Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
matka: 03.02.2021, 21:16
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej zdrowie psychiczne,aby nie miała depresji i opiekowała się swoją córeczką..Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
matka: 02.02.2021, 21:20
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad moją córką,aby nie miała depresji i kochała swoje dziecko.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Prosząca o pomoc: 02.02.2021, 09:23
Duszyczki czyśćcowe, błagam wyproście mi łaskę twałego związku z moim przyjacielem. Bardzo mi na nim zależy. Proszę, pomóżcie bo po ludzku brakuje mi siły i nadziei. Dla Was proszę o życie wieczne u Boga Ojca. Jezu Ty się tym zajmij! Błagam!
Ada: 31.01.2021, 23:18
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o wewnętrzny spokój dla mnie i mojego męża Łukasza i oraz abyśmy zostali rodzicami.
Jadwiga: 29.01.2021, 23:03
Okaż Boże Miłosierdzie wszystkim duszom czyśćcowym ,przyjmij do Królestwa swego.Pomóżcie nam dusze ,wstawcie sie za nami grzesznymi ,chorymi i strapionymi,pomóżcie światu w tym trudnym czasie pandemii.Czuwajcie i proście Boga w intencji Asi o łaskę szczęśliwego porodu i zdrowia.Bóg zapłać.Codziennie modlę się za Was,Dobry Jezu a Nasz Panie ,Daj Im wieczne spoczywanie,światłość wieczna niech Wam świeci,gdzie królują wszyscy świeci.
M: 28.01.2021, 22:34
Za wstawiennictwo dusz cierpiących w czysścu, proszę odlcie się o dar macierzynstwa dla mnie. Zeby transfer 3 się powiodl i zebym wreszciebyla szczesliwa i ze spokojem w sercu mogla pomagac ludziom
M: 28.01.2021, 22:33
Za wstawiennictwo dusz cierpiących w czysścu, proszę odlcie się o dar macierzynstwa dla mnie. Zeby transfer 3 się powiodl i zebym wreszciebyla szczesliwa i ze spokojem w sercu mogla pomagac ludziom
Elżbieta : 26.01.2021, 20:24
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia.
Prosząca o pomoc: 25.01.2021, 16:33
Kochane duszyczki czyśćcowe, proszę Was o pomoc! Błagam! Pomóżcie mi w relacji z K. Tak bardzo mi na nim zależy. Proszę pomóżcie. Ja proszę dla Was o pokój wieczny u Pana Boga. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij!
matka: 19.01.2021, 22:45
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad moją córką, która nie dawno rodziła,aby zabieg był udany, była zdrowa i miała pokarm.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Zuzanna : 19.01.2021, 21:13
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę w Bogu wiadomej intencji.
Elżbieta : 19.01.2021, 09:46
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia i prawidłowy rozwój dla mojego synka. Aby nadrobił zaleglosci spowodowane zaburzeniami i miał szansę na szczęśliwe dzieciństwo i normalne życie.
Elżbieta : 18.01.2021, 20:21
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o szczęśliwe zakończenie trudnych spraw zawodowych, urzędowych i rodzinnych.
matka: 16.01.2021, 16:22
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad moimi córkami i ich dziećmi.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Elżbieta : 12.01.2021, 18:52
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc i wstawiennictwo w obliczu problemów i trudności które mnie przerastają. Pragnę też ofiarować moje cierpienie, ból i lęki za te dusze w czyścu cierpiące za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta oraz za te które najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
Wołająca o pomoc : 11.01.2021, 22:38
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych, błagam Cię Panie o nawrócenie K. Uwolnienie od wszelkiego złego, wszelkich nałogów i jeśli taka jest Twoja wola to proszę, połącz nas! Jezu błagam! Błagam o przymnożenie wiary i nadzieję. Pociechę. Proszę by tak nie bolało!
matka: 09.01.2021, 16:44
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad moimi córkami i ich dziećmi.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Alicja: 09.01.2021, 00:43
Kochane duszyczki czyśćciwe..za waszym wstawiennictwem proszę z całego serca o uregulowanie deformacji twarzy zwłaszcza lewego oka, które na skutek wytrzeszczu straciło swoją pozycję właściwą. Proszę wstawcie się kochane u Pana naszego Jezusa Miłosiernego o ukrycie moich defektów we krwi Jego, o skorygowanie oczu względem Siebie i tegoż wytrzeszczu tak aby patrząc w nie ludzie widzieli Maryję wraz z rözancem... Proszę o pomoc choćby na jeden dzien na 22.01.21 a jeśli wolá Pana jest aby stał się cud.. to tym bardziej będę Boga wychwalać.. Kochane duszyczki...jutro wezmę w Waszej intencji Eucharystię ... Pod Twoją obronę..
Malgosia: 06.01.2021, 22:17
Najdroższe duszę czyscowe błagam już nie mam nigdzie pomocy proszę pomóżcie mi zjechać że szteli do Polski szczęśliwie i znaleźć dobra. Rodzinę i podopieczna jestem już u kresu sił błagam was
Irena: 03.01.2021, 19:19
Za wstawiennictwem dusz czyścćcowych proszę o dobrego męża dla corki
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej