Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005


   

Wasze komentarze:
matka: 23.12.2018, 14:55
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o zdrowie dla mnie i moich bliskich.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech odpoczywają w pokoju.Amen
Jadwiga : 22.12.2018, 20:45
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o łaskę uzdrowienia dla mnie i chorych w rodzinie.Dobry Jezu okaż Miłosierdzie duszom potrzebującym pomocy i daj wieczny odpoczynek.
Elżbieta : 19.12.2018, 23:40
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o uwolnienie od nałogu i łaskę zdrowia.
Elżbieta : 10.12.2018, 11:33
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w znalezieniu pracy, odzyskanie sensu i radości życia oraz uzdrowienie relacji w rodzinie.
Jadwiga : 08.12.2018, 06:58
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o cud uzdrowienia z choroby i rozwiązanie trudności finansowych.Pomóż Jezu mojemu synowi.
Jadwiga : 27.11.2018, 18:47
Okaż Boże Miłosierdzie wszystkim zapomnianym duszom i za Ich wstawiennictwem uproś nam łaskę zdrowia duszy i ciała,pomóż dzieciom w rozwiązaniu trudnych spraw. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Ula: 23.11.2018, 23:32
Święte Dusze Czyśćcowe proszę was o pomoc w zdaniu tego kolokwium. Wieczny odpoczynek racz Wam dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Wam świeci. AMEN
Elżbieta : 22.11.2018, 16:19
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o pomoc w znalezieniu pracy i szczęśliwe zakończenie trudnych spraw.
Ula: 19.11.2018, 08:03
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę zdania kolokwium. Ula
Elżbieta : 12.11.2018, 15:01
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia dla mojego synka, ulgę w cierpieniu , pomyślne wyniki badań i skuteczną terapię. Proszę też o pomoc w znalezieniu pracy i rozwiązanie problemów finansowych. ..
Magdalena : 11.11.2018, 21:06
Święte dusze czyśćcowe proszę o wiarę szczerą spowiedź i trzeźwość oraz odbudowanie właściwych relacji z rodzicami dla Piotra oraz łaskę nawrócenia dla Emilii i laski duchowe dla Maćka
Wierna czcicielka: 07.11.2018, 20:42
Za wstawiennictwem dusz w czyscu prosze Cie Boze o pomoc w rozwiazaniu moich problemow finansowych.Blagam o milosierdzie dls dusz cierpiacych.
Barbara: 06.11.2018, 18:46
Za przyczyną dusz czyśćciowych proszę Cię Jezu o pozytywne rozwiązanie trudnych spraw mojego syna. Dobry Jezu a nas Panie daj im wieczne spoczywanie
Jadwiga : 05.11.2018, 21:38
Okaż Boże Miłosierdzie duszom potrzebującym pomocy ,przyjmij do Królestwa swego , daj Im wieczny odpoczynek i za Ich wstawiennictwem wyproś nam chorym łaskę zdrowia duszy i ciała.Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Jakub: 03.11.2018, 08:40
za wstawiennictwem dusz w czyśćcu cierpiących Proszę Cię Miłosierny Jezu o uleczenie zranień jakie nastąpiły w moim małżeństwie, powrót na drogę przebaczenia pojednania i jedności
Elzbieta: 13.10.2018, 09:19
Panie Boże proszę o łaskę miłosierdzie dla dusz czyśćcowych a za ich wstawiennictwem proszę o dar szczęśliwego potomstwa dla córki Sylwii a dla córki Justyny o dobrego męża
Jadwiga : 08.10.2018, 21:19
O Dobry Jezu okaż Miłosierdzie swoje wszystkim duszom potrzebującym modlitwy,niech odpoczywają w pokoju wiecznym,niech się wstawiają za nami w intencji naszego zdrowia ,przemienią zatwardziałe serca i nawrócą do Boga pewne osoby w rodzinie.Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Krystyna: 30.09.2018, 21:18
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu Wszechmogący i Miłosierny o łaskę uzdrowienia dla brata Bogdana. O Dobry Jezu przyjmij do swego Królestwa wszystkie dusze czyśćcowe.
Basia: 30.09.2018, 19:13
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę znalezienia pracy w szkole.
matka: 22.09.2018, 11:11
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłosierny Panie żeby Klaudia otrzymała umowę o pracę.Dziękuję Ci panie za wszystkie łaski jakie do tej pory otrzymałam i jeszcze raz proszę przyjmij dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech odpoczywają w pokoju.Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] (32) [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej