Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Ip: 04.09.2023, 15:46
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Zofia : 04.09.2023, 08:09
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o łaskę nawrócenia siostrzeńca i jego żony do Boga. Proszę też o rozwiązanie ich spraw mieszkaniowych.
Ip: 03.09.2023, 22:16
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Ip: 03.09.2023, 22:15
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Zofia : 03.08.2023, 13:35
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o łaskę pomocy w rozwiązaniu spraw mieszkaniowych dla rodziny siostrzeńca. Błagam także o poprawę sytuacji w pracy Przemka i zdrowie dla całej rodziny.
Monika : 16.07.2023, 19:26
Proszę o modlitwę za dusze mojego Brata Adama, babci Irenki i Emila taty oraz za dusze czysciowe. Proszę żeby Emil się opamietal i otworzył oczy żeby zobaczył jaka jest prawda rozgrzej jego serce żeby odczuwał ludzkie uczucia.
Grazyna: 06.07.2023, 00:13
Przez wstawiennictwo dusz czyscowych proszę o przemianę serca dr Katarzyny Skierskiej i. o dobre relacje jej z Kasia moja córka.Prosze też o pokój serca dla Kasi.Amen
Zofia : 18.06.2023, 08:57
Dusze czyszciowe dziękuję za łaskę pomocy w naprawieniu relacji z siostrzeńcem i pracę. Błagam o opiekę mojej rodziny
Zofia : 14.06.2023, 21:56
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o pomoc w naprawieniu relacji z siostrzeńcem którego bardzo skrzywdziłam.Prosze o pomoc w znalezieniu pracy, zdrowie, siłę w rozwiązaniu spraw beznadziejnnych.
Jacek: 02.06.2023, 20:48
O Rany najświętsze Jezusa Chrystusa, któreście tyle bólu i Krwii Go kosztowały. Rany najczcigodniejsze, będące dowodem Jego nieskończonej ku nam miłości, 
zlitujcie się nad biednymi duszami w czyśćcu cierpiącymi i nade mną, nędznym grzesznikiem. Dusze, któreście z tego świata przeszły do czyśćca i jesteście w Niebie oczekiwane, módlcie się za mną i proście o wszystkie potrzebne mi łaski, o które żebrzę przed Majestatem Boskim. Amen.
Kaziimiera: 29.05.2023, 19:31
Dusze czyszciowe jeśli jest taka wola Boża wyproście dla mnie laskę nawrócenia i naprawy zła które wyrzadzilam moim bliskim.Prosze o zdrowie i pracę by móc spłacać długi.
Jacek: 18.05.2023, 23:10
Święty Stanisławie Papczyński wypraszaj łaskę nieba dla dusz czyśćcowych.
Dorota : 17.05.2023, 05:24
Proszę o zdrowie na ciele i duszy dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty i dla mnie Doroty męża Darka za Duszę w Czyśćcu cierpiące i żeby Danielowi dali inny rejon w pracy w którym chodzi jako listonosz i o błogosławieństwo boże w pracy i życiu dla całej rodziny za Duszę w Czyśćcu cierpiące i
Zofia : 10.05.2023, 08:21
Dusze czyszciowe dziękuję za szczęśliwy przebieg porodu Anny i potrzebne łaski dla Magdaleny i Mariusza. Proszę o opieką nad rodzinami oraz o szczęśliwe donoszenie ciąży Magdaleny.
Jacek: 03.05.2023, 20:01
Maryjo, Królowo nieba, w Twoje Matczyne ręce powierzam wszystkie dusze czyśćcowe.
Kasia33: 20.04.2023, 10:58
Za wstawiennictwen dusz czyscowych blagam Cie Boze oto zeby social placil tylko za logopede wtym roku a od nastepnego roku przestal juz placic zeby pracownik socialny nieprzedluzal umowy znami juz wiecej i rozwiazal znami umowe w listopadzie zeby ta umowa ktoea mamy z pracownikiem socialnym byla ostatnio i byla tylko do listopada i zebys my juz zadnej nowej umowy niedostali z pracownikiem socialnym i niczsgo juz nieprzedluzali znim zeby Dominik i Adrian niemusieli od nastepnego roku chodzic juz do logopedy zeby Dominik poprawil sie w nauce zeby Dominik i Adrian zaczeli juz dobrze i wiecej mowic zeby Adrian nieposzedl do intengracyjjnej klasy i niebyl intengracyjnym dzieckiem
Jacek: 16.04.2023, 20:55
Jezu Zmartwychwstały, okaż Swoje Niepojęte Miłosierdzie i jeszcze dziś otwórz bramy nieba dla wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących. Dusze czyśćcowe wspomóżcie, ratujcie mnie w mojej nędzy.
Ciocia : 15.04.2023, 08:59
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o dar potomstwa dla siostrzenicy Magdaleny i Mariusza oraz o opiekę mojej rodziny.
Jacek: 29.03.2023, 16:01
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych błagam Cię Boże o ratunek. Potrzebuję dobrego spowiednika, powrotu do sakramentów, uzdowienia z lęków i niepokoju serca. Brak mi odwagi. Proszę także o wielką pomoc w pracy. Matko Boża, Józefie Święty wprowadźcie dusze czyśćcowe do nieba.
Mama: 29.03.2023, 10:03
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych błagam o naprawę relacji z synem i abym mogła zobaczyć narodzonego wnuka. Dusze czyszciowe pomóżcie aby Święta Wielkanocne były w gronie rodziny. Jezu ufam Tobie.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej