Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Basia: 30.09.2018, 19:13
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę znalezienia pracy w szkole.
matka: 22.09.2018, 11:11
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłosierny Panie żeby Klaudia otrzymała umowę o pracę.Dziękuję Ci panie za wszystkie łaski jakie do tej pory otrzymałam i jeszcze raz proszę przyjmij dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech odpoczywają w pokoju.Amen
Joanna: 18.09.2018, 23:13
Proszę za wstawiennictwem dusz czyścowych o cud uzdrowienia z choroby i rozwiązanie moich trudności życiowych.
Maria : 03.09.2018, 01:21
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o rozwiązanie problemów powstałych obecnie w domu w rodzinie z Waldkiem,Ireną,Bronkiem Panie Jezu Najświętsza Panienko Święci Aniołwie proszę o pomoc.
Maria : 03.09.2018, 01:07
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o rozwiązanie trudnych spraw w rodzinie o wytrwanie w trzeźwości Waldka i możliwość w pokoju serca i w głębokiej
Jadwiga : 01.09.2018, 22:15
Okaż Jezu Miłosierdzie duszom czyśćcowym i duszom zapomnianym,daj Im wieczny odpoczynek .
Elżbieta : 27.08.2018, 22:18
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw .
Halina: 26.08.2018, 20:54
Za wstawienictwe dusz czyscowych prosze Cie Jezu o rozwizanie trudnej zyciowe sytacji mojego syna . Blagam o milosierdzie dla dusz cierpiacych.
Jacek z Angli: 23.08.2018, 22:50
za wstawiennictwem dusz w czysccu cierpiacych prosze o pomoc finansowa i rozwiazanie problemu z moja praca
matka: 19.08.2018, 15:14
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o dar macierzyństwa i zdrowe dziecko dla Agnieszki.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do swojego królestwa.
Jadwiga : 23.07.2018, 22:53
O Dobry Jezu okaż swą łaskę wszystkim duszom zapomnianym , daj Im wieczny odpoczynek i za Ich wstawiennictwem wyproś nam łaskę wyjścia z wielu chorób.Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Jadwiga : 20.07.2018, 19:55
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu pomóż mi w wyjściu z wielu chorób a duszom potrzebującym okaż Miłosierdzie i przyjmij do Królestwa swego.Dobry Jezu daj Im wieczne spoczywanie.
Jadwiga : 04.07.2018, 21:51
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cie Jezu o łaskę zdrowia dla syna Damiana.
Grazyna: 13.06.2018, 16:04
Przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych proszę cię Panie Boże Wszechmogący o laske zdania wszystkich egzaminow przez moją córkę Kasie które ma zdawać wtej sesji.Prosze też o łaskę miłosierdzia dla dusz w czyśćcu cierpiących
Małgorzata: 09.06.2018, 15:30
Kochany Jezu proszę Cię o łaskę miłosierdzia dla dusz czysz cyszczowych.Przyjmij je do Swego Królestwa, a za ich wstawiennictwo błagam Cię o potrzebne łaski dla mojego syna Radosława.
Jadwiga : 08.06.2018, 15:58
Jezu okaż Miłosierdzie duszom czyśćcowym,daj Im wieczny odpoczynek i za Ich wstawiennictwem uproś szczęśliwy zabieg i łaskę zdrowia dla Damiana.
Jadwiga : 02.06.2018, 11:20
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o wyjście z choroby dla syna Damiana.Okaż Jezu Miłosierdzie duszom ,niech odpoczywają w pokoju wiecznym .
Elżbieta : 31.05.2018, 23:10
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia i prawidłowy rozwój dla moich dzieci.
matka: 13.05.2018, 10:17
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłosierny Panie o opiekę nad Klaudią,aby była dobra dla bliznich,szła dobrą drogą,spotykała pomocnych ludzi i przestała robić tatuaże.Przyjmij proszę Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.
Czcicielka: 04.05.2018, 14:11
Boże ulituj się nad duszami czyscowymi skroc ich męki . Przyjmij cierpienia Jezusa i dusz czyscowych jako zadoscuczynienie za zniewagi i przewinienia ktorymi ludzkosc nieustannie Cie obraza.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej