Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Hanna : 08.12.2020, 23:06
Kochane dusze czyśćcowe błagam módlcie się o zdrowie psychiczne dla mnie i Piotra, abyśmy mogli być razem. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba,aby Cię wielbiły na wieki wieków Amen
Prosząca : 08.12.2020, 23:03
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o ponowne nawiązanie kontaktu z Piotrem. Aby darzył mnie uczuciem. Abyśmy mogli być razem.
Elżbieta : 04.12.2020, 12:22
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomyślny przebieg zabiegu, brak komplikacji i osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.
Maria: 03.12.2020, 22:25
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o łaskę zdrowia dla mojej rodziny, błogosławieństwo w życiu, pomoc w sprawach zawodowych. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Swojego Królestwa.
Jadwiga: 03.12.2020, 20:01
Dobry Jezu okaż łaskę wszystkim duszom potrzebującym pomocy.Przyjmij do Królestwa swego i daj Im wieczny odpoczynek,by wielbiły Cię na wieki.
Maria: 02.12.2020, 18:29
Przez wstawiennictwo dusz czysccowych proszę o nawrócenie zatwardzialych grzeszników.A szczególnie w mojej rodzinie i naszej parafii.
Hania : 02.12.2020, 00:32
Dusze czyśćcowe błagam pomoc, módlcie się o zdrowie dla mnie i Piotra, abyśmy mogli być razem. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba,aby Cię wielbiły na wieki wieków Amen.
MARZENA: 29.11.2020, 11:27
JEZU MARYJO KOCHAM WAS RATUJCIE DUSZE NIE TRAĆCIE CZASU KAŻDY TAKI AKT MIŁOŚCI TO JEDNA URATOWANA DUSZA!
Maria: 28.11.2020, 23:32
Za pośrednictwem dusz w czyśćcu cierpiących proszę o pomoc w sprawach zawodowych. Przyjmij Jezu dusze czyśćcowe do nieba.
Elżbieta : 28.11.2020, 12:22
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc i błogosławieństwo w życiu zawodowym. O lepsze wyniki pracy, szansę na rozwój i motywację. By rezultaty moich starań pomagały ludziom i były docenione przyczyniając się do wzrostu samooceny i wiary w siebie i swoje możliwości.
Monika: 28.11.2020, 03:46
Dusze czysciowe prosze was o pomoc w uzdrowieniu mnie z ciezkiej choroby I przezyciu mega zycia w wiekszej Chwale Naszego Ojca Boga. Amen
Monika: 28.11.2020, 03:44
Dusze czysciowe prosze was o pomoc w pokucie za moje grzechy tu na ziemi , tak aby po smierci zostaly mi one odpuszczone. Amen
Hanna : 28.11.2020, 03:36
Kochane dusze czyśćcowe błagam módlcie się o zdrowie psychiczne dla mnie i Piotra, abyśmy mogli być razem. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba,aby Cię wielbiły na wieki wieków Amen.
Monika: 27.11.2020, 02:17
Dusze czysciowe prosze was o pomoc w pokucie za moje grzechy tu na ziemi , tak aby po smieci zostaly mi one odpuszczone. Amen
Maria: 27.11.2020, 00:07
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o dar zdrowia w czasie pandemii dla całej mojej rodziny oraz pomyślne rozwiązanie trudnej sprawy zawodowej. Proszę o pomoc i błogosławieństwo w pracy. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba, aby wielbiły Cię wiecznie.
Zuzanna : 25.11.2020, 20:06
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o uwolnienie od nałogu oraz jego zgubnych następstw i konsekwencji. Jednocześnie chciałbym ofiarować moje cierpienie, strach i ból za te dusze, za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta oraz za te które najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
Elżbieta : 25.11.2020, 08:09
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomyślny przebieg konferencji.
Barbara: 22.11.2020, 23:52
Dusze w czyscu cierpiace prosze o modlitwe w intencji mojej corki, prosze ublagajcie dla niej zeby wyzdrowiala i mogla zostac mama, Dobry Panie ulituj sie nad duszami w czyscu cierpiacymi i przyjmij je do Twojego Krolestwa. Chwala Panu
Barbara: 22.11.2020, 23:51
Dusze w czyscu cierpiace prosze o modlitwe w intencji mojej corki, prosze ublagajcie dla niej zeby wyzdrowiala i mogla zostac mama, Dobry Panie ulituj sie nad duszami w czyscu cierpiacymi i przyjmij je do Twojego Krolestwa. Chwala Panu
Elżbieta : 22.11.2020, 23:49
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia, pomyślne wyniki badań oraz błogosławieństwo w nadchodzącym tygodniu.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej