Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przebaczenia

Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Te fragmenty modlitwy, które nie będę Cię dotyczyły osobiście - np. nie masz rodzeństwa, więc nie musisz przebaczać braciom i siostrom - możesz pominąć lub ofiarować za znane Ci osoby, które mają złe relacje z wymienioną grupą ludzi.

Jeśli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, nie rezygnuj z przebaczenia mu. On potrzebuje go jeszcze bardziej niż żyjący. Bądź wytrwały w tej modlitwie.

A kiedy ją skończysz po 30 dniach - podaj dalej, gdziekolwiek widzisz, że ktoś choruje, cierpi, ma problemy z przebaczeniem lub nie potrafi otworzyć się na łaskę uzdrowienia.

Modlitwa przebaczenia

PANIE JEZU CHRYSTE,

proszę Cię dzisiaj, abym przebaczył wszystkim ludziom, których spotkałem w moim życiu. Wiem, że udzielisz mi siły, abym mógł tego dokonać i dziękuję Ci, że kochasz mnie bardziej niż ja sam siebie i bardziej pragniesz mego szczęścia, niż ja go pragnę.

OJCZE, przebaczam Ci te wszystkie momenty, kiedy śmierć weszła w moją rodzinę; chwile kryzysu, trudności finansowe i te wydarzenia, które uznałem za karę zesłaną przez Ciebie - gdy inni mówili: "Widać Bóg tak chciał", a ja stałem się zgorzkniały i obraziłem się na Ciebie. Proszę dzisiaj, oczyść moje serce i mój umysł.

PANIE MÓJ, przebaczam SOBIE moje grzechy, winy i słabości oraz wszystko to, co złego jest we mnie lub, co ja uważam za złe. Wyrzekam się wszelkich przesądów i wiary w nie, posługiwania się tablicami do seansów spirytystycznych, uczestniczenia w seansach, czytania horoskopów, odczytywania przyszłości, używania talizmanów i wymawiania zaklęć na szczęście. Wybieram Ciebie jako mojego jedynego PANA I ZBAWICIELA. Napełnij mnie swoim DUCHEM ŚWIĘTYM.

Następnie przebaczam sobie branie Twojego imienia nadaremno, nie oddawanie Ci czci przez chodzenie do kościoła, ranienie moich rodziców, upijanie się, cudzołóstwo, homoseksualizm. Ty już mi to przebaczyłeś w sakramencie pokuty, dziś ja przebaczam sobie samemu, także aborcję, kradzieże, kłamstwa, oszustwa, zniesławianie innych.

Z całego serca przebaczam mojej MATCE. Przebaczam te wszystkie momenty, w których mnie zraniła, gniewała się na mnie, złościła się i karała mnie, gdy faworyzowała moje rodzeństwo Przebaczam jej to, że mówiła, iż jestem tępy. brzydki, głupi, najgorszy z jej dzieci i że dużo kosztuję naszą rodzinę. Kiedy wyjawiła mi, że byłem niechcianym dzieckiem, przypadkiem, błędem lub nie urodziłem się tym, kim ona by chciała. Przebaczam jej to.

Przebaczam mojemu OJCU. Przebaczam mu te dni i lata, w których zabrakło mi jego wsparcia, miłości, czułości lub choćby uwagi. Przebaczam mu brak czasu i to, że mi nie towarzyszył w ważnych momentach mojego życia; jego pijaństwo, kłótnie i walki z mamą lub moim rodzeństwem. Jego okrutne kary, opuszczenie nas, odejście z domu, rozwód z moją mamą lub jego zdrady - przebaczam mu to.

PANIE, tym przebaczeniem pragnę ogarnąć również moich BRACI I SIOSTRY. Przebaczam tym, którzy mnie odrzucali, kłamali o mnie, nienawidzili mnie, obrażali się na mnie, walczyli ze mną o miłość naszych rodziców, ranili mnie lub krzywdzili fizycznie. Przebaczam tym, którzy byli dla mnie okrutni, karali mnie lub w jakikolwiek inny sposób uprzykrzali mi życie.

PANIE, przebaczam mojemu MĘŻOWI/ŻONIE brak miłości, czułości, rozwagi, wsparcia, uwagi, zrozumienia i komunikacji, wszelką winę, wady, słabości i te czyny i słowa, które mnie raniły i niepokoiły.

JEZU, przebaczam moim DZIECIOM ich brak szacunku do mnie, nieposłuszeństwo, brak miłości, uwagi, wsparcia, ciepła, zrozumienia. Przebaczam im ich złe nawyki, odejście od Kościoła, wszelkie złe uczynki, które wzbudziły mój niepokój.

MÓJ BOŻE, przebaczam rodzinie mojego współmałżonka i dzieci: teściowej/teściowi, synowej/zięciowi i pozostałym, którzy przez małżeństwo weszli do mojej rodziny, a którzy traktowali ją z brakiem miłości. Przebaczam im słowa, myśli, uczynki i zaniedbania, które zraniły mnie i zadały mi ból.

PANIE, proszę Cię, pomóż mi przebaczyć moim KREWNYM: babci i dziadkowi, ciotkom, kuzynom, którzy może ingerowali w sprawy naszej rodziny, a zaborczo traktując moich rodziców - spowodowali w niej zamieszanie, nastawiali jedno z rodziców przeciwko drugiemu.

JEZU, pomóż mi przebaczyć moim WSPÓŁPRACOWNIKOM, którzy są nieprzyjemni lub utrudniają mi życie. Tym, którzy zrzucają na mnie swoje zadania, którzy nie chcą współpracować, usiłują zagarnąć moje stanowisko - przebaczam im.

SĄSIADOM, którzy potrzebują mojego przebaczenia - ich hałasy, śmiecenie, uprzedzenia, obmawianie mnie i oczernianie innych sąsiadów - to wszystko przebaczam im, PANIE.

Teraz przebaczam wszystkim KSIĘŻOM, pastorom, zakonnicom, mojej parafii, organizacjom parafialnym i grupom modlitewnym, mojemu duszpasterzowi, biskupowi, Papieżowi, całemu Kościołowi: brak wsparcia, potwierdzenia mojej wartości; złe kazania, małostkowość, brak zainteresowania, brak zachęty, której nasza rodzina bardzo potrzebowała; także wszelkie zranienia, jakie zadano mnie lub mojej rodzinie, nawet w odległej przeszłości - przebaczam im dzisiaj.

PANIE, przebaczam osobom ODMIENNYCH PRZEKONAŃ: tym, którzy należą do innych opcji politycznych, którzy atakowali mnie, ośmieszali, dyskryminowali, przez których poniosłem szkodę materialną.

Przebaczam przedstawicielom INNYCH WYZNAŃ, którzy próbowali mnie nawrócić na siłę, napastowali mnie, atakowali, kłócili się ze mną, narzucali mi swój punkt widzenia.

Przebaczam tym, którzy zranili mnie ETNICZNIE: dyskryminowali mnie, wyszydzali, mówili dowcipy o mojej narodowości lub rasie, wyrządzili mojej rodzinie krzywdę fizyczną, emocjonalną lub materialną. Przebaczam im dzisiaj.

PANIE przebaczam też wszystkim SPECJALISTOM, którzy w jakikolwiek sposób mnie skrzywdzili: lekarzom, pielęgniarkom, prawnikom, sędziom, politykom i pracownikom administracyjnym.

Wybaczam wszystkim pracującym w służbach społecznych: policjantom, strażakom, kierowcom autobusów, sanitariuszom, a szczególnie fachowcom, którzy zażądali zbyt wiele za swoją pracę.

JEZU, przebaczam mojemu PRACODAWCY to, że nie płacił mi wystarczająco, nie doceniał mojej pracy, nie chwalił za osiągnięcia.

PANIE JEZU, przebaczam moim NAUCZYCIELOM I WYKŁADOWCOM, zarówno dawnym jak i obecnym, tym, którzy mnie karali, upokarzali, obrażali mnie, traktowali niesprawiedliwie, wyśmiewali, nazywali "tępym" lub "głupim", zmuszali, żebym zostawał po szkole. Przebaczam im PANIE, z serca.

JEZU, przebaczam moim PRZYJACIOŁOM, którzy mnie zawiedli, zerwali ze mną kontakt, nie wspierali mnie i byli nieosiągalni, gdy ich potrzebowałem, pożyczyli pieniądze i nigdy nie oddali, plotkowali o mnie.

PANIE JEZU, w szczególny sposób modlę się o łaskę przebaczenia TEJ JEDNEJ OSOBIE, która w całym moim życiu zraniła mnie najbardziej.

Proszę, pomóż mi przebaczyć temu, kogo uważam za swojego największego wroga; komu najtrudniej jest mi przebaczyć; o kim powiedziałem, że nigdy nie przebaczę.

PANIE, sam również proszę o przebaczenie tych wszystkich ludzi - za ból, jaki im zadałem - szczególnie moją matkę i ojca, oraz mojego współmałżonka. Przepraszam z całego serca zwłaszcza za te największe krzywdy, jakie im wyrządziłem.

Dziękuję Ci, PANIE JEZU, że jestem teraz uwalniany od zła, jakim jest brak przebaczenia. Niech Twój ŚWIĘTY DUCH napełni mnie światłem i rozjaśni każdy mroczny obszar mojego umysłu.

Amen.

PAMIĘTAJ

Przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem. Jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie. Aby pomóc sobie kogoś zaakceptować i otworzyć się na tę osobę bardziej, wyobraź ją sobie z JEZUSEM i powiedz do PANA:

"Kocham ją, ponieważ Ty ją kochasz".

Przebaczenie jest zobowiązaniem trwającym CAŁE ŻYCIE.

Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią.

"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12) - przypomina nam Jezus.

o. Robert DeGrandis, SSJ

Wasze komentarze:
 bożenka: 04.05.2015, 06:14
 Wybacz mi Panie moje błędy.
 bożenka: 03.05.2015, 08:59
 Panie proszę o wybaczenie wiem, że jest tego wiele.
 karolina: 02.05.2015, 21:23
 Blagam Boze o wybaczenie wszystkich moich grzechow tych co pamietam I tych co nie. Za kradziez . Bardziej sie wstydze tego. Za klotnie z mezem I wyzwiska. Przepraszam za klotnie z mama. Przepraszam z glebi serca. Boze Prosze o wybaczenie. Pragne podazac twoja droga. Kocham Cie
 bożenka: 02.05.2015, 07:44
 Panie zmiłuj się nade mną wybacz moją grzeszność.
 bożenka: 01.05.2015, 08:05
 Przebaczam .
 karolina: 30.04.2015, 22:26
 Boze moj ojcze niebieski przebacz mi wszystkie grzeczny te ktorej pamietam I te co nie pamietam. Tsk jak ja przebaczam moim winowajcom. Przebacz Boze moim rodzina wszystkie bledy I grzechy a take mojemu mezowi za krzywdy ktorej mi wyrzadza. I przywroc go do Ciebie Panie. Spraw by to mnie wrocil. Amen. Boze bad milosciw mnie grzesznemu
 bożenka: 30.04.2015, 07:01
 Panie pomóż mi wybaczyć i proszę o wybaczenie.
 bożenka: 29.04.2015, 06:45
 Panie Jezu proszę aby wszyscy mi wybaczyli, abym ja mogła wybaczyć.
 bożenka: 28.04.2015, 06:19
 Panie Boże proszę o wybaczenie moich grzechów,mojej przeszłości, moich wszystkich błędów.
Pomóż mi przebaczyć, jeżeli jest jeszcze coś , co nie przebaczyłam, amen

 bożenka: 27.04.2015, 06:52
 Panie przebaczam wszystkim, proszę o przebaczenie. Pomóż mi.amen
 ellena: 25.04.2015, 21:14
 Panie prosze pomoz mi przebaczyc tym ktorzy mnie skrzywdzili zle traktowali ,obmawaili ,zaniedbywali i ranili emocjonalnie....Panie pomoz mi przebaczyc samej sobie ,mojemu partnerowi ,wszystkim ludziom ktorzy staneli na mojej drodze i samej sobie Panie pomoz mi przebaczyc i pragne od teraz zyc w radosci i spokoju ducha Amen
 Dorota: 25.04.2015, 20:38
 Panie Jezu blagam przebacz mi i daj sile przebaczyc i uwierzyc we mnie mojemu mezowi. Pragne na zawsze przebaczyc sobie i Edycie
 Jola: 20.04.2015, 13:14
 Panie Jezu,mój kochany przyjacielu, daj łaskę uwolnienia od złego mojemu mężowi i naszym synom i mnie, błogosławię Cię Boże we wszystkich osobach, które stawiasz mi na drodze.Amen
 sara: 17.04.2015, 19:37
 Panie Jezu,przebacz mi moje grzechy,winy przewinienia ,pomoz mi nauczyć się zyć tylko Tobą Jezuniu.Oddal ode mnie natrętne myśli od tych co mnie zranili..Pojednaj nas . Naucz mnie modlić się abym nie rozpraszała się na modlitwie.
 karolina: 16.04.2015, 23:02
 Panie BOZE Przepraszam z calego serca za tych klorych skrzywdzilam w szczegolnosci za klotnie z moja mama I awantury. Za klotnie I wyzwiska z moim bylym I terazniejszym mezem. Za yo ze krzycze I wyzywam bike dzieci I za kradzieze. Brzydze sie bym I z glebi duszy Przepraszam. Wybacze mi ojcze ze zgrzeszylam.
 Ewa : 07.04.2015, 20:58
 Panie Boze, przebacz mi ze nie bylam dobra zona dla swojego meza kiedy on mnie potrzebowal Przebacz mi klamstwa wykorzystywanie jego ,wtedy kiedy on potrzebowal mojej bliskosci a ja przebaczam wszystko swojemu mezowi , rowniez , wszystkie krzywdy jakie mnie wyrzadzil Przebaczam rowniez kobiecie z ktora sie zlaczyl za wszystkie krzywdy ktore byly kierowane do mnie .Panie prosze wybacz nam wszystko Amen
 Ellen: 27.03.2015, 18:00
 Panie Boże dopomóż mi przebaczyć mojej Mamie to że nieświadomie krzywdziła mnie stawiając na piedestale moją siostrę Bliźniaczkę. Pomóż mi stać się lepszym człowiekiem, napraw moją duszę, odbuduj ją na nowo abym mogła bez przeszkód iść dalej. Przebaczyć chce też szwagierce, z którą nie umiem się porozumieć a której jest mi żal z powodu jej choroby. Pozwól bym mogła doświadczyć przebaczenia które jest mi tak bardzo potrzebne do wyprostowania ścieżek mojego życia.
 nina: 22.03.2015, 13:26
 Panie Boże wybacz mi moje grzechy te popełnione świadomie jak i nieświadomie.Ja przebaczam tym wszystkim ,którzy mnie zranili szczególnie teściowej i jej rodzinie.
 Halina : 12.03.2015, 06:42
 Pa nie Boze prosze Cie z calego serca o przebaczenie moich grzechow ktore uczynilam swiadomie i nie swiadomie ,ja przebaczam sobie ,przebaczam tez wszystkim co mnie zranili slowami przebaczam mojemu mezowi i prosze o nawrucenie mojego meza iblogoslawienstwo dla naszego mauzenstwa oraz Pa nie Boze twojej opieki .Amen amen amen
 Forgiven: 11.03.2015, 16:52
 Wybacz panie jak i ja wybaczam wszystkim Ateistom szydzącym z ciebie z twoich modlitw... czyniącym innym zło w najwyższej postaci. Mającym niejednokrotnie kontakt z szatanem. Wybacz im Panie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej