Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Żaklina: 25.06.2024, 21:28
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę powrotu do zdrowia dla mojego syna Adama ( 23 lat ) jako pasażer doznał poważnych urazów głowy, żeby mózg zaczął funkcjonować. Jezu okaż miłosierdzie Boże duszom czyśćcowym i przyjmij Panie te biedne dusze czyśćcowe, które są najbliżej oczyszczenia do Raju.
Zofia : 08.06.2024, 05:38
Za wstawiennictwem dusz częściowych proszę o zdrowie i znalezienie pracy. Błagam o łaskę pomocy w rozwiązaniu beznadziejnej sytuacji finansowej.
Basia: 01.06.2024, 07:48
Dusze Czyściowe błagam o szczęście abyśmy kupili mieszkanie błagam o pracę dla syna Mikołaja aby dostał się do wojska blisko błagam o telefon z WCR -u że jest jednak dla niego miejsce w jednostce
Zofia : 27.05.2024, 13:37
Za wstawiennictwem dusz częściowych proszę o zdrowie dla wnuków Anieli, Oskarka, Tosi i Tymonka oraz o szczesliwe rozwiązanie dla Moniki.
Mariusz: 29.04.2024, 21:19
Proszę o uzdrowienie małżeństwa kochane duszę czyśćcowe .
Jadwiga: 25.04.2024, 20:30
O Dusze Czyśćcowe błagam o łaskę naszego uzdrowienia i prowadzenia nas z Jezusem. Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Anonimowy: 23.04.2024, 18:36
Czyśćcowe duszę proszę o wyproszenie dla mnie u Pana łaski wiary i bojaźni Bożej, przemiany mojego życia. Pragnę całym sercem aby moje myśli uwolnione od wszelkiego zła, a ja będę dziękować za to do końca moich dni. Amen
Anonimowy: 15.04.2024, 21:41
Duszę czyśćcowe proszę wyproście u Boga łaskę którą tak bardzo pragnę i potrzebuję. Amen
Krystyna: 10.04.2024, 17:50
Za wstawiennictwem dusz czyściowych proszę o uzdrowienie maleńkiego wnusia Szymka z choroby nieuleczalnej. Proszę duszę wstawiajcie się za Szymkiem.Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Jacek: 06.04.2024, 22:54
Przez Niepokalane Serce Maryi wstawiające się za duszami czyśćcowymi proszę o pomoc w trudnych sprawach wiadomych Bogu wszechmogącemu.
Tm: 17.02.2024, 21:24
To prawda Dusze czysccowe wyprosza wszystko
Jadwiga: 14.02.2024, 23:23
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę mojego uzdrowienia i chorych w rodzinie. Dusze czyśćcowe przyjdźcie nam z pomocą. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Jacek: 11.02.2024, 23:41
Józefie Św. błagam Cię za duszami cierpiącymi w czyśćcu, uproś im łaskę nieba a nam nawrócenie także za ich wstawiennictwem, uzdrowienie duszy, psychiki i ciała, ufność Panu, błogosławieństwo, pokój serca i radość życia.
Jadwiga: 31.01.2024, 00:57
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę uzdrowienia dla syna.
Mama: 24.01.2024, 21:13
Dusze czyściowe czy moglibyście pomóc mojemu synowi dostać się syna na szkolenie specjalistyczne Jest to sprawa bardzo trudna i ciężka ponieważ nie mamy nikogo znajomego kto mógłby się za nim wstawić i dlatego Was proszę kochane dusze czyściowe aby dostał telefon że jednak jest dla niego miejsce na to szkolenie od lutego tego roku Proszę bo zaczynamy się martwić a nawet dochodzi między nami do kłótni
Monika : 23.01.2024, 18:58
Proszę o modlitwę za dusze mojego Brata Adama,babci Irenki i Emila taty, cioci Eli, Janiny Kołodziejek oraz za dusze czysciowe. Proszę o modlitwę za Emila żeby się opamietal,nawrócił i otworzył oczy żeby zobaczył jaka jest prawda rozgrzej jego serce żeby mnie pokochał
Jadwiga: 14.01.2024, 23:54
O dusze czyśćcowe błagam pomóżcie nam w uzdrowieniu z licznych chorób. Nawróćcie pewne osoby do Boga .Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Anna: 12.01.2024, 22:22
Za wstawiennictwem dusz czyściowych proszę o spokojny sen i łaskę zdrowia o błogosławieństwo dla Marcina i rodziny i dla mnie
Czesia: 07.01.2024, 02:35
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc w sprzedaży ziemi żeby była to transakcja korzystna. Proszę o to żeby córka z zięciem spłacili zobowiązania i błagam o opiekę całej mojej rodziny
Jadwiga: 16.11.2023, 09:33
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę mojego uzdrowienia z licznych trudnych chorób i za chorych w rodzinie. Proszę o umocnienie nas w wierze i miłości ,o pomoc dla synów i wyprowadzenie z licznych trudności. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej