Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Prosząca : 10.04.2022, 01:00
Miłosierny Jezu przez wstawiennictwo dusz czyścowych proszę o zdrowie dla Piotra. O szczęśliwa operacje. W intencji wiadomej
Radek : 23.03.2022, 22:19
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc w znalezieniu mieszkania... Bóg zapłać
Maria: 23.03.2022, 18:51
Prosze o uzdrowienie mojego syna Jakuba za wstwiennictwem dusz czysccowych.Przyjmij Panie dusze cierpiace w czysccu do nieba niech Cie wychwalaja na wieki, Amen
Elżbieta : 21.03.2022, 16:48
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej, Bogu wiadomej intencji.
Barbara: 07.03.2022, 19:32
Dusze w Czyjscu Cierpiace prosze obrońcie mnie przed zasadzkami i złem w moim domu i w moim życiu.
Prosząca : 26.02.2022, 09:10
Przez wstawiennictwo dusz czyścowych proszę o pomyślne rozwiązanie sprawy z Krystianem, aby wrócił do mnie. Proszę o pomoc. Proszę o rozwiązanie pozytywne jego spraw.
Edyta: 31.01.2022, 00:15
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę przynaglenia i gorliwości do nauki na egzamin na prawo jazdy, które jest mi potrzebne.Dusze czyśćcowe proszę o modlitwę za mnie ♥️
Agata: 30.01.2022, 13:43
Za przyczyną Dusz Czyśćcowych proszę o rozwiązanie czterech trudnych spraw w moim życiu. Dziękuję za wszystkie łaski wyproszone przez Ich wstawiennictwo.
Agata: 30.01.2022, 13:42
Za przyczyną Dusz Czyśćcowych proszę o rozwiązanie czterech trudnych spraw w moim życiu. Dziękuję za wszystkie łaski wyproszone przez Ich wstawiennictwo.
Elżbieta : 24.01.2022, 15:11
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomyślne zakończenie trudnych spraw.
Jadwiga: 23.01.2022, 16:37
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu pomóż nam chorym w uzdrowieniu.Jezu Ty wiesz ,Ty wszystko możesz.Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków.
Elżbieta : 20.01.2022, 13:31
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zdanie egzaminu, błogosławieństwo w pracy oraz szczęśliwe zakończenie trudnych spraw urzędowych.
Bernadeta: 18.01.2022, 22:42
Proszę o modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie Pauliny
Bernadeta: 18.01.2022, 22:41
Proszę o modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie Pauliny
Bernadeta: 18.01.2022, 22:40
Proszę o modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie Rafała
Bernadeta: 18.01.2022, 22:25
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę pomagania duszom w czyśćcu cierpiącym
Żona: 17.01.2022, 23:21
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o modlitwę o uratowanie mojego małżeństwa od rozwodu, nawrócenie i powrót mojego męża do rodziny. Jezu ty się tym zajmij.
Jadwiga: 09.01.2022, 22:00
O Dusze Czyśćcowe błagam o pomoc Waszą w uzdrowieniu z licznych chorób.Niech Dobry Bóg uwolni Was od cierpienia i przyjmie do Królestwa Swego i Da odpoczynek wieczny.
Jowita: 08.01.2022, 18:14
Dusze czyśćcowe, i wszyscy którzy będą się modlić za mnie, polecam was przez rok czasu modlitwie, codziennie będę się modliła za was i za tych którzy będą polecali mnie modlitwie, błagam was o zdrowie, o całkowity powrót do zdrowia, bym odzyskała swoje zdrowie dla moich dzieci męża i rodziny, bym wychowała w religijności moje dzieci razem z mężem, byśmy byli Bożą rodziną, Panie Jezu wysłuchaj mnie, Bóg zapłać za każde westchnienie i każdą modlitwę Jowita
babcia: 05.01.2022, 21:18
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze Cie Milosciwy Panie o zdrowie dla wnuczki.Przyjmij Panie dusze czysccowe do Raju Niebieskiego aby Cie wielbily.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej