Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Babcia : 13.11.2023, 10:37
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o zdrowie dla wszystkich członków mojej rodziny oraz żeby moja wnuczka więcej mówiła i zgłaszała potrzeby fizjologiczne. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do rajskiej czczęśliwości, aby Cię wielbiły.
marzena aneta: 03.11.2023, 10:19
Dusze czyścowe wyproszą wszystko dziękuję tak jest Dusze Czyścowe wyproszą wszystko dziękuję módlmy się za Dzusze Czyścowe wyproszą wszystko dziękuję pomóżmy im one pomogą nam dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę daj niebo Duszom Czyścowym z mojej rodziny szczególnie mamie mojej ale również babiom dziadkom wujkom kuzynce wszystkim dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę daj niebo Duszom Czyścowym wszystkim z całego świata dziękuję Boże kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Dusze Czyścowe kocham Was bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szczęśliwość szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
Czcicielka: 01.11.2023, 13:30
Kochane duszę czyśćcowe proszę pomóżcie mi w szczęśliwym rozwiązaniu sprawy finansowej na większą chwałę Bożą, pomoc bliznim i mój pożytek duchowy.
Jadwiga: 01.11.2023, 12:45
Niech Dobry Bóg przyjmie dusze cierpiące do Królestwa i da odpoczynek wieczny .Dusze Czyśćcowe pomóżcie mi ,proszę o łaskę uzdrowienia z licznych i trudnych chorób, umocnijcie moje dzieci i wnuczki w wierze do Boga i do ludzi i wyprowadźcie z trudności. Bóg zapłać.
hania: 28.10.2023, 22:33
Panie Jezu,ktory nie zawahales sie oddac za nas swe zycie dziekujemy Ci Panie i prosimy zbaw wszystkie dusze czysccowe i nas wszystkich,pomimo naszych grzechow i przewinien.Okaz nam swe milosierdzie. Zbaw tych dwoch ludzi ktorzy dzis odeszli do Pana,a ich rodziny miej w swej opiece.Maryjo, Krolowo Nieba i Pani swiata,ktora nikogo nie odrzucasz i nikim nie gardzisz upros tym duszom czysccowym odpuszczenie ich grzechow i spraw aby mogli jak najszybciej ogladac oblicze Pana Boga
Anna : 24.10.2023, 17:35
Dusze w czyśćcu cierpiące proszę Was o wstawiennictwo u Boga Ojca Naszego za Marcinem o uzdrowienie na duszy i ciele i wyzwolenie z nałogu palenia papierosów
Jadwiga: 22.09.2023, 00:18
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Jezu pomóż mi w uzdrowieniu z licznych trudnych chorób,wyprostuj ścieżki życiowe moich dzieci.Ratuj syna z długów zawinionych przez druga osobę, spraw by odzyskał zaległe wynagrodzenia.Dusze Czyśćcowe przyjdźcie nam z pomocą.Dobry Jezu a Nasz Panie ,Daj Im wieczne spoczywanie.
Babcia : 11.09.2023, 08:13
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych błagam o uzdrowienie dla wnusia Oskarka z choroby genetycznej oraz o zdrowie dla Przemysława. Proszę też o opiekę nad całą rodziną.
Iwona: 09.09.2023, 10:30
Za wstawiennictwem dusz w Czyśccu cierpiących i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię Panie Boże Wszechmogący o łaskę uzdrowienia z nieuleczalnej wady genetycznej/choroby mojego synka Jakuba. Błagam o miłosierdzie dla Niego🙏🙏🙏Dusze w Czyśccu cierpiące błagam o Wasze wstawiennictwo i modlitwę.
Ela Dziekonska: 09.09.2023, 00:32
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych błagam Cię Panie o zdrowie dla mojej mamy. Dusze czyśćcowe pomóżcie. Jezu nie patrz na moje grzechy i słabosci, wysłuchaj mnie. Jezu ufam Tobie.
Ip: 04.09.2023, 15:46
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Zofia : 04.09.2023, 08:09
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o łaskę nawrócenia siostrzeńca i jego żony do Boga. Proszę też o rozwiązanie ich spraw mieszkaniowych.
Ip: 03.09.2023, 22:16
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Ip: 03.09.2023, 22:15
Proszę dusze czyśćcowe o wybłaganie u Boga Ojca łaski zdrowia dla mojej 14-letniej córki Mai, aby postawiona diagnoza okazała się pomyłka. Amen
Zofia : 03.08.2023, 13:35
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o łaskę pomocy w rozwiązaniu spraw mieszkaniowych dla rodziny siostrzeńca. Błagam także o poprawę sytuacji w pracy Przemka i zdrowie dla całej rodziny.
Monika : 16.07.2023, 19:26
Proszę o modlitwę za dusze mojego Brata Adama, babci Irenki i Emila taty oraz za dusze czysciowe. Proszę żeby Emil się opamietal i otworzył oczy żeby zobaczył jaka jest prawda rozgrzej jego serce żeby odczuwał ludzkie uczucia.
Grazyna: 06.07.2023, 00:13
Przez wstawiennictwo dusz czyscowych proszę o przemianę serca dr Katarzyny Skierskiej i. o dobre relacje jej z Kasia moja córka.Prosze też o pokój serca dla Kasi.Amen
Zofia : 18.06.2023, 08:57
Dusze czyszciowe dziękuję za łaskę pomocy w naprawieniu relacji z siostrzeńcem i pracę. Błagam o opiekę mojej rodziny
Zofia : 14.06.2023, 21:56
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o pomoc w naprawieniu relacji z siostrzeńcem którego bardzo skrzywdziłam.Prosze o pomoc w znalezieniu pracy, zdrowie, siłę w rozwiązaniu spraw beznadziejnnych.
Jacek: 02.06.2023, 20:48
O Rany najświętsze Jezusa Chrystusa, któreście tyle bólu i Krwii Go kosztowały. Rany najczcigodniejsze, będące dowodem Jego nieskończonej ku nam miłości, 
zlitujcie się nad biednymi duszami w czyśćcu cierpiącymi i nade mną, nędznym grzesznikiem. Dusze, któreście z tego świata przeszły do czyśćca i jesteście w Niebie oczekiwane, módlcie się za mną i proście o wszystkie potrzebne mi łaski, o które żebrzę przed Majestatem Boskim. Amen.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej