZU CHRYSTE,

proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, których spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

OJCZE, przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie - gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj, oczyść moje serce i mój umysł.

PANIE MÓJ, przebaczam SOBIE moje grzechy, winy i słabości oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub, co ja uważam za złe. Wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako mojego jedynego PANA I ZBAWICIELA. Napełnij mnie swoim DUCHEM ŚWIĘTYM.

Następnie przebaczam sobie branie Twojego imienia nadaremno, nie oddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dziś ja przebaczam sobie samemu, także aborcję, kradzieże, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała się na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo Przebaczam jej to, że mówiła, iż jestem tępy. brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem, błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnie i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z moją mamą lub jego zdrady - przebaczam mu to.

PANIE, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI I SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

PANIE, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły.

JEZU, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

MÓJ BOŻE, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej/zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny, a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam im słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi ból.

PANIE, proszę Cię, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców - spowodowali w niej zamieszanie, nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu.

JEZU, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko - przebaczam im.

SĄSIADOM, którzy potrzebują mojego przebaczenia - ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów - to wszystko przebaczam im, PANIE.

Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, pastorom, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, Papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak zachęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości - przebaczam im dzisiaj.

PANIE, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, napastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia.

Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

PANIE przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom administracyjnym.

Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kierowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

JEZU, przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

PANIE JEZU, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I WYKŁADOWCOM, zarówno dawnym jak i obecnym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, nazywali "tępym" lub "głupim", zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im PANIE, z serca.

JEZU, przebaczam moim PRZYJACIOŁOM, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nieosiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczyli pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie.

PANIE JEZU, w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym moim życiu zraniła mnie najbardziej.

Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego największego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę.

PANIE, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi - za ból, jaki im zadałem - szczególnie moją matkę i ojca, oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

Dziękuję Ci, PANIE JEZU, że jestem teraz uwalniany od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech Twój ŚWIĘTY DUCH napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu.

Amen.

PAMIĘTAJ

Przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie. Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z JEZUSEM i powiedz do PANA:

"Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz".

Przebaczenie jest zobowiązaniem trwającym CAŁE ŻYCIE.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12) - przypomina nam Jezus.

o. Robert DeGrandis, SSJ

Wasze komentarze:
 synowa: 09.01.2016, 00:24
 Przebaczam wszystko zło jakie mi wyrządziła i proszę aby nie cierpiała w bolu
 cemka: 06.01.2016, 11:48
 Boże przebacz mojej córce i Jej mężowi,że odsunęli się od kościoła i skieruj ich kroki ponownie do kościoła,a ja proszę wybacz mi moje grzechy,które popełniłam w życiu - bardzo tego żałuję.
 halina: 30.12.2015, 21:29
 Panie Boze pomoz mi przebaczyc witkowi.
 Piotr: 28.12.2015, 18:54
 Boz chcialbym zeby moja dziewczyna z ktora bede mial dziecko wybaczyla mi moje glupstwa , Bardzo ja kocham i nie wytrzymam bez niej dluzej,! Boze zeby tak napisala do mnie odezwala sie prosze. Amen
 danuta: 23.12.2015, 12:04
 JEZU PRZEBACZAM.PRZEBACZAM MOJEMU MEZOWI ,MOIM RODZICOM SIOSTRZE KRYSTNIE ,I WSZYSTKIM KTORZY MNIE WYSMIEWALI I OBGADYWALI.WYBACZAM SZCZEGOLNIE MOJEJ MAMIE
 Renata: 19.11.2015, 22:05
 Panie Boże naucz mnie i pokaż właściwą drogę przebaczenia
 JAWA: 19.11.2015, 14:03
 "mają złe relacje z kimś" po polsku mówi się kontakty lub stosunki
 Jan: 17.11.2015, 18:26
 Tak bardzo chciałbym z głębi serca powiedzieć wybaczam... tak bardzo chciałbym z rzucić z siebie ten ciężar złego które mnie spotkało, tak bardzo chciałbym złapać oddech pełną piersią... tak bardzo chciałbym poczuć lekkość w sercu, radość w nim, wyzbyć się tej goryczy w sobie,
Tak bardzo chciałbym już nie czuć tego bólu skrzywdzenia, który towarzyszy mi od najmłodszych lat... tak bardzo chciałbym nie doświadczać już tego złego w dniu codziennym swojego życia.
Tak bardzo chciałbym się poczuć wolny w swoich wyborach, tak bardzo chciałbym się już nie bać...
Tak bardzo chciałbym aby nie krzywdzić się faktem że jestem i że moje jestem jest moją karą...
Tak bardzo chciałbym spojrzeć na moje dziecko i poczuć radość z tego że jest, a nie strach, aby nigdy nie doznało takiego cierpienia jak moje...
Tak bardzo chciałbym przestać dryfować na powierzchni życia a płynąć razem z nim... uśmiechać się do ludzi, poczuć szczęście
Tak bardzo chciałbym nie czekać na sprawiedliwość od losu... i nie myśleć złowieszczo...
Tak bardzo chciałbym uwierzyć że Jesteś... wierzyć z całego serca... pewnie gdybym tak mocno wierzył , to wszystkie moje "tak bardzo..." były by już spełnieniem...
Chcę wybaczyć, Im i Sobie... Pomocy
 Joanna: 07.11.2015, 15:39
 Prosze w intencji czlowieka,ktory zmienil mnie nalepszd o dal mi duzo radosci.
Dziekuje

 Joanna: 30.10.2015, 13:37
 Bardzo prosze w intencji Marka i naszej rekacji o wyjatkowosc.
Dziekuje
 anna: 28.10.2015, 15:14
 przebaczam mojemu ojcu wszystkie alkocholowe wybuchy brak szacunku do nas milosci akceptacji i wsparcia ....wzsylam mu energie milosci i zdrowia aby nas zawsze kochal i pamietal o nas
 AM: 24.10.2015, 14:25
 Przepraszam Cię Boże za wszystkie moje zniewagi, brak czasu, odejście od Ciebie. Proszę pomóż mi wybaczyć mojej teściowej - wszystkie przykrości, obelgi, przekleństwa, które spotykały i spotykają mnie i moją rodzinę. Pomóż mi Boże wybaczyć jej wszystkie trudności w moim małżeństwie, do których się przyczyniła. Boże tak ciężko mi TO przebaczenie przychodzi. Może kiedyś jej serce skruszeje... Proszę wszystkich o modlitwę za mnie, żebym miała siłę wybaczyć.
 AM: 24.10.2015, 14:19
 Przepraszam Cię Boże za wszystkie moje zniewagi, brak czasu, odejście od Ciebie. Proszę pomóż mi wybaczyć mojej teściowej - wszystkie przykrości, obelgi, przekleństwa, które spotykały i spotykają mnie i moją rodzinę. Pomóż mi Boże wybaczyć jej wszystkie trudności w moim małżeństwie, do których się przyczyniła. Boże tak ciężko mi TO przebaczenie przychodzi. Może kiedyś jej serce skruszeje... Proszę wszystkich o modlitwę za mnie, żebym miała siłę wybaczyć.
 jarek: 23.10.2015, 00:29
 Panie Boze wybacz mi ze zapomnialem o Tobie
 Joanna: 09.10.2015, 10:15
 Maryjo dziekuje za wszystko i blagam zebym odnalazla spokoj,radosc,szczescie i byla zdrowym,szczesliwym czlowiekiem,ktory nikogo nie skrzywdzi.
Prosze w intencji Marka i naszej relacji o umocnienie jej i wyjatkowosc.
Prosze Cie Matko i dziekuje za wszystko
 Damian: 29.09.2015, 19:32
 Panie błagam o przebaczenie jako i ja przebaczam moim winowajcom i błagam Cię Panie o oczyszczenie duszy mej z grzechów ciążących na mym sumieniu
 wiesia.27.09.2015r: 27.09.2015, 08:16
 Przebaczam wszystkim tym którzy mnie skrzywdzili .PANIE JEZU uwolnij mnie od poczucia winy i lęku,rozpaczy i smutku.
 ja : 26.09.2015, 19:56
 Panie Jezu przebaczam wszystkim ludziom którzy mnie skrzywdzili w różny sposób przebaczam przepraszam których ja skrzywdzilam i prosze o przebaczenie błagam Jezu wybacz mi
 ja: 23.09.2015, 13:22
 Przebaczam wszystkim i błagam o przebaczenie wszystkich których ja skrzywdzilam Boże pprzebaczam mężowi i jolce nawróć ich blagm oczyść serce Piotrka nawróć milosc ktora slubowal i niech Bóg mu wybaczy Boże ściągnij z nas wszystko co ciąży na nas wszystkie zle uroki i przekleństwa błagam ratuj nas i nasza rodzine
 Kasia : 22.09.2015, 23:54
 Przebaczam Bylej kochance mojego meza oraz przebaczam jego rodzinie I przyjaciolom. Mniej I Ich Panie w opiece. Wybaczam tez mojemu mezowi wszystkie zle in ciezkie chwile, ktore mamy za soba. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej