Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Piotr : 25.07.2019, 21:44
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o pojednanie i zgodę w rodzinie jak również o zdrowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Elżbieta : 23.07.2019, 20:07
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w pracy i zdrowie dla mojego synka.
Krystyna: 21.07.2019, 22:03
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze o nawrócenie wszystkich w mojej rodzinie
Elżbieta : 17.07.2019, 19:31
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o mądrość, odwagę i błogosławieństwo na nowym etapie mojej ziemskiej wędrówki.
Anna: 17.07.2019, 17:08
Ja wstawiennictwem dusz czyscowych prosze w mojej sprawie o pomysle zakonczenie
Grażyna : 12.07.2019, 20:53
Przez wstawiennictwo dusz czyśćowych proszę o stałą i dobrą pracę dla mojego męża by pasmo utraty pracy przez ostatnie 8 lat zostało zakończone a zazdrość i brak życzliwości po urodzeniu się naszego syna przestał mieć wpływ na mojego męża by wróciło mu zdrowie i radość życia obiecuję modlitwę za dusze które zechcą ją przyjąć by dzwi do domu naszego Ojca zostały im otwarte
Elżbieta : 09.07.2019, 14:43
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w walce z nałogiem, łaskę zdrowia, odzyskanie radości i chęci do życia.
Jadwiga: 01.07.2019, 11:55
Za wstawiennictwem dusz w czyśćcu cierpiących proszę Cię Jezu o łaskę uzdrowienia Józefa i Sylwii.Opiekunko rodzin ,uzdrowienie chorych módl się za Nimi.Jezu Ty się Tym zajmij.Ufamy Tobie,Ty wiesz i wszystko możesz.
Elżbieta : 26.06.2019, 19:13
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zdrowie i wszystkie potrzebne łaski dla mojego synka. O nadzieję, siłę i pomoc w trudnych chwilach. ..
Jadwiga: 24.06.2019, 16:44
Okaż Jezu Miłosierdzie wszystkim zapomnianym duszom i za Ich wstawiennictwem wyproś nam chorym łaskę zdrowia duszy i ciała, pomóż dzieciom w pracy. Dobry Jezu a Nasz Panie przyjmij dusze do Królestwa swego i daj Im wieczne spoczywanie.
Agnieszka: 21.06.2019, 20:05
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę wyjścia z trudnej sytuacji życiowej.
Elżbieta : 20.06.2019, 08:24
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia dla mojego synka, szczęśliwą podróż i pomyślność w nowej pracy.
Elżbieta : 17.06.2019, 17:04
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o pokój wewnątrzny, zgodę i miłość w rodzinie oraz szczęśliwe zakończenie trudnych spraw. O pomoc w trudnej, Bogu wiadomej intencji. ..
Ewa: 11.06.2019, 12:50
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę Cię Jezu o łaskę nawrócenia dla męża i syna,o łaskę wiary, o łaskę uwolnienie męża z nałogu alkoholowego. Niech spoczywają w pokoju z Tobą Panem. Amen
Elżbieta: 07.06.2019, 20:47
O duszę czysciowe wstawcie się za mną w sprawie najtrudniejszej w moim życiu. Uprościć ratunek.
Beata: 30.05.2019, 09:52
Proszę duszę czyśćcu o modlitwę i wstawiennictwo za Beatę i Dawida i uproszenie lask Bożych.Oraz ukończenie nauki I dla całej rodziny zdrowia. Wieczny odpoczynek racz dac Panie a światłość Wiekuliste niechaj jej święci. AMEN światłość Wiekuliste niechaj jej święci .Amen
Elżbieta : 28.05.2019, 16:40
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej, Bogu wiadomej intencji. Chciałabym ofiarować moje cierpienie, strach, bezsenne noce i osamotnienie za dusze w czyścu cierpiące, zwłaszcza za te, za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta jak też za te, które najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
Elżbieta : 27.05.2019, 19:19
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o pomoc w trudnej, beznadziejnej sprawie...
matka: 23.05.2019, 13:14
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię pokornie Panie Jezu aby dziecko pod sercem mojej córki mogło się zagniezdzić i pozostać przez dziewięć miesięcy aż do porodu,żeby było silne i zdrowe.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły na wieki.Niech spoczywają w pokoju Amen.
B: 23.05.2019, 08:17
Za wstawiennictwem dusz czysccowych proszę o łaskę uzdrowienia dla mojej siostry Iwony.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej